تاریخ امروز:می 23, 2024
لاغری پهلو

لاغری پهلو: کاهش 5 سانت دور کمر و 3 سایز شلوار در دو ماه

Rate this post

یکی از مشکلاتی که هنگام خریدن لباس با آن مواجه می شویم، احتمالا افتادن شکم و پهلو در لباس است. حتما شما هم موافق این موضوع هستید که هر چقدر هم لباس شیک باشد، اما شکم و پهلو زیادی زیر آن مشخص باشد، اصلا به دل آدم نمی نشیند. به همین دلیل لاغری پهلو این روزها به یکی از دغدغه های اساسی مردم به خصوص از دوران کرونا به بعد تبدیل شده است. در این مقاله در ابتدا در رابطه با جلوگیری از به وجود آمدن چربی پهلو صحبت می کنیم و سپس راهکارهای لاغری پهلو ارائه می دهیم که به کمک آن ها به راحتی 4 الی 5 سانت دور کمر خود را کاهش می دهید و از این به بعد، 3 سایز شلوار کوچک تر بپوشید!

دلایل به وجود آمدن پهلو

این سوال که دلیل به وجود آمدن پهلو چیست، سوال بسیاری از خانم ها و آقایان است. مشکل پهلو و لاغری آن حتی به دغدغه کسانی که ورزش نیز می کنند تبدیل شده است. ممکن است بدنساز حرفه ای باشید که هغته ای 6 جلسه هم به باشگاه می روید، اما باز هم پهلو دارید و هرکاری می کنید، آب نمی شود. لاغری پهلو به یک تغییر سبک زندگی اساسی و تصمیمات با اراده ای نیاز دارد. توجه کنید که همزمان باید هم برای جلوگیری از به وجود آمدن پهلو تلاش کنید و هم آن هایی را که دارید از بین ببرید.

مهم ترین اصل در لاغری پهلو، تنظیم کالری ورودی و خروجی به بدن به همراه تمرینات منظم است. که نه تنها چربی های اضافی بدن را آب می کند بلکه این پهلوهای مقاوم را نیز از بین می برد.

تمرینات زیادی وجود دارد که پشت، کمر، شکم، باسن و پهلو ها را مورد هدف قرار می دهند و میزان کالری سوزی و سوخت ساز بدن را افزایش می دهند که در لاغری پهلو تاثیر گذار هستند. در ادامه این مقاله در رابطه با این تمرینات نیز صحبت می کنیم.

همانند چربی شکم، عوامل زیادی بر پهلو تاثیر گذار هستند که عبارتند از:

عوارض چربی های اطراف پهلو

  • کورتیزول

هنگامیکه استرس دارید، سطح هورمون کورتیزول در بدن بالا می رود. افزایش سطح کورتیزول منجر به پرخوری عصبی و افزایش وزن می شود. اگر شرایط کاری و زندگی پر استرسی دارید، بدنتان مقدار زیادی کورتیزول تولید می کند که شما را در معرض سندروم کوشینگ قرار می دهد. این سندروم سبب بروز چربی های شکمی و پهلو می شود.

  • سن

هرچقدر سن بالا برود، محل تراکم چربی بیشتر به سمت شکم و اطراف آن متمرکز می شود. پایین آمدن سطح استروژن در بانوان و تستسترون در مردان باعث تجمع چربی ها در این مناطق می شود.

  • رژیم غذایی، ضروری ترین نکته برای لاغری پهلو

نوشیدنی های قندی و غذاهای پرچرب که کالری بالایی دارند، سبب افزایش وزن و به وجود آمدن پهلو میشوند. مسئله اصلی مدیریت کالری است. اگر کالری بیشتری نسبت به کالری که بدن می سوزاند، مصرف کنید، این کالری مازاد، به عنوان انرژی اضافی در ذخایر بدن، دخیره می شود. بنابراین داشتن رژیم غذایی که این مصرف کالری شما را مدیریت کند، بسیار ضروری است.

  • کمبود فعالیت بدنی

همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم، در این موضوع، همه چیز به مدیریت کالری بازمیگردد. با فعالیت بدنی، کالری بیشتر می سوزانید و از ذخیره انرژی اضافی جلوگیری خواهید کرد.

  • مصرف الکل، دشمن لاغری پهلو

هنگامیکه الکل مصرف می کنید، کبد زمان بیشتری را برای الکل به نسبت چربی ها، صرف می کند. همین عامل سبب می شود که چربی ها در مناطق مختلف بدن، از جمله پهلو و شکم ذخیره شوند. ضمن اینکه نوشیدنی های الکلی بیشتر از آن چیزی که فکر می کنید، کالری دارند. بنابراین باید در مصرف آن محتاط باشید.

  • کمبود خواب

کمبود خواب را هیچوقت دست کم نگیرید. کمبود خواب بسیاری از مشکلات را می تواند برای بدنتان به وجود بیاورد که یکی از آن ها، افزایش وزن است. معمولا یک شخص بالغ روزانه چیزی حدود 7 الی 9 ساعت باید بخوابد. خوابیدن کمتر از 5 ساعت در شبانه روز، می تواند باعث به وجود آمدن پهلو شود. این نکته برای کسانی که بالاتر از 40 سال سن دارند، جدی تر می شود.

  • ژنتیک

در بعضی از مواقع، همه چیز به سبک زندگی شما ربطی ندارد. شرایطی وجود دارد که رژیم غذایی متعادلی دارید، شبانه روز به اندازه کافی می خوابید، الکل نمی خورید و استرس ندارید، اما باز هم پهلو دارید و به دنبال لاغری پهلو هستید. اگر همه چیز را به درستی رعایت می کنید و هنوز هم پهلو دارید، کم کم باید به ژنتیک خود مشکوک شوید.

معرفی ورزش هایی که به لاغری پهلو کمک می کنند

دستورالعمل های لاغری پهلو

دستورالعمل های لاغری پهلو

بیشتر تمرینات لاغری پهلو بر کمربند میانی بدن تمرکز دارند. در ادامه به برخی از این تمرینات لاغری پهلو اشاره می کنیم:

کرانچ دوچرخه ای برای لاغری پهلو

کرانچ دوچرخه ای برای لاغری پهلو

کرانچ دوچرخه ای برای لاغری پهلو

تمرکز این حرکت بر عضلات مرکزی بدن بوده و هنگامی که آن را انجام می دهید، فشار وارده بر پهلوها را به وضوح حس می کنید.

بر روی پشتتان بخوابید. دست ها را پشت سرتان قرار دهید. زانو ها را به سمت سینه آورده و شانه مخالف را به سمت زانو ببرید. دقت کنید که به گردنتان فشاری وارد نکنید. این حرکت را در 3 ست 15 تایی انجام دهید.

پلانک برای لاغری پهلو

معرفی ورزش های لاغری پهلو

معرفی ورزش های لاغری پهلو

یکی از ورزش های معروف برای لاغری پهلو پلانک است. اجرای این حرکت بسیار ساده است. همانند شکل بالا بر روی آرنج هایتان بخوابید و آرنج ها را در امتداد سرشانه قرار دهید. عضلات مرکزی خود را درگیر کنید و آن ها را به سمت بالا بکشید. تا جایی که امکان دارد خود را در این پوزیشن نگه دارید. این حرکت را روزانه در 4 ست متوالی و حداقل هر ست 30 ثانیه تکرار کنید.

منبع: betterme

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *