تاریخ امروز:می 23, 2024
آیا ویبره برای لاغری شکم واقعیت دارد؟

آیا استفاده از ویبره برای لاغری شکم و چربی سوزی موضعی جواب می دهد؟

2/5 - (1 امتیاز)

چه برنامه ای برای کاهش وزن خود دارید؟ احتمالا میدانید که برای لاغر شدن باید کالری سوزی بیشتری داشته باشید و این کار با ورزش بیشتر شدنی است. اگر از دستگاه ویبره برای چربی سوزی میخواهید استفاده کنید باید عرض کنیم که ورزش های متکی به ویبره برای لاغری شکم به تنهایی ضربان قلب را بالا نمی برند. پس کالری سوزی برای چربی سوزی اتفاق نمی افتد.

البته بسیاری از سازندگان های دستگاه های ویبره توصیه میکنند که در زمان وزنه زدن، تمرین اسکوات، لانج و هر ورزش دیگری از این دستگاه استفاده کنید.

راز و رمز تناسب اندام چیست؟

با نگاهی به زندگی افرادی که اندام متناسبی دارند شاید اینطور تصور کنید که حتما ترفند خاصی را دنبال میکنند که تااین اندازه خوش اندام و سالم هستند. اما واقعا اینطور نیست! راز تناسب اندام در آشپزخانه و باشگاه نهفته است. ما در دوره تناسب اندام و رژیم های لاغری مینت شما را راهنمایی میکنیم که این رموز را بشناسید و آنها را در زندگی خود پیاده کنید. در قدم اول، دوره را با تعیین هدف خود از لاغری آغاز خواهید کرد.

دانلود اپلیکیشن

 چرا میخواهید در دوره تناسب اندام مینت شرکت کنید؟

چرا میخواهید در دوره تناسب اندام مینت شرکت کنید؟

آیا استفاده از دستگاه ویبره برای لاغری شکم واقعا مفید است؟

مطالعات زیادی درمورد فواید استفاده از دستگاه ویبره برای لاغری شکم و کل بدن نوشته اند. این ازریابی ها بیشتر به تناسب عضلانی و فواید تمرین های استقامتی به جای چربی سوزی اشاره کرده اند.

طبیعی است که تولیدکنندگان این نوع دستگاه ها بیشتر روی فواید این نوع ورزش ها تأکید میکنند. در یک مطالعه که سال 2010 در نشریه پژوهش های استقامتی و آماده سازی منتشر شد این نتیجه اعلام شد که ویبره کم فشار همراه با تمرین استقامتی کوتاه مدت ممکن است در تقویت عضلانی تأثیر داشته باشد.

یک پژوهش دیگر که سال 2009 در نشریه بین المللی علوم ورزشی منتشر شد، ورزش با دستگاه ویبره و تمرین با وزنه آزاد را با هم مقایسه کرد تا این نتیجه به دست آید که تمرین اول مفید است و باعث تقویت عضلانی بالاتنه می شود.

در سال 2004 هم نشریه بین المللی پزشکی ورزشی به بررسی اثرات استفاده از ویبره برای لاغری شکم و کل بدن در تمرین فیتنس و فرم دهی شکم اشاره کرد که روی ترکیب بدنی 48 زن آموزش ندیده انجام شده بود. پس از 24 هفته هیچ تغییری در وزن و درصد چربی دو گروه اول ( برنامه تمرینی ویبره کل بدن) و گروه دوم ( بدون ورزش) گزارش نشد.

کاهش وزن غیرموضعی

اگر هنوز منتظر این توضیح مینت هستید که ویبره برای لاغری شکم جواب میدهد این قسمت مقاله را با دقت بیشتری بخوانید!

حتی اگر ورزش با ویبره باعث لاغری شما شود، که هیچ پژوهشی دراین مورد وجود ندارد، ویبره فقط روی یک ناحیه از بدن جواب نمیدهد.

بنابر گزارش و بررسی های شورای ورزش آمریکا، اینکه بخواهید مشخصا روی چربی سوزی شکم کار کنید بی فایده است و اساس علمی ندارد. این شورا به مطالعه ای در سال 1980 اشاره میکند که با شرکت داوطلبانی انجام شده بود. شرکت کنندگان 5هزار دراز و نشست را طی یک دوره 27 روزه انجام دادند.

اگر چربی سوزی موضعی واقعیت داشت، شرکت کنندگان این دوره تغییری در سایز شکم با حفظ چربی باسن، کمر و هرنقطه دیگر در اندام شکمی مشاهده میکردند.

نمونه برداری چربی پیش و پس از دوره از کاهش چربی در تمام نقاط خبر میداد که اندام شکمی هم از جمله آن بود. بنابراین اگر با کمک ویبره کالری سوزی چشمگیری داشته باشید یعنی چربی سوزی در صورت، بازوها، پاها و باسن هم اتفاق می افتد.

روش استفاده از دستگاه ویبره چگونه باید باشد؟

استفاده از دستگاه ویبره برای کل بدن نتیجه بخش است. مطالعات از بهبود عملکرد افرادی با آسیب های نخاعی و همچنین بهره مندی از فواید استخوان سازی در این افراد خبر میدهد.

ویبره برای لاغری شکم واقعیت ندارد بلکه باید با ورزش و کالری سوزی چربی کل بدن را بسوزانید.

ویبره برای لاغری شکم واقعیت ندارد بلکه باید با ورزش و کالری سوزی چربی کل بدن را بسوزانید.

البته متخصصین نگران هستند که مبادا ویبره برای لاغری شکم و نقاط دیگر خطراتی داشته باشد. بنابر مطالعه ای در سال 2007، ورزش های متکی به دستگاه ویبره منجر به تاربینی، درد در ناحیه پایین کمر، آسیب به غضروف، مشکلات شنوایی یا حتی آسیب مغزی می شود.

انستیتو استانداردهای ملی آمریکا توصیه میکند که با محدودکردن زمان تمرین با دستگاه ویبره تا 30 دقیقه در روز و حفظ سطح افزایش ویبره نه بالاتر از 1/1 GS، جلوی بروز این آسیب ها را بگیرید. فراموش نکنید که درصورت زیاده روی در انجام این تمرین، خطر خستگی و کاهش هوشیاری و تمرکز در کمین سلامتی شما خواهد بود.

توصیه میکنیم پیش از شروع تمرین با این نوع دستگاه، اگر از دستگاه تنظیم ضربان قلب استفاده میکنید، مشکل شنوایی یا بینایی دارید یا از مشکلات مفصلی رنج می برید حتما با پزشک خود درمورد شرایط کار راهنمایی بگیرید.

سخن پایانی با ورزشکاران

برای بسیاری از افراد این ابهام وجود دارد که آیا لاغری موضعی امکانپذیر است؟ توجه کنید که چنین تغییری امکان ندارد. بنابراین اگر به فکر انتخاب روش های متفاوت برای چربی سوزی هستید بیهوده تلاش نکنید!

یکی از همین روش ها استفاده از دستگاه ویبره برای لاغری شکم است. به طور کلی دستگاه ویبره باعث لاغری کلی در همه نقاط چربی اندوخته شده میشود و مشخصا یک نقطه را درنظر نمیگیرد. همچنین فراموش نکنید اگر بیماری خاصی مثل مشکلات شنوایی، بینایی یا مشکلات غضروفی دارید حتما پیش از استفاده با پزشک خود مشورت کنید.

منبع: livestrong

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *