تاریخ امروز:ژوئن 26, 2022
رژیم چینی

برنامه 10 کیلو لاغری در دو ماه با رژیم چینی

3.2/5 - (5 امتیاز)

به قول چینی‌ها: 100٪ سلامت به 30٪ ورزش و 70٪ رژیم نیاز دارد. می‌دانیم که داشتن یک اندام خوب نه تنها به ورزش وابسته است، بلکه از غذا خوردن نیز ناشی می‌شود. در اینجا برخی از غذاهای رژیم چینی با چربی کم، کالری کم اما فیبر فراوان، پروتئین‌ها، ویتامین‌ها و سایر مواد مغذی و یک برنامه رژیم چینی یک هفته ای وجود دارد که به شما کمک می‌کند سریع‌تر و به طور سالم وزن کم کنید.

10 غذای رژیمی ‌برتر چینی

  1. خیار

انرژی: 16 کالری در هر 100 گرم

بیش از 95 درصد خیار، آب است. خیار سرشار از ویتامین و کم کالری است. آنزیم موجود در خیار تازه می‌تواند به طور موثری متابولیسم و ​​گردش خون انسان را افزایش داده و اثر اکسیداسیون به خصوص اکسیداسیون پوست را کاهش دهد.

  1. آب اسفناج

انرژی: 25 کالری در هر 100 گرم

آب اسفناج بسیار کم کالری است و تأثیر خوبی در کاهش چربی دارد. اسفناج یک سبزی قلیایی در رژیم قلیایی است که می‌تواند اسیدیته روده را کاهش داده و از عدم تعادل جلوگیری کند. نیاسین و ویتامین C موجود در آب اسفناج می‌تواند کلسترول و تری گلیسیرید را کاهش دهد. سلولز خام می‌تواند پرستالیز روده را تحریک کرده و باعث حرکت مواد در روده‌ها شود.

غذاهای توصیه شده از اسفناج آب: اسفناج آب پز، بورانی و غیره.

  1. کلم بروکلی در رژیم چینی

انرژی: 30 کالری در هر 100 گرم

کلم بروکلی حاوی فیبر بسیار غنی است که می‌تواند آب را جذب کرده و متورم شود و احساس سیری ایجاد کند و به شما کمک کند کمتر غذا بخورید. همچنین، فیبر می‌تواند هضم و جذب را تقویت کند و باعث شود تا مواد زائد را سریع تخلیه کنید. این یک ماده غذایی بسیار محبوب برای کاهش وزن سالم در رژیم غذایی چینی است.

یک مطالعه ژاپنی نتیجه می‌گیرد که میانگین ارزش غذایی و اثر پیشگیری از بیماری کلم بروکلی بسیار بیشتر از سایر سبزیجات است و در رتبه اول قرار دارد. مواد مغذی موجود در کلم بروکلی نه تنها زیاد است، بلکه بسیار متنوع است، مانند پروتئین، کربوهیدرات، چربی، مواد معدنی، ویتامین C و کاروتن و غیره. بنابراین کلم بروکلی بسیار مغذی است.

غذاهای توصیه شده از کلم بروکلی: کلم بروکلی با سیر، کلم بروکلی سرخ شده و غیره.

  1. برنج قهوه ای

انرژی: 50 کالری در هر100 گرم

راهنمای لاغری با رژیم چینی

راهنمای لاغری با رژیم چینی

این یک نوع برنج فرآوری نشده است. در مقایسه با برنج تصفیه شده، حاوی فیبر غذایی بیشتری است. این نوع فیبر غذایی نامحلول است. آب را جذب کرده و در روده انسان گسترش می‌یابد، که باعث تحریک معده، بهبود یبوست در رژیم و بهبود متابولیسم می‌شود. برنج قهوه ای به عنوان یک غذای اصلی انتخاب خوبی است.

غذاهای توصیه شده از برنج قهوه ای: فرنی برنج قهوه ای، برنج قهوه ای بخارپز و غیره.

  1. ماست در رژیم چینی

انرژی: 60 کالری در هر 100 میلی لیتر

یک مطالعه نشان داد افرادی که ماست می‌خورند 61 درصد چربی بیشتری نسبت به افرادی که نمی‌خورند از دست می‌دهند. ماست حاوی مقدار زیادی باکتری اسید لاکتیک فعال است که می‌تواند تعادل باکتری‌های روده را تنظیم کرده، باعث افزایش پرستالیز دستگاه گوارش شود، مواد را از روده حذف کرده و یبوست را برطرف کند. جایگزینی نوشابه‌های گازدار با ماست قطعاً برای افرادی که سعی در کاهش وزن دارند منطقی است.

  1. جو دوسر

انرژی: 68 کالری در هر 100 گرم

جو دوسر حاوی لیزین و لینولئیک اسید است که می‌تواند تجمع کلسترول در سیستم قلبی عروقی را کاهش دهد. همچنین سرشار از پروتئین است که میزان پروتئین آن بیش از دو برابر برنج است و در بین غلات رتبه اول را دارد. این نه تنها غذای مناسبی برای کاهش وزن جوانان است، بلکه اثر پیشگیری کننده بسیار زیادی بر فشار خون بالا، دیابت و چربی خون در افراد مسن دارد.

غذاهای توصیه شده از جو دوسر: بلغور جو دوسر با شیر، فرنی بلغور جو دوسر و غیره.

  1. ماهی در رژیم چینی

انرژی: 123 کالری در هر 100 گرم

ماهی یک غذای بسیار خوشمزه و سالم در بین غذاهای رژیمی ‌چینی است. ماهی حاوی نوعی اسید چرب اشباع نشده است که به کاهش کلسترول و تری گلیسیرید کمک می‌کند. پروتئین غنی موجود در ماهی نیز به راحتی جذب بدن می‌شود. در طول دوره کاهش وزن، بخارپز کردن ماهی بهترین روش پخت و پز آن همراه روغن کم یا بدون روغن است.

غذاهای پیشنهادی تهیه شده از ماهی: ماهی پهن بخارپز، فرنی ماهی و غیره.

  1. سینه مرغ

انرژی: 130 کالری در هر 100 گرم

سینه مرغ در رژیم چینی زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد. در میان انواع گوشت‌ها مرغ کم کالری ترین است. سینه مرغ دارای ویژگی مهم دیگری است: کربوهیدرات آن صفر است، که برای افرادی که می‌خواهند وزن خود را کاهش دهند ضروری است. در همین حال، سینه مرغ سرشار از پروتئین است.

غذاهای توصیه شده از سینه مرغ: سینه مرغ سرخ شده، سینه مرغ بو داده و غیره.

  1. تخم مرغ در رژیم چینی

انرژی: 144 کالری در هر 100 گرم

تخم مرغ حاوی پروتئین بالا و انواع آمینو اسیدهای ضروری مورد نیاز بدن انسان است. زرده‌ها حاوی لسیتین هستند، یک امولسیفایر که چربی و کلسترول را به ذرات ریز امولسیون می‌کند، که به راحتی از رگ‌های خونی حذف شده و توسط بدن انسان تخلیه می‌شود. تخم مرغ بهترین انتخاب برای صبحانه است. برای اطلاعات بیشتر مقاله رژیم تخم مرغ را مطالعه کنید.

غذاهای توصیه شده از تخم مرغ: تخم مرغ آب پز، تخم مرغ بخارپز، تخم مرغ مخلوط با گوجه فرنگی و غیره.

  1. چای سبز

انرژی: 0.5 کالری در هر 100 میلی لیتر

چای سبز حاوی ترکیبات معطر است که چربی را حل کرده و از تجمع آن در بدن جلوگیری می‌کند. ویتامین B1 و ویتامین C موجود در چای سبز می‌توانند باعث ترشح شیره گوارشی معده شوند که به هضم و دفع چربی کمک می‌کند. این یک جایگزین عالی برای کولا و سایر نوشیدنی‌های پرکالری است. چای سبز نباید خیلی غلیظ باشد، در غیر این صورت شیره گوارشی معده را زیاد و معده را اسیدی می‌کند. بهتر است چای سبز را با معده خالی ننوشید. برای اطلاعات بیشتر مقاله لاغری با چای سبز را مطالعه کنید.

برنامه یک هفته ای رژیم غذایی چینی

برنامه رژیم چینی

برنامه رژیم چینی

استفاده منطقی غذا کلید کاهش وزن سالم است. در اینجا یک منوی هفتگی رژیم غذایی سالم چینی از جمله گوشت، غلات، سبزیجات، میوه، محصولات لبنی و سایر موارد مورد نیاز بدن انسان برای شما وجود دارد.

شام

ناهار صبحانه

روزهای هفته

300 میلی لیتر جو دوسر + 300 گرم کلم بروکلی + یک تخم مرغ

یک خیار + 300 گرم سینه مرغ سرخ شده با روغن زیتون یک تخم مرغ + یک موز + 200 میلی لیتر ماست شنبه

یک سیب + 500 گرم ماهی بخارپز

دو تخم مرغ + 300 گرم فرنی برنج قهوه ای و جو دو سر با لوبیا قرمز یک ذرت + 200 میلی لیتر شیر بدون چربی

یکشنبه

یک تخم مرغ + یک موز + دو هویج

200 گرم اسفناج آب + 300 گرم سینه مرغ گریل شده + یک سیب 300 گرم کلم بروکلی + 300 میلی لیتر فرنی برنج قهوه ای و جو دو سر

دوشنبه

200 میلی لیتر ماست با کربوهیدرات زیر 10٪

500 گرم ماهی پخته + 200 گرم آب اسفناج شش گردو + یک سیب + یک تخم مرغ

سه شنبه

دو تکه نان جو دوسر + 200 گرم آب اسفناج + 300 گرم سینه مرغ سرخ شده

300 میلی لیتر فرنی برنج قهوه‌ای و جو دو سر + دو خیار + یک تخم مرغ یک سیب + یک موز + یک تخم مرغ

چهارشنبه

300 میلی لیتر فرنی گندم قهوه‌ای با لوبیا قرمز + 200 میلی لیتر ماست کم چرب + دو هویج

300 گرم سینه مرغ آب پز + یک خیار + یک تخم مرغ 200 میلی لیتر شیر بدون چربی + یک ذرت + نصف سیب

پنج شنبه

دو خیار + 500 گرم میوه مخلوط با شیر بدون چربی + دو تخم مرغ یک موز + 500 گرم ماهی بخارپز دو تخم مرغ بخارپز + 300 گرم کلم بروکلی + یک سیب

جمعه

اگر در پیروی از رژیم غذایی چینی احساس گرسنگی زیادی دارید، می‌توانید بین وعده‌های غذایی مقداری گوجه فرنگی، هویج، آب اسفناج، خیار، چای سبز و قهوه بدون قند میل کنید.

منیع: travelchinaguide

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.