تاریخ امروز:می 26, 2022

آیا کالری نودل تأثیری بر رژیم لاغری میگذارد؟ بهترین نوع نودل کدام است؟

شما از بین انواع روش های کاهش وزن، برای اندازه‌گیری و تنظیم کالری نودل ( سوپ رشته) چطور وارد عمل می شوید؟ شاید بهتر باشد پیش از مطالعه این مقاله، سری به اپلیکیشن مینت بزنید و در بخش کالری شماری برنامه، ضمن ارزیابی کالری مصرفی روزانه خود، میزان کالری دریافتی از این ماده غذایی را نیز بدانید.

دانلود اپلیکیشن

با کلیک روی دکمه بالا امکان دسترسی و دانلود رایگان اپلیکیشن مینت را خواهید داشت. سپس با ورود به بخش « به تناسب اندام برسم» و سپس « ثبت کالری» میتوانید کالری نودل را وارد و متناسب با مقداری که میخواهید، برای رژیم کالری شماری خود برنامه ریزی کنید.

کالری نودل را وارد و اطلاعات مورد نیاز را دریافت کنید.

کالری نودل را وارد و اطلاعات مورد نیاز را دریافت کنید.

همه انواع نودل عضوی از خانواده غلات مثل برنج و پاستا هستند. انتخاب با خود شماست که بخواهید این غذای بامزه را به صورت وعده اصلی، سوپ یا بخشی از افزودنی در غذای اصلی میل کنید. درواقع هرجا مایل باشید برنج یا پاستا کنار بشقاب داشته باشید، میتوانید روی نودل هم حساب کنید.

برای اینکه بتوانید ادامه مقاله را با شناخت بهتری از این غذای خوشمزه بخوانید لازم است ابتدا نگاهی به جدول کالری نودل در ابتدای مقاله بیندازید. این جدول برای یک وعده نودل برای هر نفر تنظیم شده است.

نکاتی در مورد ارزش غذایی نودل

باید اضافه کنیم که نباید روی ارزش غذایی نودل به عنوان یک غذای کامل یا سالم حساب کنید مگراینکه نودل از گندم کامل مصرف کنید. میزان ریزمغذی های موجود ( ویتامین ها و مواد معدنی) در این غذا به شرح زیر است:

  • کلسترول: 0 میلی گرم ( 0% نیاز مصرفی روزانه بدن)
  • سدیم: 2/1 میلی گرم ( 0% نیاز مصرفی روزانه بدن)
  • پتاسیم: 55 میلی گرم ( 2% نیاز مصرفی روزانه بدن)
  • فیبر: 2/2 گرم ( 9% نیاز مصرفی روزانه بدن)
  • قند: 7/0 گرم
  • ویتامین A: 0 میلی گرم ( 0% نیاز مصرفی روزانه بدن)
  • ویتامین C: 0 میلی گرم ( 0% نیاز مصرفی روزانه بدن)
  • کلسیم: 7/0 % نیاز مصرفی روزانه بدن)
  • آهن: 8/8% نیاز مصرفی روزانه بدن

فواید غذایی نودل کدام اند؟

دانستن اینکه کالری نودل چقدر است تنها بخشی از آگاهی شما درمورد این غذای پرطرفدار را تأمین میکند. با خواندن ادامه مطلب، میتوانید شناخت درست و بهتری از نودل داشته باشید.

مواد مغذی

نمک، آرد گندم و آب سه ماده تشکیل دهنده نودل هستند. خوب است بدانید که ریزمغذی های موجود در نودل به تناسب نوع و شرکت تولید کننده آن متفاوت است. در کنار این مورد، کالری نودل پایین است و همچنین پروتئین، فیبر و ریزمغذی های اندکی دارد.

کالری نودل در صورت زیاده روی باعث چاقی می شود.

کالری نودل در صورت زیاده روی باعث چاقی می شود.

تعدادی از سوپ های رشته فوری حاوی مواد مغذی بیشتری هستند که این مورد با توجه به شرکت تولید کننده آن متفاوت است. مثلا تعدادی از برندها دارای منگنز و خانواده ویتامین B ( تیامین و ریبوفلاوین) هستند.

بنابر مطالعات انجام شده بیش از 600 مصرف کننده نودل به مقدار 31% تیامین و 16% ریبوفلاوین از این ماده غذایی دریافت کردند.

کربوهیدرات پایین

نودل های برنجی ( با آرد برنج) 44 گرم کربوهیدرات در هر لیوان دارند. همچنین شاخص گلیسمی این غذا بالاست که یعنی بدن این کربوهیدرات را فورا می شکند و آن را به قند تبدیل میکند. بنابراین اگر به فکر یک رژیم کم کربوهیدرات هستید، میتوانید روی کالری نودل ( به شرط مصرف نصف بسته) حساب کنید.

احساس سیری طولانی

همه انواع پاستا و سوپ رشته از نوع کربوهیدرات های پیچیده هستند؛ کربوهیدرات های پیچیده از نوع رشته های مولکول های قند طولانی تری هستند که هضم و جذب آنها به خون در مدت زمان طولانی تری طول می کشد. بنابراین شما را برای ساعات طولانی سیر نگه می دارد.

کاهش کلسترول خون

جالب است بدانید بااینکه در مورد پایین بودن کالری نودل نوشتیم ولی بعضی از انواع نودل حدود 200 کالری در هر وعده غذایی دارد. البته نودل برنج در مقایسه با نودل گندم کالری کمتری دارد.

خوب است بدانید که با مصرف نودل تنها، سطح کلسترول خون پایین می آید. نودل تخم مرغ معمولا سطح کلسترول را بالا می برد.

کاهش وزن

بحث هایی در مورد تأثیر نودل فوری بر لاغری وجود دارد. باید اضافه کنیم که هر بسته نودل فوری شامل دو وعده می شود. بنابراین چیزی نزدیک به 400 کالری در هر وعده دریافت میکنید که این عدد در جدول کالری انواع غذاها، عدد منطقی نیست. این عدد بسیار بالاست و فقط مناسب آن دسته افرادی است که قصد دارند رژیم چاقی را دنبال کنند.

بنابراین اگر قصد کاهش وزن دارید، لازم است نصف بسته را مصرف و همچنین حتما در کنار نودل، مقداری سبزی و غلات کامل را میل کنید. با مدیریت رژیم غذایی خود به این روش، هم از خوردن نودل فوری لذت می برید و هم مواد مغذی کافی به بدنتان می رسانید.

کنترل و درمان یبوست

توصیه ما این است که اگر علاقه مند به نودل هستید و یکی از انواع رژیم های لاغری را هم دنبال میکنید، در کنار رعایت حدتعادل حتما نودل های حاوی گندم کامل یا آرد تصفیه نشده را مصرف کنید.

به طور کلی غلات، میوه و سبزی ها منبع فیبر هستند و مصرف آنها در رژیم غذایی کمک میکند تا عملکرد گوارشی بهتری داشته باشید. بنابراین اگر در روزهای رژیمی، دچار یبوست می شوید میتوانید با مصرف مواد غذایی دارای فیبر این مشکل را برطرف کنید.

چگونه کالری نودل را بسوزانم؟

برای سوزاندن کالری نودل به ازای هر وعده میتوانید ورزش های زیر را انجام دهید:

پیاده روی ( 3 متر در ساعت): 53 دقیقه

دویدن (6 متر در ساعت): 19 دقیقه

دوچرخه سواری ( 10 متر در ساعت): 27 دقیقه

منبع: nutritionix، speakingtree

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.