تاریخ امروز:ژوئن 26, 2022

کالری کلم پلو چقدر است؟ آیا دستور پخت رژیمی دارد؟

کالری کلم پلو چقدر است؟ 36Kcal
مقدار: 1 قاشق غذاخوری
کالری: 36 kcal
چربی: 1.1 g
کربوهیدرات: 5.2 g
پروتئین: 1.2 g

در ادامه معرفی و دسته بندی کالری غذاهای ایرانی و محلی، نوبت به شیراز عزیز می رسد! کلم پلو از جمله پلوهای مخلوط یا به قول عموم قاطی پلوهایی است که طرفداران خاص خودش را دارد و به دلیل وجود کلم برگ سفید و انواع سبزی ها، کالری کلم پلو مورد توجه ورزشکاران و گیاهخواران قرار گرفته است. اگر مایل هستید روش پخت رژیمی این غذای بامزه و مقوی را بدانید، قطعا این راهنما برای شما نوشته شده است.

ریزمغذی ها و کالری کلم پلو را بیشتر بشناسید

در این غذای محلی خوشنام، مجموعه متنوعی از انواع ویتامین ها و مواد معدنی و همچنین درشت مغذی ها دور هم جمع شده اند. خوب است بیشتر با میزان آنها آشنا شوید:

♦♦ کربوهیدرات: 89/25 گرم

♦♦ پروتئین: 99/5 گرم

♦♦ چربی: 58/5 گرم

♦♦ آب: 08/107 گرم

♦♦ فیبر: 09/1 گرم

♦♦ قند: 09/1 گرم

♦♦ کلسترول: 93/13 میلی گرم

♦♦ ویتامین A: 70/42 میکروگرم

♦♦ ویتامین D: 00/0 میکروگرم

♦♦ ویتامین E: 82/1 میلی گرم

♦♦ ویتامین K: 43/105 میکروگرم

♦♦ ویتامین C: 73/16 میلی گرم

♦♦ ویتامین B1 (تیامین): 06/0 میلی گرم

♦♦ ویتامین B2 ( ریبوفلاوین): 08/0 میلی گرم

♦♦ ویتامین B3 (نیاسین): 65/1 میلی گرم

♦♦ ویتامین B4 (کولین): 64/20 میلی گرم

♦♦ ویتامین B5 (پانتوتنیک اسید): 59/0 میلی گرم

♦♦ ویتامین B6: 16/0 میلی گرم

♦♦ ویتامین B9 (فولات): 90/ 22 میکروگرم

♦♦ ویتامین B12: 17/0 میلی گرم

♦♦ کلسیم: 43/38 میلی گرم

♦♦ آهن: 06/1 میلی گرم

♦♦ منیزیم: 70/24 میلی گرم

♦♦ فسفر: 25/78 میلی گرم

♦♦ پتاسیم: 75/210 میلی گرم

♦♦ سدیم: 86/492 میلی گرم

♦♦ روی: 03/1 میلی گرم

♦♦ مس: 47/0 میلی گرم

♦♦ منگنز: 47/0 میلی گرم

♦♦ سلنیم: 14/2 میکروگرم

کالری کلم در کلو پلو شیرازی چقدر است؟

کلم را سریعا در رژیم کم کالری خودتان بگنجانید! چرا؟ اصولا کالری سبزی ها ناچیز است و شما به راحتی میتوانید از چند یا همه آنها در رژیم لاغری خود استفاده کنید. علاوه بر پایین بودن کالری کلم پلو شیرازی به لطف کلم برگ سفید، همه انواع سبزیجات منبع سرشار از فیبر و آنتی اکسیدان هستند و برای پیشگیری و کنترل بسیاری از بیماری و محافظت از اندام های بدن نقش مفیدی دارند.

با دستور پخت رژیمی میتوانید کالری کلم پلو را کمتر کنید.

با دستور پخت رژیمی میتوانید کالری کلم پلو را کمتر کنید.

در ادامه بد نیست با فواید خوراکی این سبزی خوش ترکیب بیشتر آشنا شوید:

مبارز سرطان

از آنجایی که سبزیجات منبع خوبی از انواع ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها هستند، خطرات ابتلا به انواع سرطان را کاهش میدهند. سرطان هایی مانند سرطان پروستات، پانکراس و پوست به لطف مصرف کلم پیچ میدان خودنمایی پیدا نمی کنند. جالب است بدانید که ماده شیمیایی آپیگترین موجود در کلم کمک میکند تا اندازه تومور در سرطان پستان کمتر شود.

کمک به کاهش وزن

همانطور که بالاتر توضیح دادیم، کلم از جمله مواد غذایی کم کربوهیدرات و کم کالری است و در عوض نیروگاه ریزمغذی ها به شمار می رود. بنابراین اگر دغدغه لاغری دارید میتوانید از مزه و عطر کلم برای سوپ های خوشمزه رژیم برزیلی خود لذت ببرید. درواقع به همین دلیل، کالری کلم پلو هم پایین است.

محافظ مغز

به لطف وجود ریزمغذی هایی مثل ویتامین K و آنتوسیانین شما میتوانید روی کلم برای حفاظت از سیستم عصبی و مغزتان حساب ویژه باز کنید. ویتامین K از مغز در برابر آسیب و پوسیدگی محافظت میکند و به زبان ساده تر، خطر ابتلا به بیماری های عصبی مثل آلزایمر کمتر شما را تهدید خواهد کرد.

مفید برای گوارش

از آنجاکه انواع کلم حاوی پروبیوتیک است کمک میکند تا مواد مغذی و سایر مواد غذایی در دستگاه گوارش به خوبی هضم شوند. از طرفی، فیبر موجود در کلم پیچ و در کل همه سبزی ها، باعث می شود علاوه بر تغذیه باکتری های خوب معده، حرکات غذا در معده و روده به نرمی انجام شود و شما دفع راحتی داشته باشید.

نکته: برای پیشگیری و کنترل یبوست در دورانی که رژیم های لاغری را دنبال میکنید حتما از کلم در رژیم غذایی تان بهره ببرید تا شاهد نتایج عالی آن باشید.

کاهش دردهای ماهیچه ای

میتوانید از کلم یا آب کلم بعد از تمرینات سنگین بدنسازی خود استفاده کنید. گنجاندن کلم حتی به عنوان دورچین رژیم بدنسازی کمک میکند اثرات دردهای عضلانی ناشی از تمرین کمتر شود و به مرور زمان از بین برود.

پایان بخش: نکات تکمیلی

اگر قصد دارید کالری کلم پلو را مطابق با رژیم غذایی برای لاغری تنظیم کنید، توصیه ما این است که یا به جای گوشت چرخ کرده که عموما گوشت گوساله است از گوشت مرغ (سینه) برای این غذا استفاده کنید یا در صورت تمایل، از سویا و قارچ به عنوان پروتئین گیاهی و جایگزین پروتئین حیوانی استفاده کنید.

منبع: fda