تاریخ امروز:مارس 2, 2024

کالری لیمو شیرین و تأثیر آن بر لاغری پهلو چقدر است؟

کالری یک عدد لیمو شیرین چقدر است؟ 37Kcal
مقدار: 1 عدد
کالری: 37 kcal
چربی: 0.2 g
کربوهیدرات: 7.8 g
پروتئین: 0.9 g

شما با یک میوه خوشرنگ سرشار از ویتامین C روبه رو هستید! کالری لیمو شیرین ناچیز است ولی یکی از ضروریات سلامت بدنتان، ویتامین C، در این میوه فرمانروایی می‌کند.

جالب است بدانید که کشفیات قدیم ثابت کردند لیمو شیرین از جمله بهترین روش‌های درمان و پیشگیری نوعی بیماری ناشی از کمبود ویتامین C معروف به اسکوربوت Scorbut است؛ بیماری مهلکی که در زمان‌های قدیم، ملوانان را مبتلا میکرد و باعث مرگشان می‌شد.

کالری لیمو شیرین و سایر فواید آن

باوجود ناچیز بودن کالری لیمو شیرین، بدون شک می‌توانید روی آن به عنوان منبع سرشار از ویتامین C و فالوونوئیدها حساب کنید؛ دومی، نوعی آنتی اکسیدان است که در برابر رادیکال‌های آزاد آر بدن محافظت می‌کند. خوب است بدانید که رادیکال‌های آزاد درصورتی که دربدن نابود نشوند با آسیب زدن به سلول‌های بدن باعث بروز انواع مختلفی از سرطان خواهند شد.

کاهش خطر حملات قلبی

مطالعاتی که در سال 2012 انجام شد نشان داد فلاوونوئیدهای موجود در مرکبات احتمالاً باعث کاهش خطرسکته مغزی در زنان می‌شود. همچنین در پژوهش دیگری با شرکت 70 هزار زن و به مدت 14 سال، مشخص شد افرادی که مرکبات بیشتری می‌خورند تا 19% از خطر احتمالی سکته مغزی در امان هستند که این عدد در مقایسه با شرکت کنندگانی بود که مرکبات مصرف نمی‌کردند.

لیمو شیرین و تأثیر بر فشار خون

مطالعات سال 2014 نشان داد زنان ژاپنی که به صورت منظم پیاده روی و هرروز لیمو شیرین میل می‌کنند نه تنها نباید نگران جذب کالری لیمو شیرین باشند، بلکه فشار خون پایین‌تری را در مقایسه با افرادی که مصرف نمی‌کنند تجربه خواهند کرد.

افزایش جذب آهن

کالری لیموشیرین چقدر است؟

لیموشیرین سرشار از ویتامین C و آهن و انتخابی عالی برای رژیم لاغری است.

همانطور که میدانید، کمبود آهن، عامل بروز کم خونی است. غذاهایی که ویتامین C بالایی دارند و همچنین سرشار از آهن هستند، بهترین غذا برای جذب آهن مورد نیاز بدن به شمار می‌روند.

البته ناگفته نماند اگر در رژیم لاغری خود از مکمل‌های آهن مصرف می‌کنید، خوردن غذاهایی با ویتامین C بالا باعث بروز مشکلات گوارشی خواهد شد. بنابراین توصیه می‌کنیم، آهن مورد نیاز خود را از منابع غذایی طبیعی مثل جگر گوسفند، حبوبات خشک، گوشت، اسفناج، عدس و کشمکش تأمین کنید.

نکته: از افشره لیمو شیرین در سالاد رژیمی خود لذت ببرید. چند قطره آب لیمو شیرین نه تنها مزه دلچسبی به سالاد اسفناج شما می‌دهد، بلکه جذب آهن و ویتامین C در رژیم سبزیجات شما را به بالاترین حدممکن می‌رساند.

کالری لیمو شیرین و کاهش وزن

در سال 2008 میلادی یک سری آزمایش‌ها ثابت کرد جوندگان چاقی که فنول های پوست لیمو را مصرف کردند، طی 12 هفته کاهش وزن داشتند. همچنین جالب است بدانید که در مطالعات سال 2008 با شرکت 84 زن پیش از ورود به پساقاعدگی (یائسگی) که شاخص توده بدنی بالایی داشتند، ثابت شد با رعایت رژیم دیتوکس مبتنی بر لیمو شیرین یا هرنوع رژیم دیگر، تجربه بهبود انسولین خون، کاهش چربی بدن، بهبود شاخص توده بدنی و لاغری پهلو را داشتند.

ناگفته نماند که هنوز هم نیاز به بررسی‌های بیشتر و دقیق‌تر درمورد اثر واقعی لیمو شیرین بر کاهش وزن است.

چگونه کالری لیمو شیرین را بسوزانم؟

با مطالعه مقاله کالری میوه و سبزی‌ها می‌توانید آگاهی بیشتری از کالری انواع میوه و سبزی داشته باشید و متناسب با آنها، فعالیت بدنی‌تان را تنظیم کنید. کالری لیمو شیرین را به روش‌های زیر می‌توانید بسوزانید:

پیاده روی: 7 دقیقه

دویدن: 2 دقیقه

دوچرخه سواری: 3 دقیقه

منبع: nutritionix، medicalnewstoday