تاریخ امروز:مارس 2, 2024

کالری لیمو ترش چقدر است؟ آیا مصرف آن در رژیم آزاد است؟

کالری یک عدد لیمو ترش چقدر است؟ 20Kcal
مقدار: 1 عدد
کالری: 20 kcal
چربی: 0.1 g
کربوهیدرات: 7 g
پروتئین: 0.5 g

یکی از انتخاب های سالم و جایگزین سس در سالاد، اضافه کردن لیمو ترش است. اما آیا واقعا لیمو ترش باعث افزایش کالری دریافتی نخواهد شد؟ کالری یک عدد لیمو ترش چقدر است؟ در این مقاله در رابطه با کالری لیمو ترش و مصرف آن در رژیم غذایی بیشتر صحبت می کنیم. برای اطلاعات بیشتر، مقاله کالری میوه را مطالعه کنید.

از آنجایی که برای تهیه غذاهای رژیم، از کمترین مقدار روغن استفاده می کنیم، پس به عنوان یک طعم دهنده بهتر است حین پخت سینه یا فیله مرغ و انواع گوشت ها از آب لیمو ترش تازه استفاده کنید که هم بوی نامطبوع گوشت را گرفته و هم بافت گوشت را ترد تر و لذیذ تر می کند. در کنار انواع غذاها می توان برای سس سالادتان از مخلوط آب لیمو ترش، فلفل سیاه و ماست ایسلندی استفاده کنید و جایگزین مناسبی برای انواع سس های سالاد تهیه کنید.

راهنمای کالری یک عدد لیمو ترش

راهنمای کالری یک عدد لیمو ترش

یکی دیگر از کاربرد ها لیمو ترش آن است که لیمو ترش را ورقه ورقه برش داده، به مدت چند روز اجازه دهید خشک شود و از پره های لیمو ترش خشک شده می توانید در کنار دمنوش هایتان و ترکیب با چای سبز یا چای سیاه استفاده کنید که گنجاندن لیمو ترش در برنامه غذایی باعث افزایش سطح سوخت و ساز بدن شده و به این که روند چربی سوزی بدنتان فعال شود و بدن را به آن سمت هدایت کند بسیار موثر است. در فصل تابستان برای کاهش شدت عطش، می توانید از نوشیدنی های سم زدایی که در آن لیمو ترش استفاده کرده اید، بهره بگیرید. با این کار هم شدت تشنگی کنترل شده و هم به دفع سموم بدنتان کمک بیشتری کرده اید. برای اطلاعات بیشتر مقاله رژیم دیتوکس را مطالعه کنید.

با توجه به کالری لیمو ترش، آیا مصرف آن آزاد است؟

اما در رابطه با کالری لیمو ترش باید بگوییم که کالری آن بسیار کم بوده و همان گونه که در جدول بالا می بینید، هر عدد لیمو ترش چیزی حدود 20 کالری دارد که این مقدار کالری کم باعث می شود هر گونه نگرانی در رابطه با کالری یک عدد لیمو ترش از بین برود. اما توجه کنید که مصرف زیاد لیمو ترش می تواند شما را بیشتر گرسنه کند و همچنین ممکن است سبب ناراحتی های معده نیز بشود. بنابراین در مصرف آن، اعتدال را رعایت کنید.

منبع: myfitnesspal