تاریخ امروز:اکتبر 7, 2022
رژیم ماست

لاغری به کمک رژیم ماست: چه نوع ماستی را باید مصرف کنید؟

Rate this post

می دانستید که ماست به کاهش وزن شما کمک می کند؟ امروزه رژیم ماست به عنوان یکی از رژیم های لاغری معروف در حال استفاده است. اما رژیم ماست واقعا چگونه است؟ با توجه به انواع ماست موجود در بازار، چه ماستی را باید مصرف کرد؟ کالری ورودی ماست را چگونه می توان کنترل کرد؟ در این مقاله به بررسی رژیم ماست می پردازیم و سعی می کنیم به این سوالات پاسخ دهیم.

اینکه در میان وعده های یک رژیم کم کربوهیدرات چه غذاهایی را مصرف کنید، بسیاری از کارشناسان و متخصصین تغذیه با هم اختلاف نظر دارند. به عنوان مثال رژیم کتو ماست می تواند انتخابی مناسب برای کسانی باشد که نمی توانند کالری وروری از ماست را کنترل کنند. اما واقعا این نوع از رژیم ماست برای کاهش وزن های بلند مدت مفید است؟

رژیم کتو ماست: چگونه کار می کند؟

کربوهیدرات به عنوان یکی از منابع اصلی تامین انرژی بدن به شمار می رود اما برای این مورد تنها انتخاب نیست. بسیاری از مردم این روزها از رژیم کتوژنیک برای کاهش وزن استفاده می کنند به کمک این رژیم می توان بدن را به حالت کتوزی برد که ایده آل ترین حالت برای کاهش وزن به شمار می رود.

کتوزی فرایندی است که طی آن در بدن ماده ای به نام کتون ساخته می شود. ( جایگزین منبع تامین انرژی بدن). این ماده از طریق سوزاندن چربی های بدن به وجود می آید. این حالت از بدن بعد از مدتی که رژیم کم کربوهیدرات را دنبال می کنید به وجود می آید. به این معنی است که بدن به دنبال جایگزینی برای منبع تامین انرژی خود است. بنابراین بدن به جای سوزاندن کربوهیدرات و قندهای ورودی، شروع به سوزاندن چربی های انباشه می کند و به اصطلاح فرایند چربی سوزی شروع می شود.

ماست منبع غنی از پروتئین و کلسیم است اما هنگام مصرف، باید میزان کربوهیدرات موجود در آن را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال یک ماست معمولی در هر 150 گرم، چیزی حدودی 12 گرم کربوهیدرات دارد که همین مقدار کافیست تا وارد شدن به مرحله کتوزی را به خطر بیندازد.

چه نوع ماستی را می توانید در رژیم ماست مصرف کنید؟

کافیست سری به فروشگاه های زنجیره ای بزنید و با انواع ماست آشنا شوید. از یونانی گرفته تا ایسلندی و سنتی. برخی از این ماست ها مقدار کربوهیدرات کمتری نسبت به سایر ماست ها دارند، بنابراین بهتر است که برای مصرف این ماست ها را انتخاب کنید.

ماست یونانی

فواید ماست یونانی در رژیم ماست

فواید ماست یونانی در رژیم ماست

از لحاظ مواد ساخته شده، ماست یونانی همانند سایر ماست ها است با این تفاوت که در فرایند تولید ماست یونانی وی حذف خواهد شد. وی جزوی از شیر است که حاوی لاکتوز است. بسیاری از کارشناسان ماست یونانی را به دلیل  کربوهیدرات کم آن پیشنهاد می دهند. هر 170 گرم ماست یونانی حاوی 7 گرم کربوهیدرات است.

فواید ماست یونانی

در کنار کربوهیدرات کم آن، ماست یونانی بو و ظاهر خوبی دارد و حاوی مواد مغذی است که برای بهبود سلامت عمومی بدن بسیار مفید است.

  • کاهش اشتها و ولع

ماست یونانی سرشار از پروتئین بوده و رژیم غذایی که پروتئین مصرفی بالایی دارد، کالری دریافتی را کاهش می دهد. با مصرف ماست یونانی و غذاهایی که سرشار از پروتئین هستند، می توانید اشتها و ولع غذایی خود را از بین ببرید. علاوه بر این تحقیقات ثابت کرده است که رژیم های لاغری پر پروتئین میزان کاهش وزن بیشتری نسبت به رژیم های کم پروتئین دارند.

  • ساخت توده عضلانی

پروتئین موجود در ماست یونانی، توده عضلانی بدن را بالا برده و باعث می شود که عملکرد بهتری در تمرینات ورزشی و استقامتی خود داشته باشید. بنابر گزارشات اکثر ورزشکاران در رژیم غذایی خود از ماست یونانی استفاده می کنند.

  • سرشار از مواد مغذی

ماست یونانی سرشار از مواد معدنی و مغذی بوده که برای سلامت عمومی بدن بسیار مفید هستند. برای مثال این ماست حاوی ید و ویتامین B12 است که برای مستحکم کردن استخوان و سلامت دندان ها بسیار مفید است.

ماست یونانی برای بهبود سلامت روانی، کاهش ریسک ابتلا به دیابت نوع دو، کاهش فشار خون و افزایش سوخت و ساز بدن بسیار مفید است.

در رژیم ماست، چقدر ماست می توانید مصرف کنید؟

لبنیات سرشار از کلسیم و پروتئین هستند. با این وجود اما مصرف بیش از حد لبنیات، ایده خوبی نیست. در یک قانون کلی مصرف 1 الی 3 واحد لبنیات در طول روز برای زنان کافیست. البته این مقدار می تواند برای اشخاص مختلف نیز مفاوت باشد.

به طور کلی مصرف ماست در رژیم لاغری انتخاب خوبی به نظر می رسد، اما باید به کالری وروی و خروجی بدن نیز توجه کنید تا بدن از حال کتوزی خارج نشود. همیشه هنگام خرید ماست به برچسب کالری آن توجه کنید و از خرید ماست های با کالری بالا خودداری کنید. بهترین ماست ها برای مصرف در رژیم ماست، ماست یونانی و ماست ایسلندی است.

منبع: betterme

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.