تاریخ امروز:ژوئن 26, 2022
لاغری بدون رژیم

لاغری بدون رژیم! با این راهکارها حداقل 5 کیلو کم می کنید

5/5 - (1 امتیاز)

شاید این جمله قدیمی را زیاد شنیده اید، که پیشگیری بهتر از درمان است! قبل از هر اقدامی برای سوزاندن چربی های انباشته شده در بدنتان، ابتدا بهتر است از تجمع چربی های جدید جلوگیری کنید و سپس به فکر آب کردن بقیه باشید. آن وقت می توانید بگویید که لاغری بدون رژیم را تجربه کرده ام! در این راه، اصلی ترین و می توان گفت تنهاترین راه برای لاغری بدون رژیم، تغییر سبک زندگی است. شاید بگویید خب من به جای رژیم سفت و سخت به باشگاه می روم و با ورزش خودم را لاغر می کنم! ورزش نیز جزوی از این سبک زندگی است اما برای لاغری بدون رژیم کافی نیست.

بگذارید یک مثال بیاوریم! هر روز به باشگاه می روید و پس از باشگاه گشنه و تشنه! ابتدا یک قوطی دلستر سرد می نوشید و سپس شام نیز تا آن جایی که جا دارید، غذا می خورید! خب با این کار به باشگاه نروید بهتر است!

توجه کنید که تنها فرمول لاغری این است که کالری دریافتی کمتر از کالری مصرفی روزانه بدن باشد. سپس در این حالت بدن به جای آن که برای تامین انرژی خود قند و کربوهیدرات بسوزاند، چربی های انباشته شده را می سوزاند و به اصطلاح بدن وارد حالت کتوزی و چربی سوزی خواهد شد. بنابرین درست است که ورزش کالری سوزانده شده بدن را بالا می برد، اما این کالری سوزانده شده را نباید با رژیم غذایی غلط جبران کنید!

همچنین باید دور غذاهای پرکالری را خط بکشید! هر روز و هر شب برنج خوردن، یکی از اصلی ترین عوامل چاقی ما ایرانی ها به شمار می رود. کافیست کالری برنج را چک کنید و ببینید در هر وعده غذایی چقدر کالری از آن دریافت می کنید. به جای مصرف این همه برنج و به تبع آن وارد کردن کالری اضافی به بدن، بهتر است خود را با سبزیجات و مواد پروتئینی سیر کنید. نمی گوییم برنج را کاملا قطع کنید! اما میزان مصرف آن را تا جایی که می توانید محدود کنید.

حالا جدای از رژیم غذایی، علاوه بر ورزش روزانه که حتما باید انجام دهید، میزان فعالیت روزانه تان را نیز افزایش دهید. لازم نیز حتما برای خرید نان، با ماشین بروید. پیاده خرید کردن نیز خود در راستای کالری سوزی بیشتر بسیار مفید است. بنابرین تا جایی که می توانید میزان فعالیت روزانه تان را افزایش دهید. مثلا لازم نیس حتما با آسانسور بیایید و بروید. پله نیز جایگزین بهتری است و می تواند لاغری بدون رژین را برایتان به ارمغان بیاورد.

چند راهکار مفید برای لاغری بدون رژیم

  • نکته کلیدی برای لاغری بدون رژیم، صبحانه بخورید

من نمیدانم چرا هرکس که می خواهد لاغر شود و رژیم لاغری بگیرد، اولین کار صبحانه را قطع می کند! در یک کلام باید بگویم اشتباه ترین کار ممکن، قطع کردن مصرف صبحانه است! حتما به خیال خودتان فکر می کنید با قطع مصرف صبحانه کالری کمتری دریافت می کنید و لاغر می شوید! با این کار فقط متابولیسم و سوخت ساز بدنتان را پایین می آورید. در این حالت بدن فکر می کند که وارد شرایط بحرانی شده اید و سوخت و ساز را پایین آورده تا انرژی را در طول روز ذخیره کند. تازه علاوه بر این با نخوردن صبحانه، در وعده های غذایی دیگر به خصوص در وعده ناهار، به یک غول بی شاخ و دم تبدیل می شوید که تا می تواند ولع غذایی دارد و غذا می خورد و در همان وعده ناهار چندین برابر کالری که صبحانه مصرف نکرده اید، وارد بدن خود کرده اید!

مصرف صبحانه برای لاغری بدون رژیم

مصرف صبحانه برای لاغری بدون رژیم

  • آهسته غذا بخورید

یکی از تکنیک هایی که جلوگیری از داشتن ولع غذایی کمک می کند، آهسته خوردن غذا است. حتما این تجربه را داشته اید که به دیدار یک رفیق قدیمی در رستوران رفته اید و آنقدر سرگرم صحبت کردن بوده اید، که دیگر آن اشتهای اول کار را ندارید و غذایتان باقی مانده است. بنابراین تا می توانید سرعت غذا خوردن را پایین بیاورید. مثلا غذا را زیاد بجویید یا سعی کنید وقفه ای بین لقمه هایتان ایجاد کنید. به این نکته توجه کنید برای اینکه حس سیری به شما القا شود حدود 20 دقیقه زمان نیاز دارید، بنابراین 20 دقیقه باید زمان بخرید!

  • بر غذای خود تمرکز کنید

تا جایی که می توانید هنگام غذا خوردن تنها غذا بخورید و مشغول کار دیگری نشوید. مثلا تلویزیون نگاه نکنید یا همزمان مشغول کار نشوید و یا با گوشی خود کار نکنید. اگر روی غذایتان تمرکز نکنید، حواستان پرت شده و دیر تر احساس سیری می کنید و کالری بیشتری را وارد بدن خود می کنید.

  • غذاهای سالم مصرف کنید

تا می توانید به سالم خواری روی بیاورید. حتما لازم نیست غذایتان کلی روغن داشته باشد. به جای اینکه برنج را با کلی روغن بپزید، آن را کته کنید و آب بیشتری داخل آن بریزید تا برنج نرم شده و بدون روغن نیز خورده شود. حتما نباید قرمه سبزیتان، روغن بیندازد تا بگویید به به! چه قرمه سبزی شده!

چیپس و پفک و سایر تنقلات ممنوع! صبحانه چای شیرین ممنوع! کره و خامه بستنی را نیز فراموش کنید. قند کنار چای را هم که اصلا فکرش را نکنید! باور کنید با حذف این سبک غذایی اشتباه، خود به خود لاغر می شوید و لاغری بدون رژیم را تجربه خواهید کرد.

راهکارهای لاغری بدون رژیم

راهکارهای لاغری بدون رژیم

لازم نیست سالاد را با سس فرانسوی مصرف کنید! باور کنید ترکیب ماست و آبغوره نیز همان کار را انجام می دهد. خرما و عسل را نیز جایگزین قند مصرفی روزانه تان بکنید.

  • تعداد وعده‌های غذایی را افزایش دهید

هر چقدر فاصله دو وعده غذایی بیشتر باشد، در وعده بعدی احساس ولع و گرسنگی بیشتری خواهید داشت. بنابراین سعی کنید میان وعده های کوچک و سالمی را در برنامه غذایی خود جای دهید، تا سر وعده اصلی این ولع غذایی را نداشته باشید. همچنین با این کار سوخت و ساز بدن را نیز افزایش خواهید داد.

منبع: مینت

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.