تاریخ امروز:سپتامبر 23, 2023
رژیم هندوانه

6 کیلوگرم کاهش وزن در 5 روز با رژیم هندوانه: راهنمای کامل

3.7/5 - (6 امتیاز)

اگر به هندوانه و آب هندوانه علاقه دارید، احتمالا رژیم هندوانه نیز برایتان لذت بخش خواهد بود. به کمک رژیم هندوانه می توانید در پنج روز، 6 کیلوگرم کاهش وزن داشته باشید. البته توجه کنید که این رژیم های لاغری تک بعدی، عوارض زیادی را به همراه دارند. ضمن اینکه پس از قطع کردن رژیم، احتمالا بازگشت وزن را تجربه خواهید کرد. همچنین این 6 کیلوگرم وزن را باید در طول یک ماه کم کنید نه در 5 روز! این کاهش وزن عوارضی مانند معده درد، شلی پوست و بازگشت وزن خواهد داشت. استاندارد کاهش وزن در طول یک ماه، چیزی حدود 5 الی 6 کیلوگرم است، نه اینکه این مقدار را در 5 روز کم کنید!

میخوای هر غذایی که دوست داری، بخوری و بازم لاغر شی؟🤩
همین الان اپلیکیشن مینت رو نصب کن تا بتونی ماهی ۵ کیلوگرم بدون محدودیت غذایی، کم کنی💪

رژیم هندوانه چیست؟

در رژیم هندوانه تنها مجاز به مصرف هندوانه هستید. چه به صورت تکه ای، چه آب هندوانه و چه به صورت اسموتی. بهتر است رژیم هندوانه را در بازه زمانی 5 روزه و حداکثر 7 الی 10 روز رعایت کنید. برخی این رژیم را به مدت یک ماه انجام می دهند، اما اصلا انجام این کار را به شما پیشنهاد نمی کنیم. هدف رژیم هندوانه حذف کربوهیدرات ها، چربی ها و پروتئین برای کوتاه مدت است که همزمان بتوانید به عنوان رژیم سم زدایی نیز این برنامه غذایی را رعایت کنید.

چرا هندوانه برای کاهش وزن مناسب است؟

توجه کنید که برای کاهش وزن باید میزان کالری ورودی به بدن را مدیریت کنید. در رژیم هندوانه نیز همین اتفاق می افتد. هندوانه حدودا از 92 درصد آب تشکیل شده است، بنابراین میزان کالری آن بسیار کم بوده و در طول رژیم کالری کمی را دریافت می کنید. همچنین هندوانه سرشار از پتاسیم، منیزیم، ویتامین ها و سایر مواد معدنی است که در این مدت می تواند نیازهای شما را به این مواد مغذای براورده کند. البته همانطور که در بالا اشاره کردیم، رژیم هندوانه فقط در کوتاه مدت مناسب است و در بلند مدت، عوارض جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.

قوانین رژیم هندوانه برای موفقیت در کاهش وزن

قوانین رژیم هندوانه

قوانین رژیم هندوانه

 1. برای رژیم خود برنامه ریزی کنید.

همینکه مجبور نیستید 5-7 روز آینده آشپزی کنید، به این معنا نیست که دیگر تمام شده است. برای هر رژیم غذایی باید برنامه ریزی شود. از خود بپرسید آیا آمادگی دارید تا 5 تا 7 روز غذا نخورید. از خود بپرسید آیا شرایط کاری شما به شما امکان می‌دهد این نوع رژیم را امتحان کنید؟ بسیاری از مردم را می‌بینیم که به دلیل گرفتن این نوع رژیم‌ها انرژی کافی برای انجام وظایف خود ندارند و در نهایت رژیم را می‌شکنند. به همین دلیل است که از شما می‌خواهم از خود بپرسید که آیا آماده خوردن فقط و فقط هندوانه در چند روز آینده هستید؟

 1. به تدریج شروع کنید.

هرگز یک شبه رژیم نگیرید. بدن شما لازم است فرصت عادت کردن به یک روال جدید را داشته باشد. فرض کنید شما 4 وعده غذا در روز می‌خوردید و روز بعد تصمیم می‌گیرید رژیم هندوانه را انجام دهید. من می‌توانم به شما اطمینان دهم که در نهایت در روز دوم شکست خواهید خورد زیرا بدن شما مطمئناً در این مورد واکنش منفی نشان می‌دهد. کاری که می‌توانید انجام دهید این است که تاریخ شروع رژیم هندوانه خود را تعیین کنید و از چند روز قبل، مصرف کربوهیدرات، قند و پروتئین خود را کاهش دهید. همانطور که به بدن آنچه را که می‌خواهید آموزش می‌دهید، راحت تر با حالت جدید کنار خواهد آمد. فقط در این صورت است که می‌توانید اولین روز خود را بدون کربوهیدرات شروع کنید.

 1. آماده سازی غذا

آماده سازی غذا در رژیم کاهش وزن بسیار مهم است. این کار باعث صرفه جویی در وقت، پول و تمرکز شما بر سایر موارد مهم زندگی می‌شود. اول، شما باید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید رژیم فقط هندوانه داشته باشید یا می‌خواهید حداقل یک وعده پروتئین برای ناهار یا شام مصرف کنید (البته فراموش نکنید که کربوهیدرات نباید مصرف کنید). سپس با آماده سازی هندوانه و یا وعده غذایی خود از قبل، برای اینکار آماده شوید.

دستورالعمل انجام رژم هندوانه

روش های سرو هندوانه

روش های سرو هندوانه

برای مثال می توانید همانند دستورالعمل زیر، یک رژیم هندوانه 5 روزه را انجام دهید:

 • صبحانه یک فنجان چای یا قهوه بخورید. انتخاب شیر قهوه نیز (البته بدون شکر) انتخاب مناسبی می تواند باشد.
 • به جای آن که میان وعده دوباره چای یا قهوه مصرف کنید، آن را با آب هندوانه جایگزین کنید.
 • برای ناهار هندوانه قاچ شده بخورید.
 • متاسفیم! اما چای بعد از ظهر را نیز باید با آب هندوانه جایگزین کنید.
 • شام نیز باید سالاد هندوانه میل کنید. ( مخلوط هندوانه با چند میوه دیگر)
 • در طول روز نیز حداقل دو لیتر آب مصرف کنید تا بدنتان هیدراته باقی بماند.

جوانب مثبت و منفی رژیم غذایی هندوانه

هر رژیم غذایی دارای مزایا و معایب خاص خود است! اکنون بیایید مزایای رژیم هندوانه با کاهش سریع وزن را بررسی کنیم.

فواید

 • به دلیل داشتن آب زیاد، بدن شما دائماً هیدراته باقی می‌ماند و از آنجا که بدن شما به اندازه کافی هیدراته است، مزایای دیگری مانند کاهش وزن، بهبود سلامت پوست، افزایش انرژی و غیره را مشاهده خواهید کرد.
 • با توجه به کاهش مصرف کربوهیدرات‌ها و چربی‌ها، بدن شما دو برابر کالری خواهد سوزاند. به همین دلیل است که کاهش وزن سریع را تجربه خواهید کرد.
 • از آنجایی که در رژیم هندوانه بیشتر از مقدار معمول آب مصرف می‌کنید، بدن شما به دفع ادرار بیشتری نیاز خواهد داشت، لذا سموم و چربی‌ها را بیشتر دفع می‌کند.
 • این رژیم به صورت یک رژیم شوک نیز عمل می کند و می تواند استپ وزنی به وجود آمده را برطرف کند.
 • در رژیم هندوانه، عوارضی همانند یبوست بعد رژیم را نخواهید داشت.

معایب

 • همانطور که گفتیم 92 درصد هندوانه از آب تشکیل شده، بنابراین خود به خود میزان ادرار بیشتر شده و نیاز به دفع ادرار بیشتری خواهید داشت.
 • بدنتان به همچین رژیم غذایی عادت ندارد، بنابراین ممکن است در دو روز اول، نفخ غیر معمولی را تجربه کنید.
 • رژیم هندوانه ممکن است بر سوخت و ساز بدن تاثیر گذاشته و بر روی متابولیسم بدن تاثیر بگذارید.

آیا هندوانه چربی شکم را می‌سوزاند؟

اینکه فکر کنید هندوانه به عنوان چربی سوز شکم عمل می کند، تفکر کاملا اشتباهیست. چرا که در فرایند چربی سوزی، مهم ترین عامل، میزان کالری ورودی و خروجی از بدن است. بنابراین چنانچه بتوانید این فرمول را رعایت کنید، چربی سوزی شکم شروع خواهد شد. نه تنها شکم، بلکه تمامی چربی ها در تمامی نواحی بدن.

اما مزیتی که هندوانه نسبت به سایر میوه ها دارد، این است که کربوهیدرات آن بسیار اندک بوده، بنابراین کالری کمتری را بدن وارد می کند و بدن راحت تر می تواند فرایند چربی سوزی را آغاز کند.

نظر نهایی در مورد رژیم هندوانه برای کاهش وزن

هر رژیم غذایی برای همه مناسب نیست. اما شما تنها فردی هستید که می‌تواند تصمیم بگیرد که آیا می‌توانید این رژیم بسیار سخت را بگیرید یا نه زیرا فقط شما بدن خود را می‌شناسید. ولی به این نکته توجه کنید که راه های منطقی تر و اصولی تری برای کاهش وزن وجود دارد. بنابراین با انتخاب یک رژیم معقول تر و در بازه زمانی طولانی تر می توانید کاهش وزن بدون ریسکی را تجربه کنید و از همه مهم تر که پس از پایان رژیم، دیگر نگران بازگشت وزن نخواهید بود.

منابع:

https://www.livestrong.com

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *