تاریخ امروز:ژوئن 26, 2022

میزان کالری کوفته تبریزی چقدر است؟ تأثیر آن در کاهش وزن

کالری کوفته تبریزی چقدر است؟ 336Kcal
مقدار: 1 عدد متوسط
کالری: 336 kcal
چربی: 19 g
کربوهیدرات: 32 g
پروتئین: 7 g
میخوای هر غذایی که دوست داری، بخوری و بازم لاغر شی؟🤩
همین الان اپلیکیشن مینت رو نصب کن تا بتونی ماهی ۵ کیلوگرم بدون محدودیت غذایی، کم کنی💪

توپ های گوشتی در فرهنگ غذایی ما تعریف و اعتبار دیگری دارند؛ کوفته تبریزی در این تعریف ویژه میگنجد! شما با یک وعده غذایی کامل از سرزمین کوهستانی تبریز روبه هستید و لازم است تا با میزان کالری کوفته تبریزی در برنامه رژیمی خود بیشتر آشنا شوید.

این غذای گوشتی خوش طعم و عطر از جمله برنامه های ثابت در رژیم های پر پروتئین به شمار می رود که به دلیل حجم بالای مصرف گوشت در آن، طرفداران خاص خود را برای افزایش حجم توده عضلانی دارد. اما چطور میتوانید کالری کوفته تبریزی را به میزان کافی دریافت و آن را بسوزانید؟ با هم بیشتر میخوانیم.

کالری کوفته تبریزی و خانواده ریزمغذی ها

همانطور که در جدول ابتدای راهنما میخوانید، کالری کوفته تبریزی عددی قابل توجه و در درجه بعدی، میزان پروتئین و چربی و کلسترول آن هم زیاد است. در ادامه بهتر دانستیم اطلاعات بیشتری درمورد سایر ریزمغذی ها و مواد معدنی موجود در این غذای انرژی ساز در اختیار شما قرار دهیم:

♦ آب: 50/76 گرم

♦ فیبر: 78/3 گرم

♦ قند: 94/3 گرم

♦ کلسترول: 98/53 میلی گرم

♦ ویتامین A: 68/70 میکروگرم

♦ ویتامین D: 16/0 میکروگرم

♦ ویتامین D: 16/0 میکروگرم

♦ ویتامین E: 60/0 میلی گرم

♦ ویتامین K: 71/52 میکروگرم

♦ ویتامین C: 40/8 میلی گرم

♦ ویتامین B1 ( تیامین): 11/0 میلی گرم

♦ ویتامین B2 ( ریبوفلاوین): 16/0 میلی گرم

کالری کوفته تبریزی

انتخابی مناسب در رژیم بدنسازی!

♦ ویتامین B3 (نیاسین): 56/2 میلی گرم

♦ ویتامین B4 (کولین): 12/57 میلی گرم

♦ ویتامین B5 ( پانتوتنیک اسید): 76/0 میلی گرم

♦ ویتامین B6: 24/0 میلی گرم

♦ ویتامین B9 (فولات): 76/62 میکروگرم

♦ ویتامین B12: 37/0 میلی گرم

♦ کلسیم: 60/52 میلی گرم

♦ آهن: 07/2 میلی گرم

♦ منیزیم: 44/50 میلی گرم

♦ فسفر: 90/157 میلی گرم

♦ پتاسیم: 83/378 میلی گرم

♦ سدیم: 97/491 میلی گرم

♦ روی: 81/1 میلی گرم

♦ مس: 26/0 میلی گرم

♦ منگنز 26/0 میلی گرم

♦ سلنیم: 66/7 میکروگرم

کالری کوفته تبریزی را چگونه مصرف کنم؟

پیش از اینکه در مورد روش مصرف یا سوزاندن کالری کوفته تبریزی توضیح بدهیم لازم است درمورد مواد تشکیل دهنده این غذای ایرانی که از نظر میزان کالری غذاهای ایرانی، رتبه ویژه ای دارد، بیشتر بنویسیم.

بخش زیادی از کوفته تبریزی بر خلاف کوفته برنجی، با گوشت طبخ می شود. بنابراین حجم پروتئین دریافتی شما به میزان قابل توجهی بالا خواهد بود.

••• مشکل چربی شکم و تلاش برای کم کردن یا از بین بردن آن با رعایت یک رژیم غذایی پرپروتئین ممکن می شود. رژیم های پرپروتئین شامل مصرف گوشت گاو، بوقلمون، ماهی، مرغ و پنیر سویا (توفو) می شود.

خوب است بدانید برای نتیجه گرفتن از رژیم لاغری هم لازم است حجم پروتئین مصرفی خود را بالاتر ببرید. اما چرا هرچه پروتئین بیشتری بخورید، لاغری بهتری خواهید داشت؟

با افزایش مصرف پروتئین دریافتی، فرایند هضم و جذب این ماده غذایی به مدت زمان بیشتری نیاز دارد. بنابراین شما ساعات بیشتری، سیر می مانید و همین، کمک میکند اشتهایی برای ریزه خواری یا خوردن مواد غذایی کم ارزش نداشته باشید.

برای مصرف کالری کوفته تبریزی لازم است براساس رژیم کالری شمار عمل کنید؛ این برنامه غذایی به شما نشان می دهد که:

◄ میزان کالری دریافتی روزانه شما چقدر است؟

◄ میزان دریافتی مناسب چقدر باید باشد؟

◄ مواد غذایی پرکالری/ کم کالری کدام هستند؟

◄ چگونه غذاهای پرکالری را به روشی مصرف کنیم که کالری کمتری به بدن برسد؟

بنابراین برای اینکه پاسخ علمی و اصولی برای پرسش های بالا داشته باشید لازم است از یک برنامه کالری شمار در رژیم غذایی خود استفاده کنید .

چگونه کالری کوفته تبریزی را کنترل کنم؟

از آنجا که پایه این غذا، گوشت گاو یا به طور کلی گوشت قرمز است برای طبخ یک کوفته تبریزی رژیمی لازم است یا گوشت را از دستور پخت حذف یا مرغ را جایگزین آن کنید.

البته عموما، حتی ورزشکاران، هم مایل هستند وقتی کوفته تبریزی میخورند واقعا کوفته تبریزی بخورند! بنابراین حذف گوشت از این غذا درصورتی اتفاق می افتد که شما یک گیاهخوار پایبند به رژیم گیاهخواری باشید یا کلا علاقه ای به مزه گوشت در غذایتان نداشته باشید.

پروتئین حیوانی منبع اصلی آهن و ویتامین B است. با حذف آن از دستور پخت لازم است به نحوی جایگزین داشته باشید. افزودن حبوبات بیشتر میتواند به عنوان پروتئین گیاهی به شما کمک کند.

کالری کوفته تبریزی با حضور سبزیجات

حالا که تصمیم گرفتید یک کوفته تبریزی رژیمی داشته باشید، باید عرض کنیم که کالری کوفته تبریزی به لطف کم بودن کالری سبزی ها پایین می آید. البته همچنان یک غذای ایرانی خوشمزه خواهید داشت که سلامت بدن شما را تضمین میکند.

سبزی و میوه ها عموما کم کالری هستند و بیشترین خاصیت آنها به وجود فیبر بالا و انواع آنتی اکسیدان و فراوانی آب برمیگردد. بنابراین با گنجاندن کوفته تبریزی رژیمی سرشار از سبزیجات، نه تنها رژیم لاغری خود را برای برنامه غذایی اصولی رعایت میکنید بلکه به لطف وجود فیبر، سلامت دستگاه گوارش شما هم تضمین می شود.

فیبر موجود در سبزیجات، باکتری های مفید روده را تغذیه میکند، باعث نرم شدن حرکات رود، دفع به موقع و آسان و از همه مهم تر کنترل و پیشگیری از یبوست در دوران رژیم می شود.

پایان بخش

رژیم های لاغری با گنجاندن مواد غذایی کم کالری و پرپروتئین به لاغری اصولی شما کمک میکنند. شما میتوانید کالری کوفته تبریزی را با رعایت چند نکته کمتر کنید:

  • حذف یا کم کردن گوشت قرمز/ جایگزین کردن با گوشت مرغ کم چربی
  • افزایش میزان حبوبات در صورت حذف گوشت ( پروتئین گیاهی به جای پروتئین حیوانی)
  • افزایش سبزیجات ( سبزی کوفته)

منبع: mintfit، fda