تاریخ امروز:آوریل 20, 2024
انواع اشتها کور کن طبیعی کدام است؟

3 نوع از بهترین اشتها کور کن طبیعی که به لاغری بدون عوارض کمک میکند!

Rate this post

ترفند شما برای کاهش وزن چیست؟ شاید برایتان جالب باشد ولی بیشتر مواد غذایی سالم و حتی دمنوش های لاغری که دردسترس دارید به عنوان روش طبیعی کاهش وزن توصیه میشوند و اصطلاحا اشتها کور کن طبیعی هستند. همچنین بعضی گیاهان دارویی هم مفید هستند. خوردن این مواد غذایی با ایجاد احساس سیری به کاهش اشتها و کند شدن تخلیه معده و روده، مسدود کردن جذب مواد مغذی و تاثیرگذاشتن بر هورمون های اشتها کمک میکنند و به تدریج و بدون عوارض برای لاغری مناسب هستند.

میخوای هر غذایی که دوست داری، بخوری و بازم لاغر شی؟🤩
همین الان اپلیکیشن مینت رو نصب کن تا بتونی ماهی ۵ کیلوگرم بدون محدودیت غذایی، کم کنی💪

معرفی چند اشتها کور کن طبیعی

انتخاب با شماست که مایل باشید کدامیک از گیاهان زیر را برای کاهش وزن سالم داشته باشید:

تخم یا برگ شنبلیله

تخم شنبلیه خشک و آسیاب می شود که پرمصرف ترین بخش گیاه برای درمان در طب سنتی است. تخم شنبلیله حاوی 45 % فیبر است که بخش زیادی از آن غیرمحلول است. البته فیبر محلول هم دارد که گلاکتومان نام دارد.

شنبلیله به لطف فیبر زیادی که دارد با فواید زیادی همراه است که تنظیم قند خون، کاهش کلسترول و کنترل اشتها از جمله آنهاست. این دانه گیاهی اینطور عمل میکند که روند تخلیه معده و انتقال مواد غذایی به روده را کندتر میکند و باعث می شود تا جذب کربوهیدرات و چربی کندتر اتفاق بیفتد. درنتیجه با خوردن تخم یا برگ شنبلیله شما اشتهای کمتر و قند خون منظم تری دارید.

در یک مطالعه با شرکت 18 فرد سالم مبتلا به چاقی مشخص شد که مصرف 8 گرم فیبر با خوردن شنبلیله، بیشتر از 4 گرم فیبر دریافتی از خوردن این سبزی، به کاهش اشتها به عنوان یک اشتها کور کن طبیعی کمک میکند. همچنین احساس سیری بیشتر و میل به غذاخوردن کمتر در وعده غذایی بعدی هم از جمله نتایج مصرف این گیاه بود.

خوب است بدانید که

به طور کلی همه انواع رژیم های فیبر که شامل میوه و سبزی، حبوبات و مغزهای خوراکی بیشتری باشد تاثیر به مراتب بیشتری در مقایسه با روش های غیرطبیعی برای کاهش وزن می گذارند. علاوه بر این مصرف انواع سبزی از جمله شنبلیله باعث می شود تا افراد چربی کمتری دریافت کنند.

برای مثال در یک مطالعه با شرکت 12 مرد سالم مشخص شد که مصرف 1.2 گرم تخم شنبلیله به کاهش چربی گیری روزانه تا 17 % کمک میکند. از طرفی با کاهش کالری گیری روزانه تا 12%، به راحتی به عنوان یک اشتها کور کن طبیعی عمل میکند.

باید اضافه کنیم که با بررسی 12 مطالعه نظارت شده تصادفی مشخص شد شنبلیله خواص کاهش قند خون و همچنین کاهش کلسترول را به همراه دارد.

آیا مصرف شنبلیله عوارض دارد؟

از بین انواع روش های لاغری، مصرف گیاهان دارویی برای کاهش وزن بی خطر است. البته توصیه میکنیم برای جلوگیری از هرگونه عوارض و بروز مشکلات جدی حتما پیش از شروع دوره با پزشک طبیعی یا پزشک خود مشورت کنید.

دز مصرف اشتها کور کن گیاهی شنبلیله

اگر مایل هستید تخم شنبلیله را در رژیم لاغری تان داشته باشید با 2 گرم در روز شروع کنید و به 5 گرم برسانید و این افزایش مقدار را تا جاییکه میتوانید ادامه بدهید.

اگر قصد دارید مکمل کپسولی شنبلیله را مصرف کنید با 0.5 گرم دز شروع کنید و پس از چند هفته، اگر عوارضی نداشتید، به 1 گرم برسانید.

قرص اشتها کور کن قوی: گلوکومانان

کپسول گلوکومان نماینده یک ماده افزودنی و یک اشتها کور کن طبیعی است.

کپسول گلوکومان نماینده یک ماده افزودنی و یک اشتها کور کن طبیعی است.

همانطور که بالاتر توضیح دادیم هرچه فیبر بیشتری در رژیم غذایی تان داشته باشید کاهش اشتها و در نتیجه کاهش وزن بیشتری خواهید داشت. در این مسیر یک افزودنی خوراکی به نام گلوکومانان Glucomannan به کمک شما خواهد آمد.این ماده از جمله بهترین فیبرهای خوراکی محلول در آب است و یکی از تاثیرگذارترین محصولات برای لاغری به شمار می رود.

این اشتها کور کن طبیعی با جذب آب و تبدیل شدن به شکل ژله ای، باعث می شود تا روند هضم در معده کوتاه تر شود و غذا تقریبا بدون تغییر به روده برسد.  خاصیت حجم دهنده بودن گلوکومانان به شما احساس سیر بودن میدهد و کمک میکند تا تخلیه معده کندتر اتفاق بیفتد. درنهایت غذای کمتری میخورید و فرایند لاغر شدن بهتر اتفاق می افتد.

نتیجه مطالعات

در یک مطالعه با شرکت 83 نفر که مبتلا به اضافه وزن بودند، مصرف مکمل کپسول گلوکومانان به کاهش چشمگیر وزن و چربی سوزی ختم شد. مقدار گلوکومانان موجود در مکمل، 3 گرم و 300 میلی گرم کربنات کلسیم بود که در بازه دو ماهه رعایت می شد.

آیا مصرف گلوکومانان عوارض دارد؟

مطالعات از بی خطر بودن مصرف این ماده برای عموم خبر می دهد. البته توجه داشته باشید که این ماده پیش از رسیدن به معده ممکن است حجیم شود و خطر گیرکردن در گلو را داشته باشد. بنابراین در زمان مصرف حتما یک یا دو لیوان آب یا هر مایع دیگری، بنوشید.

دز مصرفی

دز مصرفی را با یک گرم و سه بار در روز شروع کنید. گلوکومان را باید 15 دقیقه- 1 ساعت پیش از وعده غذایی مصرف کنید.

چای سبز

مطالعات از مؤثر بودن این اشتها کور کن طبیعی برای کاهش وزن خبر می دهد. البته که خواص بسیار چشمگیری در چای سبز به عنوان یکی از گیاهان باستانی نهفته است. کافئین و کاتچین دو ترکیب مؤثر با خاصیت لاغر کنندگی در چای سبز است.

به خوبی میدانید که کافئین یک محرک طبیعی برای افزایش چربی سوزی و کاهش اشتها است. ضمن اینکه کاتچین به افزایش سوخت و ساز بدن و کاهش چربی کمک میکند. ترکیب کاتچین و کافئین در چای سبز روند کالری سوزی را در بدن بهتر میکند و درنهایت باعث لاغری می شود.

کافئین و کاتچین موجود در چای سبز از جمله بهترین اشتها کور کن طبیعی است.

کافئین و کاتچین موجود در چای سبز از جمله بهترین اشتها کور کن طبیعی است.

در یک مطالعه با شرکت 10 فرد سالم مشخص شد که پس از مصرف ترکیب کاتچین و کافئین، 4 % بیشتر کالری سوزی اتفاق می افتد. البته باید اضافه کنیم که در مورد تاثیر این دو ماده به عنوان کاهش دهنده اشتها هنوز آزمایش انسانی انجام نشده است. اما به نظر می رسد از ترکیب چای سبز با مواد دیگر میتوان به کاهش اشتها کمک کرد.

آیا مصرف چای سبز عوارض دارد؟

تا دز مصرفی 800 میلی گرم کاتچین، خطری سلامت فرد را تهدید نمیکند. دز بالاتر از 1200 میلی گرم کاتچین باعث حالت تهوع می شود.

دز مصرفی چای سبز

توصیه میکنیم چای سبز را با مقدار استاندارد کاتچین به عنوان ماده اصلی با دز مصرفی 250- 500 میلی گرم در روز برای رژیم لاغری خود درنظر بگیرید.

سخن پایانی

کاهش وزن اصولی نیاز به دقت، تمرکز، پشتکار و برنامه ریزی هدفمند دارد. اگر مایل هستید از روش های گیاهی و طبیعی برای کاهش وزن کمک بگیرید توصیه میکنیم به سراغ مواد غذایی سالم که سرشار از فیبر هستند بروید. این مواد غذایی به عنوان اشتها کور کن طبیعی شناخته می شوند. همچنین نوشیدن چای سبز، خوردن تخم شنبلیله و مکمل گلوکومانان به عنوان بخشی از رژیم غذایی مؤثر است.

منبع: healthline

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *