تاریخ امروز:سپتامبر 23, 2023
رژیم متابولیک

10 کیلو کاهش وزن در 13 روز به کمک رژیم متابولیک

Rate this post

اگر به دنبال یک کاهش وزن شدید در مدت زمان کم هستید، رژیم متابولیک، جزو رژیم های لاغری است که به شما کمک می کند و در طی 13 روز می توانید 10 کیلوگرم کاهش وزن داشته باشید. هر چند که ما این روش را اصلا پیشنهاد نمی کنیم. چرا که کاهش وزن باید آهسته و پیوسته صورت بگیرد و با این روش کاهش وزن نه تنها عوارضی مانند معده درد و شلی پوست را تجربه خواهید کرد بلکه پس از اتمام رژیم، باید منتظر بازگشت وزن نیز باشید.

استاندارد کاهش وزن در دنیا ماهی 5 الی 6 کیلوگرم است و بیشتر از این مقدار، همراه با عوارض و مشکلات بعد از رژیم است.

در این مقاله به تجزیه و تحلیل رژیم متابولیک خواهیم پرداخت.

رژیم متابولیک 13 روزه چیست؟

رژیم متابولیک یا رژیم کپنهاگ، برنامه لاغری 13 روزه است که وعده 10 کیلو کاهش وزن را در این مدت می دهد. در این رژیم باید قوانین زیر را رعایت کنید تا نتیجه لازم را بگیرید:

  1. میزان کالری که در این رژیم باید مصرف کنید، حدود 600 کالری است. ( مصرف روزانه این میزان کالری، اشتباه محض است)
  2. روزانه باید 2 لیتر آب بنوشید.
  3. کربوهیدرات در این رژیم بسیار محدود شده است و باید بگوییم که تقریبا حذف شده است. چربی نیز بسیار کم است اما میزان پروتئین مصرفی در رژیم متابولیک بالا است. در این مدت پروتئین و سبزیجات زیادی باید مصرف کنید.
  4. مصرف نمک در این رژیم ممنوع اسا، اما مصرف سایر ادویه ها، منعی ندارد.
  5. استفاده از روغن در پخت و پز، نوشیدن الکل، استفاده از شیرین کننده های مصنوعی و حتی طبیعی مانند عسل و آدامس جویدن نیز در رژیم متابولیک ممنوع است.
  6. پس از اینکه یک بار دوره رژیم متابولیک را گذراندید، تا دو سال دیگر نباید مجدد به سراغ این رژیم بروید. اگر هم این رژیم را از وسط ول کردید، پس از 6 ماه دوباره می توانید تکرار کنید.

مصرف غذا در رژیم متابولیک چگونه است؟

راهنمای رژیم متابولیک

راهنمای رژیم متابولیک

برنامه غذایی رژیم متابولیک 13 روزه است. در زیر برنامه 2 روز از این رژیم آورده شده است:

  • روز اول رژیم متابولیک

صبحانه: مصرف 1 فنجان قهوه با 1 حبه قند

ناهار: مصرف 250 گرم ژامبون مرغ با یک فنجان ماست یونانی یا ایسلندی

شام: مصرف 200 گرم استیک کبابی با یک کاسه سالاد سبز به همراه لیمو ترش.

  • روز دوم رژیم متابولیک

صبحانه: یک فنجان قهوه با یک حبه قند

ناهار: مصرف 400 گرم اسفناج آب پز + 2 عدد تخم مرغ آب پز + یک عدد گوجه فرنگی

شام: مصرف 200 گرم گوشت گاو کبابی + یک کاسه سالاد سبز به همراه لیمو ترش

آیا رژیم متابولیک به کاهش سریع وزن کمک می‌کند؟

علی الظاهر بله به 10 کیلوگرم کاهش وزن پس از 13 روز خواهید رسید اما در باطن خیر! اما چگونه؟ باید بگوییم که درست است وزنه به شما کاهش وزن 10 کیلویی را نشان می دهد اما این کاهش وزن ناشی از کاهش آب بدن است و نه چربی سوزی و پس از اتمام رژیم آب بدن به جای خود باز میگردد. کاهش وزن واقعی طوری است که به صورت استاندارد و به تدریج در مدت 1 ماه 5 الی 6 کیلو کم کنید. بنابراین پیروی کردن از این رژیم اصلا پیشنهاد نمی شود . جز ضرر چیزی برایتان نخواهد داشت.

هیچ راه حلی کوتاهی برای یک شبه خوشتیپ شدن وجود ندارد. آهسته و پیوسته سبک غذایی خود را اصلاح کنید، در کنار آن ورزش کنید، مطمئنا نه تنها در بلند مدت به تناسب اندام می رسید بلکه به بهبود سلامت عمومی بدن و همچنین بهبود روحیه تان کمک زیادی خواهید کرد.

رژیم غذایی متابولیک گیج کننده چیست؟

این رژیم نز ادعا دارد که مانند رژیم متابولیک اصلی، متابولیسم بدن را با شوک رو به رو می کند و می توان کاهش وزن زیادی را اعمال کند. اما این رژیم همانند رژیم اصلی در مصرف کالری سخت گیر نیست. چرا که در روزهای کم کالری می توانید تا 1200 کالری و در روزهای پرکالری می توانید تا 2000 کالری مصرف کنید. بنابراین پیشنهاد ما این است چنانچه میخواهید به دنبال این گروه از رژیم های غذایی بروید، دنبال کردن نوع گیج کننده، انتخاب مناسب تری است. اما بهتر است حتما قبل از شروع رژیم، با یک کارشناس تغذیه یا مربی ورزشی مشورت کنید.

منابع: betterme

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *