تاریخ امروز:آگوست 13, 2022
نکاتی درمورد رژیم طالبی

آیا رژیم طالبی یک رژیم غذایی سالم برای کاهش وزن است؟

5/5 - (1 امتیاز)

طالبی همیشه به عنوان منبعی غنی از مواد مغذی با زنجیره گره خورده ای از انواع ویتامین ها و مواد معدنی، شناخته می شود. به سادگی می گوییم که اگر به فکر یک رژیم کم کالری هستید، طالبی میتواند به دلیل کالری اندک، چربی پایین و خاصیت ادرار آوری که دارد نقش خود را به خوبی بازی کند. حتی می توانید پا را فراتر بگذارید و این میوه خوشبو و مزه را به عنوان رژیم طالبی در نظر بگیرید.

میخوای هر غذایی که دوست داری، بخوری و بازم لاغر شی؟🤩
همین الان اپلیکیشن مینت رو نصب کن تا بتونی ماهی ۵ کیلوگرم بدون محدودیت غذایی، کم کنی💪

خوشبختانه طالبی از جمله میوه های تابستانی است که هنوز تیغ گرانی آن را زخمی نکرده و میتوانید یک منبع عالی از مواد مغذی را با کمترین میزان کالری و هزینه پایین به بدن برسانید.

شاید برایتان جالب باشد که چطور میتوان روی این میوه آبکی با آن بافت بسیار لطیف، به عنوان رژیم طالبی حساب کرد؟ تیم تناسب اندام مینت دقیقا به همین دلیل تصمیم گرفته است تا جزئیات بیشتری از این رژیم لاغری را در اختیار شما قرار دهد.

رژیم طالبی یک رژیم کاهش وزن متفاوت

با دنبال کردن رژیم لاغری با طالبی میتوانید حدود 900- 1800 گرم وزن کم کنید. چون رژیمی را انتخاب کرده اید که کم کالری، کم چربی، کم پروتئین و کم کربوهیدرات است. جالب است بدانید که بدون کمبود مواد مغذی میتوانید به مدت دو ماه این رژیم محدودکننده کالری را دنبال کنید.

کافی است نکات زیر را برای نتیجه گیری بهتر رعایت کنید:

رژیم طالبی زیر نظر مربی یا پزشک

قدم اول این است که تصمیم خود را با پزشک، کارشناس تغذیه یا مربی در میان بگذارید. او باید تشخیص بدهد آیا چنین رژیم غذایی محدود کننده ای برای شما مناسب است یا خیر.

توجه داشته باشید که در بعضی شرایط پزشکی که با دارودرمانی همراه است باید تمامی وعده های غذایی را به طور کامل میل کنید. اگر بخشی از درمان، افزایش وزن باشد شما نمیتوانید از رژیم تک خوری طالبی با این میزان کم کالری نتیجه بگیرید. همچنین باید یادآوری کنیم که اگر طرفدار رژیم پرپروتئین هستید نمیتوانید به سراغ این رژیم کم پروتئین بروید.

خرید مقدار کافی طالبی

چگونه رژیم طالبی را شروع کنم؟

چگونه رژیم طالبی را شروع کنم؟

برنامه به این صورت است که دستکم نصف طالبی را روزانه برای صبحانه همراه با آب طالبی به عنوان وعده غذایی به مدت یک هفته مصرف کنید. این برنامه هر هفته و تا هشت هفته ادامه دارد.

مقدار طالبی برای وعده صبحانه

صبحانه هر روز شما باید دستکم یک فنجان از این میوه باشد همراه با نصف فنجان ماست یونانی و یک دوم فنجان پنیر فتا. فراموش نکنید که محصولات لبنی آن بخش از نیاز بدن به پروتئین را در روز تأمین میکنند. اگر دوست داشته باشید میتوانید ظرف خود را با مقداری گردو، تخم کدو یا بادام تزئین کنید. پروتئین گیاهی هم برای بدن شما قطعا لازم است!

وعده ناهار در رژیم طالبی

برای وعده ناهار، هرروز یک ظرف سالاد با نصف فنجان طالبی ریز شده آماده کنید یا سالادی درست کنید که با 170 گرم آب طالبی آماده شده باشد.

همچنین میتوانید همه طالبی را به عنوان دورچین داشته باشید. حتما دقت کنید که در ظرف شما دستکم یک نوع سبزبرگ وجود داشته باشد. در کنار آن حتما سراغی هم از روغن های گیاهی مثل روغن گردو یا زیتون ترکیب شده با سرکه سیب بگیرید. ناگفته نماند که نباید از هنرمندی پروتئین های غیرگوشتی مثل پنیر فتا، دانه کینوا، دانه چیا خیس خورده، بادام و گردو غافل شوید.

این سالاد کم چربی شما با حضور سایر سبزی ها و میوه ها هم زیباتر خواهد شد و دست شما برای انتخاب باز است. البته توجه داشته باشید که مجموع کالری این میوه و سبزی ها باید کمتر از 500 کالری باشد؛ انواع توت ها، پیاز قرمز، خیار و گوجه. میتوانید از سبزی های عطری مثل ریحان، شوید، نعنا و جعفری هم استفاده کنید.

نکته: این ترکیب به خوبی رژیم شما را به رژیم سم زدایی طالبی تبدیل میکند. بنابراین شما فقط برای لاغری اقدام نمیکنید بلکه یک روش پاکسازی هم در کنار آن خواهید داشت.

آماده سازی برای وعده شام

در وعده شام رژیم طالبی از آب طالبی صرف نظر کنید.

در وعده شام رژیم طالبی از آب طالبی صرف نظر کنید.

برای وعده شام، 113 گرم پروتئین ( استیک، گوشت گوساله، میگو و ماهی سفید) را با دو نان تست یا سبزی های کم کربوهیدرات خام میل کنید. سبزی ها شامل گزینه های غیرنشاسته ای مثل کدو سبز، گل کلم، کلم برگ، گوجه فرنگی، کلم بروکلی می شود. اگر مایل باشید میتوانید طالبی را به این سالاد خوشمزه اضافه کنید.

مهم: برای وعده شام توصیه نمیکنیم که آب طالبی را در نظر بگیرید. چون معده را ناراحت میکند.

میان وعده ها

برای میان وعده در رژیم طالبی میتوانید به سراغ سبزی ها، آب قلم یا مقدار مساوی یک فنجان طالبی بروید. اگر یک گیاهخوار طرفدار رژیم گیاهخواری هستید میتوانید آب سبزی ها را به جای آب قلم در نظر بگیرید. البته فراموش نکنید که دلیل انتخاب آب قلم دربر داشتن مواد معدنی، ویتامین های گروه B و مقدار بسیار زیادی آمینو اسید تا ترکیب مواد مغذی آن تعادل داشته باشد.

نکته: گنجاندن آب قلم برای آن دسته از افرادی بیشتر توصیه می شود که قصد دارند رژیم طالبی برای لاغری را برای دو ماه تمام دنبال کنند.

نبایدها در رژیم لاغری با طالبی

از دوستی با غذاهای پرکالری، غذاهای غنی شده با نشاسته و سرخ شده خودداری کنید. مراقب باشید که شما در روزهای رژیم به سر می برید. همه انواع نان، سیب زمینی سرخ شده، پوره سیب زمینی، شکر و قند، نوشابه های گازدار، بستنی، کیک، دونات از جمله نبایدهای رژیمی هستند.

آبرسانی به بدن

باید روزانه 8 لیوان آب سالم بنوشید. البته ناگفته نماند که میوه طالبی به تنهایی یک اهرم قدرتمند در انواع رژیم دیتوکس (پاکسازی) است چون مقدار آب کافی موجود در آن اندام های حیاتی بدن شما، کبد، کلیه ها و روده ها، را از هرنوع مواد سمی خالی میکند.

ورزش با رژیم طالبی

رژیم لاغری طالبی را با ورزش تکمیل کنید!

رژیم لاغری طالبی را با ورزش تکمیل کنید!

روزانه دستکم یک ساعت ورزش کنید. پیاده روی، دوچرخه سواری یا شنای سبک کمک میکند آرامش داشته باشید و روند کاهش وزن شما بهتر اتفاق بیفتد. توجه داشته باشید که قرار نیست با ورزش های سنگین همین مقدار کالری اندک را از دست بدهید. بدن شما سوخت کافی برای فعالیت زیاد ندارد.

خواب کافی رعایت شود

لازم است دستکم هشت ساعت خواب شبانه داشته باشید تا بدن خودش را بازیابی کند. توجه داشته باشید که بدن کم خواب دچار استرس و در نهایت افزایش وزن می شود.

صبور باشید

برای اینکه از رژیم طالبی به درستی نتیجه بگیرید باید یک ماه صبر و سپس در صورت لزوم آن را تکرار کنید. اگر آن مقدار وزنی را که میخواستید کم نکردید، چهار هفته صبر و سپس رژیم را تکرار کنید.

هدف از رژیم لاغری طالبی چیست؟

هدف از این رژیم غذایی، کاهش 500-800 کالری در روز است. یعنی شما به جای خوردن وعده های اصلی، غذاهای چرب و تنقلات لازم است فقط طالبی بخورید. پس از سه ماه، شما کاهش وزنی بین 7-13 کیلو خواهید داشت.

سخن مینت با شما

رژیم های غذایی خاص برای آن دسته از افرادی مناسب است که از شرایط جسمی مناسبی برای دنبال کردن قواعد محدودکننده غذایی برخوردار هستند.

رژیم طالبی از جمله همین رژیم های غذایی محدودکننده است. در قدم اول باید حتما تصمیم خود را با کارشناس تغذیه یا مربی ورزشی در میان بگذارید تا در صورت تأیید وضعیت بدنی و پزشکی شما، بتوانید این رژیم یک ماهه را دنبال کنید.

منبع: visihow

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.