تاریخ امروز:آوریل 20, 2024
نکاتی در مورد رژیم تثبیت

رژیم تثبیت وزن چه کمکی به حفظ سلامت و تناسب اندام فرد میکند؟

Rate this post

اگر بتوانید برای آنچه که شما را به لاغر شدن تشویق میکند، دلیل و منطق روشنی بیاورید، هدفتان، کاهش وزن، یک هدف متعالی و اثرگذار خواهد بود. حالا فرقی نمیکند بخواهید رژیم کانادایی را برای لاغری انتخاب کنید یا رژیم تثبیت وزن!

دانلود اپلیکیشن

درهرصورت ما با کلیک روی دکمه بالا و دانلود رایگان اپلیکیشن مینت، به شما در تعیین و شفاف سازی این هدف کمک میکنیم. کافی است برای شروع به بخش « به تناسب اندام برسم» بروید و طبق تصویر عمل کنید.

اپلیکیشن مینت تناسب اندام هدفمندی را برایتان درنظر میگیرد.

اپلیکیشن مینت تناسب اندام هدفمندی را برایتان درنظر میگیرد.

همه میدانیم که کم کردن وزن آنقدرها هم که فکرش را میکنیم ساده نیست. از طرفی، افرادی که به یکی از انواع رژیم های لاغری روی می آروند با این حقیقت روبه رو می شوند که برای گرفتن نتیجه در بلند مدت با موانعی زیادی رو به رو هستند. بنابر مطالعات انجام شده، فقط 20% افراد پس از کاهش وزن، میدان را خالی نمی کنند و همچنان با رعایت یک رژیم تثبیت وزن اصولی، وزن خود را کنترل میکنند.

چگونه رژیم تثبیت را تبدیل به سبک زندگی خود کنم؟

برای اینکه امکان حفظ وزنتان را پس از رعایت رژیم لاغری بیشتر کنید، لازم است تا پس از رسیدن به وزن مطلوبتان، وارد فاز انتقال شوید. چطور؟ در این فاز و در یک مدت زمان مشخص، تغییر و تنظیمات آرام و بدون هیجانی را وارد سبک زندگی تان کنید و صبورانه به تماشای تغییر بنشینید. توجه داشته باشید که تغییرات ناگهانی و شتابزده کاری میکنند تا دوباره به همان وزن پیش از رژیمتان برگردید.

درواقع با ورود به فاز انتقال میتوانید فرصت کافی برای پیدا کردن عادات غذایی سالم برای خودتان بخرید، الگوهای تمرینی (ورزش) خود را بهبود ببخشید؛ همان الگوهایی که در طول دوران رژیم به آنها پایبند بودید. بااین اوصاف رژیم تثبیت کمک میکند در بلند مدت به آنچه میخواهید برسید.

پژوهشگران نشان دادند آن دسته از افرادی که هدف مشخصی برای کاهش وزن و تناسب اندام خود دارند میتوانند با علاقه واقعی به یک رژیم کم چربی سرشار از میوه و سبزی پابند بمانند.

10 راهکار ثبات وزنی در رژیم تثبیت وزن کدام اند؟

راهکارهای زیر به شما کمک میکنند تا بتوانید در فاز انتقال خودتان را پیدا کنید و بدون نیاز به رژیم غذایی مشخص و سختگیرانه وارد فاز تثبیت وزن شوید. در این فاز است که میتوانید با خیال راحت شاهد ثبات وزنتان باشید.

نکاتی که در رژیم تثبیت باید رعایت کنید را به خاطر بسپارید!

نکاتی که در رژیم تثبیت باید رعایت کنید را به خاطر بسپارید!

کافی است با رعایت ده راهکار زیر، آنها را به عادات سالم در سبک زندگی تان تبدیل و برای مدت طولانی یا همیشه به سراغ هیچ رژیم لاغری نروید.

هدف من: آرامش و ثبات

وقتی درمورد آرامش می نویسیم یعنی لازم است برای نتیجه گرفتن، یک کاهش وزن متعادل و بدون هیجان زدگی داشته باشید. توصیه پزشکان این است که بیش از 450- 900 گرم در هفته نباید کاهش وزن داشت. این رویکرد محافظه کارانه درمورد وزن کمک میکند بدن را با خطرات ناشی از کاهش وزن ناگهانی و عجولانه یا همان رژیم شوک روبه رو نکنید.

این روند آهسته همچنین باعث می شود فرد بتواند عادات غذایی جدید را در راستای تثبیت وزن خود در بلند مدت بشناسد و حفظ کند. در رژیم تثبیت وزن لازم است تا مقدار غذاخوردن خوردن را کنترل کنید، میان وعده های سالم بخورید، ورزش منظم داشته باشید و با مواد غذایی مغذی آشنایی بیشتری داشته باشید.

از رژیم های غذایی فاصله بگیرید

سعی کنید به آرامی از فاز رژیم گرفتن بیرون بیایید. وقتی به هدف خود، وزن مطلوب، رسیدید بدترین اتفاق این است که دوباره به سراغ همان عادات ناپسند غذایی بروید. فقط کافی است به این عادات آسیب زننده به چشم دلایل افزایش وزن فکر کنید!

بله، قابل قبول است که به تدریج افزایش دریافت کالری داشته باشید ولی به توصیه کارشناسان تغذیه، بهتر است فقط 200 کالری در هفته، کالری گیری داشته باشید تا وزنتان به ثبات برسد.

حمایت علمی را از خود دریغ نکنید

توصیه میکنیم با همان گروهی که برای کاهش وزن خود در ارتباط بودید مخصوصا مربی خود همچنان در ارتباط بمانید. مربی و گروه های مرتبط با تناسب اندام به خوبی شما را در فاز انتقال و رعایت رژیم تثبیت همراهی میکنند.

این افراد کنار شما هستند تا هرزمان که لغزشی در مسیر تغییر و ثبات وزن برایتان پیش بیایید، آن را به شما گوشزد کنند.

برای اهداف جدید دیگر برنامه ریزی کنید

حالا که در یکی از سخت ترین چالش های تناسب اندام موفق شدید، بهتر است برای اهداف دیگری برنامه ریزی کنید. البته منظور ما لزوما اهداف سلامتی و یا مثلا شروع یک رژیم عضله سازی نیست، بلکه هر هدف مرتبط با سبک زندگی سالم را میتوانید برای کوتاه یا بلند مدت درنظر بگیرید.

نکته: تعیین اهداف جدید کمک میکند اعتماد به نفستان پس از موفقیت در رسیدن به هدف ثبات وزن، دوچندان شود.

چگونه با رژیم تثبیت، زندگی سالمی داشته باشم؟

در بخش ثبت کالری اپلیکیشن مینت میتوانید مراقب کالری دریافتی روزانه خود باشید.

در بخش ثبت کالری اپلیکیشن مینت میتوانید مراقب کالری دریافتی روزانه خود باشید.

راهکار پنجم ارتقای علمی و افزایش آگاهی است؛ اگر اهل آشپزی هستید در دوره های آشپزی سالم ثبت نام کنید، در نشست های سلامت و امور مربوط به تناسب اندام مشارکت کنید، از برنامه های متنوع سلامتی مثل اپلیکیشن مینت کمک بگیرید و اجازه ندهید این برنامه از شما دور بماند، از هرگونه برنامه و حرکت آنلاین باخبر باشید.

راهنما باشید

راهنما باشید! بله، این حس بسیار لذت بخش و فاتحانه است که پس از موفقیت در رسیدن به وزن مورد نظرتان بتوانید دست دیگری را هم بگیرید. از طرفی، یکی از بهترین روش ها برای به روز ماندن این است که مهارت های کاهش وزنتان را دراختیار یک تازه وارد بگذارید.

ورزش، ورزش، ورزش!

مطالعات درمورد کاهش وزن همیشگی نشان می دهد که ورزش یکی از بهترین فاکتورهای موفقیت در بلند مدت است. فراموش نکنید که 30-60 دقیقه ورزش متعادل در روز به حفظ سلامت ذهن و جسمتان کمک میکند.

صبحانه فراموش نشود

مطالعات نشان می دهد آن دسته از افرادی که خوردن صبحانه را جدی میگیرند، رژیم تثبیت وزن موفقی را تجربه میکنند. البته ناگفته نماند وعده صبحانه باید مجموعه ای از غلات صبحانه، پروتئین حیوانی کم چرب باشد.

دوستی با ترازو

هفته ای یک بار به آن کنج دلخواه خانه بروید و خودتان را وزن کنید. باز هم این مطالعات علمی هستند که نشان میدهند، وزن کشی منظم به نتیجه بخش بودن هدفتان در ثبات وزن کمک زیادی میکند.

مراجعه به موقع و منظم به پزشک

فراموش نکنید که پزشک یا کارشناس تغذیه میتواند در مراجعات شما میانگین چربی بدن و همچنین شاخص توده بدنی تان BMI را اندازه گیری کند. او با این کار مطمئن می شود شما در محدوده وزنی سالم هستید.

همچنین ناگفته نماند که با مراجعات به موقع کمک میکنید هرگونه مشکل مربوط به سلامتی با هر تغییر وزن شناسایی و بررسی شود.

سخن ما با شما

طی چند دهه اخیر، کاهش وزن به یکی از دغدغه های جدی انسان تبدیل شده است. شاید در قدیم خیلی از افراد برای چاق شدن تلاش و تقلا میکردند ولی در حال حاضر لاغری یکی از ترندهای محبوب جهان است که برای رسیدن به آن ترفندهای ساده تا عجیب و غریب زیادی وجود دارد.

رژیم تثبیت وزن از جمله همان ترفندهاست که به افراد در حفظ وزن پس از لاغر شدن کمک میکند. شما با در نظر داشتن چند راهکار بسیار ساده میتوانید از عادات غذایی ناسالم و در کل، سبک زندگی اشتباهی که باعث افزایش وزن و بروز بیماری ها می شد، در امان بمانید.

منبع: verywellfit

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *