تاریخ امروز:ژوئن 26, 2022
رژیم لیمو ترش

برنامه 40 روزه رژیم لیمو ترش: 5 کیلو لاغری در یک ماه

Rate this post

اگر در فکر این هستید که افراد مشهور مورد علاقه‌تان چگونه به تناسب اندام رسیده اند، ممکن است وسوسه شوید و بخواهید رژیم لیمو ترش را که به آن رژیم پاکسازی نیز می‌گویند، امتحان کنید. ظاهراً بیانسه از این رژیم لاغری رایج برای كاهش چند كیلوگرم وزن برای بازی در دختران رویایی استفاده کرد.

میخوای هر غذایی که دوست داری، بخوری و بازم لاغر شی؟🤩
همین الان اپلیکیشن مینت رو نصب کن تا بتونی ماهی ۵ کیلوگرم بدون محدودیت غذایی، کم کنی💪

آیا واقعاً لیموناد می‌تواند راه حلی برای مشکل اضافه وزن شما باشد؟ باور کردن چیزهایی که مردم در مورد این رژیم می‌گویند، سخت است. در واقع این رژیم مجموعه ای از معایب را داراست و برای کاهش وزن مناسب نیست.

در اینجا همه آنچه باید در مورد این برنامه کاهش وزن بدانید آورده شده است.

رژیم لیمو چیست؟

رژیم لیمو ترش یک برنامه کاهش وزن است که شما را ملزم می‌کند در طول روز آبلیموی تازه تهیه کنید. طرفداران این رژیم ادعا می‌کنند که این رژیم می‌تواند بدن شما را سم زدایی کند و به شما این امکان را می‌دهد تا احساس سبکی و انرژی بیشتری داشته باشید. این رژیم غذایی بسیار کم کالری است و طرفداران آن ادعا می‌کنند که به شما کمک می‌کند بدون احساس گرسنگی یا کاهش سطح انرژی سریع وزن خود را کاهش دهید. با این حال، هیچ تحقیقی وجود ندارد که این ادعاها را اثبات کند. تنها تحقیقات پیش بالینی که توسط استنلی باروز، نویسنده کتاب The Master Cleanser در سال 1964 انجام شد، نشان می‌دهد که ممکن است سطح کلسترول خون را کاهش دهد، اما روش‌های بسیار ایمن تر و پایدارتری برای این کار وجود دارد.

رژیم لیمو ترش چگونه کار می‌کند؟

رژیم لیمو ترش

رژیم لیمو ترش

رژیم لیموترش دو مرحله آماده سازی و پاکسازی دارد.

آماده سازی

در مرحله اول یعنی آماده سازی از شما خواسته می‌شود غذاهای خاصی از جمله لبنیات، گوشت، شکر، الکل، کافئین و نمک را حذف کنید. در عوض، در این مرحله مقدار زیادی سبزیجات مصرف کنید تا بدن خود را از تمام موادی که ممکن است مضر باشند پاک کنید و همچنین مصرف ویتامین‌ها و مواد معدنی را افزایش دهید. این مرحله همچنین به شما این امکان را می‌دهد که به خوردن کالری کمتر در روز عادت کنید، بنابراین وقتی در مرحله بعد یعنی مرحله پاکسازی بتوانید مصرف غذای خود را به شدت کاهش دهید و دچار شوک نشوید.

در این مدت، که بسته به دلخواه شما از سه روز تا یک ماه به طول می‌انجامد، تنها چیزی که می‌توانید بنوشید لیموناد تازه (آب لیمو، آب و یخ) است. شما حداقل به یک فنجان از این نوشیدنی در هر ساعت یا هر دو ساعت نیاز دارید. اگر شما را خسته کند یا اگر با مصرف بیشتر، احساس گرسنگی تان زیاد می‌شود، آن را کاهش دهید.

رژیم آب لیمو شامل مواد زیر است:

  • 2 قاشق غذاخوری (30 گرم) آب لیمو تازه فشرده (حدود نصف لیمو)
  • 2 قاشق غذاخوری (40 گرم) شربت افرا خالص
  • یک دهم  قاشق چایخوری (0.2 گرم) فلفل قرمز (یا بیشتر به مزه)
  • 240 تا 360 گرم آب معدنی

برای تهیه لیموناد، کافی است مواد را مخلوط کرده و بنوشید.

علاوه بر نوشیدنی لیموناد، باید هر روز حدود 900 میلی لیتر آب نمک گرم مصرف کنید تا حرکات روده خود را تحریک کنید. چای ‌های ملین گیاهی نیز به دلخواه مجاز هستند.

پس از پاکسازی

پس از اتمام کار پاکسازی، چندین غذای دیگر به رژیم غذایی شما اضافه می‌شود. دوباره باید غذاها را یک به یک مصرف کنیدکنید تا ببینید واکنش‌های منفی مانند نفخ یا گاز ایجاد می‌کند و به آرامی ‌به رژیم غذایی متعادل برگردید.

دستورالعمل رژیم لیمو ترش

برنامه غذایی آبلیمو

برنامه غذایی آبلیمو

رژیم لیمو ترش برای کاهش وزن ممکن است چیزی شبیه این باشد:

روزهای 1 و 2: با 2 لیتر لیموناد در روز 1 شروع کنید و در روز 2 مصرف آب لیمو را به 3 لیتر افزایش دهید و این مقدار را به وعده های 180 میلی لیتری در روز تقسیم کنید. در روز دوم فقط در صورت نیاز (تقریباً یک بار در روز) صبح چای ملین گیاهی مصرف کنید. در طول روز مقدار زیادی آب بنوشید.

روز 3: مصرف لیموناد را به 4 لیتر افزایش دهید و در وعده‌های 180 میلی لیتری آن را مصرف کنید.

روز 4: مقدار لیموناد را به 4 تا 4.8 لیتر افزایش دهید و در وعده‌های 180 میلی لیتری آن را مصرف کنید.

روزهای 5، 6، 7، 8 و 9: صبح 1 لیتر آب گرم نمک بنوشید (با اضافه کردن کمی ‌فلفل قرمز)، دو وعده 180 میلی لیتری لیموناد در طول روز، یکی در وعده ناهار و دیگری در ساعت شام. در صورت لزوم (تقریباً 3 بار در هفته) یکبار در اوایل شب چای ملین گیاهی مصرف کنید. در طول روز مقدار زیادی آب بنوشید.

از روزهای 10 تا 40: بعد از اتمام مرحله پاکسازی به مدت 10 روز، غذاها را یک به یک اضافه کنید. برای مثال در روز دهم، شروع به افزودن محصولات لبنی به رژیم غذایی خود کنید و بر نحوه هضم آن‌ها نظارت داشته باشید. در صورت عدم وقوع واکنش منفی، به مورد بعدی بروید و روند عادی سازی را ادامه دهید. در صورت واکنش (نفخ، اسهال یا یبوست) خوردن آن ماده غذایی خاص را به مدت سه روز متوقف کرده و بعد دوباره آن را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. این روند را می‌توان چندین بار تکرار کرد تا زمانی که به روز 40 رسیدید که دوباره غذاها را به رژیم غذایی خود اضافه کنید و دریابید که به تنهایی چه چیزی برای شما مفیدتر است.

بعد از روز 40: به خوردن وعده‌های غذایی متعادل و سالم ادامه دهید و مصرف غذاهای فوق فرآوری شده با قند زیاد، چربی‌های ترانس، نگهدارنده‌ها و غیره و همچنین شیرین کننده‌های مصنوعی مانند آسپارتام را قطع کنید.

منبع: betterme

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.