تاریخ امروز:می 23, 2024
جزئیاتی درمورد روش لاغری امیر نوری

تاثیرگذارترین روش لاغری امیر نوری معروف به رژیم روزه داری متناوب

Rate this post

سلبریتی ها، مخصوصا بازیگران، همیشه از جمله افراد تاثیرگذاری هستند که تصمیمات زندگی آنها، زندگی افراد عادی را تحت تاثیر قرار میدهد. اگر این روزها برای انتخاب یک رژیم لاغری اصولی تردید دارید، شاید وقت آن رسیده روش لاغری امیر نوری، از بازیگران کشور، را بشناسید و با توجه به کاهش وزن چشمیگیری که داشته، با جزئیات رژیم لاغری انتخابی او بیشتر آشنا شوید.

میخوای هر غذایی که دوست داری، بخوری و بازم لاغر شی؟🤩
همین الان اپلیکیشن مینت رو نصب کن تا بتونی ماهی ۵ کیلوگرم بدون محدودیت غذایی، کم کنی💪

روش لاغری امیر نوری چیست؟

امیر نوری از بازیگران جوان کشور است که سالها از اضافه وزن زیادی رنج میبرد. اما با پیگیری به موقع و مشورت با متخصص تغذیه موفق شد کاهش وزن سی کیلویی داشته باشد. بد نیست در ادامه به روش انتخابی او برای کاهش وزن بپردازیم.

رژیم فستینگ fasting

رژیم فستینگ Intermittent fasting یا روزه داری متناوب یک الگوی غذاخوردن است که فرد در ساعات مشخصی از روز مقدار محدودی غذا میخورد. بنابر بعضی پژوهش ها این رژیم لاغری ممکن است فوایدی فراتر از کاهش وزن اصولی داشته باشد که بهبود عملکرد مغز و سلامت قلب از جمله آنهاست.

رژیم فستینگ با علامت اختصاری IF به تازگی یکی از پرطرفدارترین ترندهای تناسب اندام و سلامتی شده است. این رژیم لاغری هم برای کاهش وزن و هم برای بهبود سبک زندگی درنظر گرفته می شود. مطالعات زیادی نشان میدهد که اثرات قدرتمند رژیم فستینگ میتواند عمری طولانی به بدن و مغز شما ببخشید.

رژیم روزه داری متناوب چگونه کار میکند؟

همانطور که بالاتر خواندید روش لاغری امیر نوری یک الگوی غذا خوردن است که بین دوره های روزه داری و غذا خوردن در چرخش است. البته اینکه چه غذایی بخورید خیلی مهم نیست ولی زمان غذاخوردن اهمیت دارد.

اگر شما هم نمیخواهید دغدغه کالری گیری روزانه برای کاهش وزن اصولی داشته باشید، این رژیم لاغری مناسب است. چون به جای نوع غذا باید فقط به زمان غذاخوردن خود توجه کنید. بااین اوصاف این روش یک رژیم لاغری مرسوم نیست بلکه یک الگوی غذاخوردن به شمار می رود.

رژیم فستینگ مرسوم شامل شانزده ساعت روزانه یا 24 ساعت روزه داری یا دو بار در هفته روزه گرفتن می شود. این روش غذاخوردن نوعی الگوی تکامل انسان به شمار میرفت. شکارچیان نخستین هیچ سوپرمارکتی نداشتند، همچنین خبری از یخچال یا ذخیره سالانه غذا نبود. درواقع گاهی هیچ غذایی نداشتند.

در نتیجه انسان شکارچی باید میتوانست بدون غذا برای مدتی طولانی گذران عمر کند. درواقع روزه داری همواره یک روش طبیعی تر از 3-4 وعده یا بیشتر غذا خوردن در روز بود. همچنین باید اضافه کنیم که روزه داری بیشتر اوقات دلایل معنوی یا مذهبی داشت و مورد علاقه مسلمانان، مسیحیان، یهودیان و بوایی ها بود.

آیا روش لاغری امیر نوری یک روش لاغری متنوع است؟

جالب است بدانید که چندین روش متفاوت برای روزه داری متناوب وجود دارد که همه آنها شامل تقسیم بندی روز به دوره های روزه داری و غذاگرفتن می شود. در دوره های روزه داری یا میتوانید حجم بسیار کمی غذا بخورید یا هیچ غذایی نخورید.

پرطرفدارترین روش های روزه داری متنواب

در ادامه با روش های متنوع کاهش وزن به سبک روزه داری متناوب بیشتر آشنا خواهید شد:

روش 16/8- معروف به پروتوکل لینگینز Leangains protocol

روش لاغری امیر نوری شامل سه روش کاهش وزن می شود.

روش لاغری امیر نوری شامل سه روش کاهش وزن می شود.

این روش شامل کنار گذاشتن صبحانه و محدود کردن ساعات غذاخوردن به مدت هشت ساعت می شود؛ مثلا از ساعت 1ظهر- 9 شب. پس از این بازه زمانی به مدت شانزده ساعت بین آن باید روزه بگیرید و این چرخه تکرار می شود.

روش بخور-نخور- بخور  Eat-Stop-Eat

این روش شامل 24 ساعت روزه گرفتن  به مدت یک یا دو هفته می شود؛ مثلا از وعده شام، یک روز تا وعده شام روز بعد هیچ غذایی نخورید.

روش رژیم 5:2

با این روش لاغری امیر نوری شما فقط 500-600 کالری به مدت دو روز غیرمتوالی در هفته دریافت میکنید ولی پنج روز دیگر هفته عادی غذا میخورید.

توجه داشته باشید که با کاهش کالری گیری روزانه، کاهش وزن اتفاق می افتد. این وضعیت تا زمانی ادامه دارد که دوباره به سمت بیشتر غذاخوردن نروید.

برای بسیاری از طرفداران رژیم روزه داری متناوب، روش اول ( 8/16) ساده ترین روش است، دوام به مراتب بیشتری دارد و بدون دردسر میتوان آن را رعایت کرد.

رژیم روزه داری متناوب: یک روش لاغری اثرگذار

دغدغه لاغر شدن برای بسیاری از افراد دلیل انتخاب رژیم فستنیگ است. وقتی وعده های غذایی کمتری دارید، به طور خودکار کالری گیری روزانه کمتری خواهید داشت. علاوه بر این رژیم فستینگ باعث تغییر سطح هورمون و کمک به لاغر شدن می شود.

روش لاغری امیر نوری علاوه بر مزایای بالا به کاهش انسولین و افزایش هورمون رشد هم کمک میکند. همچنین ناگفته نماند که به ترشح بیشتر هورمون نوروپی نفرین norepinephrine (هورمون چربی سوز) می انجامد.

سخن پایانی

کاهش وزن در زندگی مدرن یکی از مهم ترین دغدغه های افراد است. امروزه بسیار در تلاش هستند با انتخاب یکی از بی شمار رژیم های لاغری، تناسب اندام بیشتری داشته باشند.

یکی از پرطرفدارترین رژیم های لاغری، رژیم روزه داری متناوب یا فستینگ است. این رژیم لاغری که روش لاغری امیر نوری، از بازیگران کشور هم بود، امروزه طرفدارانی هم داخل کشور دارد.

منبع: healthline

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *