تاریخ امروز:مارس 2, 2024

کالری به در مقایسه با سایر میوه ها در رژیم میوه چقدر است؟+ روش مصرف

کالری به چقدر است؟ 52Kcal
مقدار: 1 عدد
کالری: 52 kcal
چربی: 0.09 g
کربوهیدرات: 14.8 g
پروتئین: 0.37 g

میوه به با نام لاتین و خوش آهنگ سیدونیا آبلونگا Cydonia oblonga یک خوشمزه باستانی است که زادگاه آن بخش‌هایی از آسیا و مدیترانه معرفی شده. باوجود کالری به که اندک است، از جمله انتخاب‌هایی به شمار می رود که می‌توانید فقط به دلیل «بوی خوش» آن در رژیم میوه خودتان بگنجانید.

اگر بخواهیم بیشتر در مورد پیشینه به برایتان بنویسیم قدمتی مربوط به یونان و رم باستان دارد و به عنوان نمادی از عشق و باروری شناخته شده بود. بااین اوصاف می‌توانید در رژیم مدیترانه‌ای خود و عشق زندگی‌تان، تاهراندازه که دوست دارید این نماد عاشقانه خوش بو و رنگ را اضافه کنید!

جالب است بدانید که کالری به اگرچه ناچیز است ولی دهه‌های متوالی ارزش دارویی و درمانی چشمگیری در میان عوام داشته. البته ناگفته نماند که پژوهش‌های دانشمندان در مورد فواید این میوه کهن همچنان در ابتدای راه قرار دارد.

میوه به و سایر فواید آن

به سرشار از مواد مغذی است و از نظر دارا بودن فیبر و چندین نوع ویتامین ضروری بدن و مواد معدنی می‌توانید روی آن در رژیم میوه خودتان حساب کنید.

کالری به و روش مصرف آن

از این میوه خوشرنگ و خوشبو در رژیم مدیترانه ای خود غافل نشوید!

در جدول ابتدای مقاله به میزان کالری به ، کربوهیدرات، پروتئین و چربی آن در یک عدد (حدوداً 100 گرم) اشاره شد و در ادامه قصد داریم سایر مواد مغذی در این میوه را هم معرفی کنیم:

  • فیبر: 75/1 گرم
  • ویتامین سی:  15% نیاز روزانه بدن
  • تیامین (ویتامین B1): 5/1% نیاز روزانه بدن
  • ویتامین ب6 : 2% نیاز روزانه بدن
  • روی: 13% نیاز روزانه بدن
  • آهن: 6/3% نیاز روزانه بدن
  • پتاسیم: 4% نیاز روزانه بدن
  • منیزیوم: 2% نیاز روزانه بدن

بااین معرفی متوجه می‌شوید که میزان مناسبی از ویتامین C و روی مورد نیاز بدنتان با خوردن یک عدد به تأمین می‌شود. درکنار کالری به که جزو موارد ناچیز در جدول کالری میوه و سبزیها است، این میوه از نظر وجود ویتامین‌های گروه B، آهن، پتاسیم و منیزیوم هم چندان چشمگیر نیست و بخش اندکی از نیاز روزانه بدنتان را تأمین می‌کند.

اگرچه میوه به از نظر انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی چندان سرآمد نیست ولی تنوع مواد مغذی موجود در آن در برابر کالری بسیار پایین آن، قابل توجه است.

میوه به، منبع غنی از آنتی اکسیدان

این میوه را به عنوان تأمین کننده مقتدر آنتی اکسیدان می‌شناسند. خوب است بدانید که با وجود کالری به که ناچیز است، آنتی اکسیدان موجود در آن استرس اکسیداتیو در بدن را کاهش می‌دهد، التهاب را کم و از سلول‌های بدن در برابر حملات رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند.

جالب است بدانید که برخی از آنتی اکسیدان ها ازجمله فلاوونوئیدهایی مثل کورستین quercetin و کامفرول kaempferol باعث کاهش التهاب و حفاظت از بدن در برابر بیماری‌های مزمنی مثل بیماری قلبی می‌شوند.

چگونه کالری به را در رژیم غذایی خود بگنجانیم؟

این میوه محبوبیت زیادی به عنوان یک خوردنی خام دارد و برای رژیم خام خواری انتخاب به جایی خواهد بود. ترکیبی از ترشی و گس مزه بودن با آن بافت گوشتی دلچسب باعث می‌شود به را در حافظه چشایی خود تاهمیشه ثبت کنید!

بسیاری از عاشقان به دوست دارند آن را به صورت پخته شده میل کنند.

روش پخت با حفظ کالری به

پس از قطعه قطعه کردن میوه، آن را با کمی عسل یا به تنهایی داخل آب در حال جوش استراحت بدهید تا بافت گوشتی آن نرم شود. برای مزه دارتر کردن آن می‌توانید کمی وانیل، دارچین، زنجبیل و بادیان ستاره‌ای (ختایی- نوعی ادویه مصرفی در شیرینی پزی) هم اضافه کنید.

کالری به و روش مصرف آن

میوه به را با کمی عسل بپزید و در کنار دارچین و هل نوش جان کنید.

به پخته شده را می‌توانید به تنهایی یا در کنار اوتمیل، ماست یا گوشت گوساله برشته شده میل کنید. همچنین کالری به همراه با انواع تارت میوه‌ای هم به بدنتان می‌رسد.

حرف آخر: چگونه کالری به را بسوزانم؟

و در پایان می‌توانید با انجام یکی از ورزش‌های زیر کالری یک عدد (100 گرم) به را بسوزانید:

◄ پیاده روی: 14 دقیقه

◄ دویدن: 5 دقیقه

◄ دوچرخه سواری: 7 دقیقه

توجه داشته باشید که کالری به درهرصورت ناچیز است و اگر رژیم لاغری سفت و سختی را پیروی می‌کنید، نیازی نیست فشار چندانی برای سوزاندن آن به خود وارد کنید.

منبع: healthline، nutritionix