تاریخ امروز:مارس 2, 2024

کالری آناناس چقدر است؟ راهنمای مصرف در رژیم غذایی

کالری آناناس چقدر است؟ 65Kcal
مقدار: 1 عدد
کالری: 452 kcal
چربی: 1.1 g
کربوهیدرات: 119 g
پروتئین: 5 g

یکی از میوه های استوایی که طرفداران زیاد دارد، همین آناناس است. اگر عاشق آناناس هستید و دوست دارید مدام از این میوه مصرف کنید، باید حواستان به کالری آن نیز باشد. این نکته زمانی اهمیت پیدا می کند که در رژیم کالری شماری به سر می برید و قصد کاهش وزن دارید و اگر از مقدار مجاز مصرف کالری روزانه بالاتر بروید، بدنتان از حالت چربی سوزی خارج می شود. همانطور که در جدول بالا می بینید، یک آناناس حدود 450 کالری دارد. این مقدار کالری میوه تقریبا با کالری یک وعده غذایی برابری می کند و چون آناناس را به عنوان میان وعده مصرف می کنید، این مقدار کالری برای یک میان وعده بسیار بالا است.

برای سوزاندن کالری آناناس چه مقدار فعالیت نیاز دارید؟

اگر نمی توانید از مصرف زیادی آناناس دست بکشید، مجبورید که با انجام فعالیت های زیر کالری حاصل از آن را بسوزانید این فعالیت ها همراه با زمان انجام عبارتند از:

  • 2 ساعت تمیز کردن منزل! ( احتمالا باید خیلی منزل بهم ریخته ای داشته باشید که آنقدر برای تمیز کردن آن زمان بگذارید)
  • 1 ساعت زومبا
  • 42 دقیقه طناب بزنید
  • 40 دقیقه کوهنوردی
  • 40 دقیقه با سرعت متوسط بدوید
  • یک ساعت تمرینات ایروبیک
  • 2 ساعت انجام پیلاتس و یوگا
  • 50 دقیقع فوتبال بازی کنید
  • یک ساعت دوچرخه سواری با سرعت متوسط
  • 65 دقیقه شنا بت سرعت متوسط

نقش آناناس در رژیم بدنسازی

فواید مصرف آناناس

فواید مصرف آناناس

آناناس یکی از میوه های ارزشمندی است که با خاصیت ترمیم کنندگی زخم و رفع التهابات و کبودی های بافت بدن شناخته می شود، به همین خاطر پیشنهاد می شود در رژیم غذایی ورزشکارانی که قدرتی کار می کنند ( مانند رژیم بدنسازی) و در جلسات تمرینی مدام فیبرهای عضلاتشان دچار پارگی با هدف افزایش حجم می شود، از آناناس در شیک ها و اسموتی هایی که روزانه مصرف می کنند، استفاده کنند تا فیبرهای عضلانی سریع تر ترمیم شده و گرفتگی و التهابات عضلات تسکین یابد. البته باز هم تاکید می کنیم اگر به دنبال چربی سوزی هستید و مثلا می خواهید سیکس پک داشته باشید، حتما با مربی خود در رابطه با یک رژیم بدنسازی حرفه ای مشورت کنید.

علاوه بر خواص بالا که به آن اشاره کردیم، سرشار از ویتامین C بوده و با مصرف یک فنجان آناناس تمامی ویتامین C مورد نیاز روزانه تان تامین می شود و سیستم ایمنی بدنتان را حسابی تقویت می کنید و در کنار آن برای ساخت کلاژن در بدن بسیار مفید بوده. کلاژن ماده است که برای سلامت پوست بسیار مفید عمل می کند و از چین و چروک و شل شدگی آن پیشگیری میکند.

همچنین آناناس حاوی آنتی اکسیدان بوده و در پیشگیری از انواع بیماری ها به خصوص سرطان بسیار موثر عمل می کند و در بهبود روند گاورش نیز بسیار کارامد است.

منبع: verywellfit