تاریخ امروز:مارس 2, 2024

آیا کالری ازگیل یک کالری مفید برای بدن است؟ راهنمای مصرف ازگیل در رژیم غذایی

کالری ازگیل چقدر است؟ 15Kcal
مقدار: 1 عدد
کالری: 15 kcal
چربی: 0.1 g
کربوهیدرات: 3.7 g
پروتئین: 0.1 g
میخوای هر غذایی که دوست داری، بخوری و بازم لاغر شی؟🤩
همین الان اپلیکیشن مینت رو نصب کن تا بتونی ماهی ۵ کیلوگرم بدون محدودیت غذایی، کم کنی💪

شما برای اندازه‌گیری و تنظیم کالری ازگیل در رژیم لاغری خود چطور وارد عمل می شوید؟ شاید بهتر باشد پیش از مطالعه این مقاله، سری به اپلیکیشن مینت بزنید و در بخش کالری شماری برنامه، ضمن ارزیابی کالری مصرفی روزانه خود، میزان کالری دریافتی از این ماده غذایی را نیز بدانید.

دانلود اپلیکیشن

با کلیک روی دکمه بالا امکان دسترسی و دانلود رایگان اپلیکیشن مینت را خواهید داشت. سپس با ورود به بخش « به تناسب اندام برسم» و « ثبت کالری» میتوانید کالری ازگیل را وارد و متناسب با مقدار میوه ای که میخواهید میل کنید، رژیم کالری شماری خود را مدیریت کنید.

کالری ازگیل را وارد و اطلاعات مورد نیاز را دریافت کنید.

کالری ازگیل را وارد و اطلاعات مورد نیاز را دریافت کنید.

کالری ازگیل همراه با ارزش غذایی میوه

جدول ابتدای راهنما اطلاعات کافی در مورد کالری ازگیل را در اختیار شما میگذارد. همچنین در ادامه، میتوانید با خواندن جزئیاتی در مورد ریزمغذی های موجود در آن، شناخت بیشتری درمورد این میوه جنگلی خوشمزه پیدا و آن را با کالری انواع میوه ها مقایسه کنید.

هر صد گرم ازگیل حاوی 74 گرم آب، 3/1 گرم فیبر، 15% آهن مصرفی روزانه بدن، 5% ویتامین B1، 10/4 % کلسیوم، 31/2 % ریبوفلاوین، 25/1 % نیاسین و 29/0 % لیپید است. در جدول زیر این جزئیات را به صورت فهرست میخوانید:

  • آب: 74 گرم
  • فیبر کل: 3/1 گرم ( 42/3 % نیاز مصرفی روزانه)
  • کلسیم: 41 میلی گرم ( 10/4 % نیاز مصرفی روزانه)
  • آهن: 2/1 میلی گرم ( 00/15 % نیاز مصرفی روزانه)
  • ویتامین های محلول در آب
  • ویتامین B1 (تیامین): 06/0 میلی گرم ( 00/5 % نیاز مصرفی روزانه)
  • ویتامین B2 (ریبوفلاوین): 03/0 میلی گرم ( 31/2 % نیاز مصرفی روزانه)
  • ویتامین B3 (نیاسین): 2/0 میلی گرم (25/1 % نیاز مصرفی روزانه)

فواید خوراکی ازگیل

همانطور که بالاتر توضیح دادیم، این میوه حاوی ریزمغذی هایی است که به تناسب مقدار، بخشی از نیاز روزانه بدن به آن ریزمغذی را تأمین میکند. سطح بالایی از ویتامین B1 و B2 و همچنین ویتامین A در این میوه وجود دارد. همچنین نقش مهمی به عنوان یک ماده دارویی دارد.

ناگفته نماند که حاوی تنین، پروتئین، اسیدهای ارگانیک و پکتین با مقدار اندکی پروتئین است. مواد معدنی مثل کلسیم، پتاسیم، آهن و منگنز نیز در این میوه وجود دارد و اثرات مفیدی بر سلامت سیستم ایمنی بدن فرد میگذارد.

کالری انواع میوه از جمله کالری ازگیل نگران کننده نیست!

کالری انواع میوه از جمله کالری ازگیل نگران کننده نیست!

افرادی که مشکلاتی در کلیه دارند یا از بیماری های کبدی رنج می برند، با مصرف این میوه از فواید درمانی آن هم بهره مند میشوند. باید اضافه کنیم این میوه به دلیل میزان بالای آبی که دارد از جمله بهترین آبرسان ها برای بدن به شمار می رود.

ازگیل و بهبود عملکرد عضلات

خوب است بدانید که آهن یکی از مواد ضروری برای حفظ سلامت ماهیچه هاست. بافت عضلات بدن دارای آهن است و اکسیژن لازم برای انقباض عضلات را حمل میکند. بدون آهن، کشسانی و حالت مناسب عضلات از بین می رود. یکی از پیامدهای کم خونی، ضعف عضلانی است.

بنابراین گنجاندن این میوه کم کالری در رژیم ورزشی افرادی که علاقه مند به ورزش های سنگین مثل بدنسازی هستند، کمک مؤثری به بهبود عملکرد ماهیچه ها میکند.

کالری ازگیل و کاهش وزن

فیبر محلول در آب نوع فیبر موجود در این میوه کم کالری است. باید اضافه کنیم از آنجاییکه کالری ازگیل پایین است، شما میتوانید روی این میوه در رژیم کاهش وزن خود حساب کنید.

فیبر موجود در میوه ها و مواد غذایی دیگر کمک میکند تا مدت زمان طولانی تری احساس سیری داشته باشید و درنتیجه برنامه ریزی شما برای لاغری روند منظم و اصولی داشته باشد.

همچنین ناگفته نماند فیبر از جمله موادی به حساب می آید که نقش مؤثری در بهبود عملکرد دستگاه گوارش و نرم کردن فعالیت روده ها میگذارد. با مصرف مقدار متعادل از انواع میوه  و سبزی ها که سرشار از فیبر هستند از خطر یبوست در دوران رژیم که مشکلی رایج در این دوران است در امان می مانید.

سلامت مغز

همچنان باید به فواید آهن بر سلامت بدن اشاره کنیم. آهن به رشد مغز کمک میکند. این ریزمغذی در تأمین اکسیژن نقش دارد که 20% این اکسیژن تولید شده برای فعالیت مغز است. عملکرد مناسب و سلامت آن تحت تأثیر میزان آهن در خون قرار دارد.

با خوردن مواد غذایی سرشار از آهن به مغز کمک میکنید تا با دریافت خون کافی، فعالیت های شناختی را به درستی انجام دهد و همچنین شکل گیری مسیرهای عصبی جدید در مغز به درستی اتفاق بیفتد. به عبارت ساده تر، آهن مانع بروز آلزایمر و زوال عقل می شود.

چگونه کالری ازگیل را مصرف کنم؟

از آنجاییکه این میوه هنوز چندان شناخته شده نیست، عده خاصی علاقه مند به گنجاندن آن در رژیم غذایی خود هستند. به طور کلی اگر طرفدار رژیم میوه هستید، میتوانید این میوه را پس از پوست کندن، داخل بشقاب سالاد میوه خود اضافه کنید. مزه شیرین و دوست داشتنی آن، لطف دیگری به رژیم شما می بخشد.

سخن آخر

همه انواع میوه و سبزی ها عضو ثابت هر رژیم غذایی هستند که جایگاه بسیار مهمی در هرم غذایی انسان دارند. با گنجاندن میوه ها به بشقاب رژیمی خود، میتوانید در کنار تأمین آب بدن، مقدار قابل توجهی فیبر و قند طبیعی (انرژی) به بدن برسانید. فیبر یکی از عناصر مهم در تضمین سلامت دستگاه گوارش و کنترل اشتهای شما است.

اگر شناخت اندکی درمورد میوه های استوایی دارید، با خواندن این مقاله در کنار آشنایی با فواید خوراکی ازگیل میتوانید کالری ازگیل را در رژیم غذایی خود درنظر بگیرید.

منبع: healthbenefitstimes