تاریخ امروز:مارس 2, 2024

کالری یک عدد انبه چقدر است ؟+ راهنمای مصرف

کالری انبه چقدر است؟ 200Kcal
مقدار: 1 عدد
کالری: 200 kcal
چربی: 1.3 g
کربوهیدرات: 50 g
پروتئین: 2.8 g
میخوای هر غذایی که دوست داری، بخوری و بازم لاغر شی؟🤩
همین الان اپلیکیشن مینت رو نصب کن تا بتونی ماهی ۵ کیلوگرم بدون محدودیت غذایی، کم کنی💪

هم مغذی هم خوشمزه! دیگر از یک میوه چه می‌خواهید؟ انبه mango جوابگوی هرخواسته خوراکی شماست. این میوه در کنار مزه آبدار و استوایی‌اش، ارزش غذایی بالایی دارد که باعث می‌شود شما تجربه نوستالژیک بامزه‌ای از خوردنش داشته باشید و حتی دلتان بخواهد بدانید که کالری یک عدد انبه چقدر است.

در دستورالعمل سالهای2020- 2025 میلادی رژیم غذایی در آمریکا توصیه شده است که هر فرد بزرگسال بین 19-59 ساله بین 5/1-5/2 فنجان از این میوه استوایی دوست داشتنی را در برنامه غذایی روزانه‌اش بگنجاند تا بتواند روزانه بین 1600-3000 کالری مصرف کند. درواقع محبوبیت مانگو باهمین اعداد و ارقام است که خودش را نشان می‌دهد.

جالب است بدانید که این میوه همه کاره ، 365 روز سال دردسترس است و قدرت مزه دار کردن رژیم غذایی شما را دارد.

کالری یک عدد انبه چقدر است؟

همانطور که در مقاله کالری میوه نیز توضیح دادیم، یک انبه برای یک نفر برابر است با سه چهارم فنجان به صورت قطعه قطعه شده که با 70 کیلوکالری نهفته در خود، یک روش درمانی بسیار شیرین و رضایت بخش است. برای اینکه خیال شما را راحت کنیم تا بدانید کالری یک عدد انبه چقدر است باید عرض کنیم که شما با 202 کالری در این میوه روبه رو هستید (بدون دور ریز میوه).

یک عدد انبه، بدون چربی، سدیم و کلسترول و حاوی بیش از 20 نوع متفاوت ویتامین و مواد معدنی است و همین خاصیت کاری کرده است که مانگو تبدیل به غذای بی نظیری شود.

مواد مغذی و ویتامین‌های موجود در یک انبه

 

سه چهارم انبه 50% ویتامین C، 8% ویتامین A و 8% ویتامین B6 روزانه شما را تأمین می‌کند. همچنین نباید از تأثیر فوق العاده مانگو بر تقویت سیستم ایمنی بدن غافل شد.

خوب است بدانید که 7% فیبر مورد نیاز روزانه شما با خوردن سه چهارم فنجان از این میوه تأمین می‌شود. بااین اوصاف، مزه دلنشین و خوشایند آن بهانه خوبی برای فیبر رسانی به بدن شما خواهد بود.

همچنین برای تأمین 15% از نیاز روزانه به روی و 15% نیاز روزانه به فولات (شکل طبیعی ویتامین B9- کمک به سوخت و ساز بدن) می‌توانید به راحتی روی انبه حساب کنید.

در سه چهارم فنجان مانگو، 19 گرم کربوهیدرات وجود دارد که 7% نیاز روزانه شما به این ماده مهم را برآورده می‌کند. البته که دوست دارید یک گاز کوچک از این خوشمزه خوشرنگ بزنید!

چگونه انبه را وارد رژیم غذایی خود کنیم؟

 

حالا که اطلاعات بیشتری دریافت کردید تا بدانید کالری یک عدد انبه چقدر است، باید خدمت شما عرض کنیم که این میوه، به معنای واقعی کلمه بی دردسر است و به راحتی در برنامه رژیم غذایی شما جا می‌گیرد. بهانه سخت جداشدن پوست از گوشت میوه را می‌گیرید؟ فقط کافی است روش زیر را دنبال کنید:

  • انبه را به سه قسمت برش بدهید.
  • هرقسمت را با چاقو به قطعات مکعبی کوچک تقسیم کنید (گوشت نباید از پوست جدا شود).
  • حالا می‌توانید مثل تصویر زیر، پوست را طوری برگردانید که گوشت‌های مکعبی میوه به راحتی از آن جداشوند.

برش انبه پیش از اینکه بدانید کالری یک عدد انبه چقدر است

شاید دوست داشته باشید مانگو را به روش‌های دیگری در رژیم غذایی‌تان اضافه کنید:

◄ اضافه کردن به اسموتی برای رژیم اسموتی

◄ برش‌های مکعبی داخل سس سالسا

◄ ترکیب کردن با یک سالاد تابستانی

◄ مخلوط شده در سالاد میوه‌های استوایی

◄ انبه با ماست یونانی یا اوت میل

میزان فعالیت لازم برای سوزاندن کالری یک عدد انبه چقدر است؟

کالری موجود در یک عدد انبه با انجام فعالیت های زیر مصرف می شود:

  • پیاده روی: 54 دقیقه
  • دویدن: 19 دقیقه
  • دوچرخه سواری: 28 دقیقه

نکته پایانی

باوجود مزه بسیار لذیذ و دلنشین مانگو، بهتر است ضمن در نظر گرفتن اینکه کالری یک عدد انبه چقدر است، فراموش نکنید میزان قند این میوه بالاست و نباید در مصرف آن زیاده روی کنید. پیشنهاد ما این است که روزانه دو فنجان 330 گرمی از مانگو را در رژیم غذایی خودتان که میتواند رژیم میوه هم باشد بگنجانید.

البته که برای داشتن رژیم غذایی متعادل و دقیق لازم است زیر نظر یک مشاور تغذیه باشید.

منبع: healthline