تاریخ امروز:مارس 2, 2024

کالری انگور چقدر است؟ آیا می توان حین رژیم انگور مصرف کرد؟

کالری انگور چقدر است؟ 62Kcal
مقدار: 1 فنجان
کالری: 62 kcal
چربی: 0.3 g
کربوهیدرات: 16 g
پروتئین: 0.5 g

عاشق انگور هستید؟ از خوردن انگور خسته نمی شوید؟ اما باید بگوییم که چنانچه در رژیم کالری شماری به سر می برید، باید حواستان به کالری انگور باشد. چرا که کالری انگور تقریبا بالاست و یک فنجان انگور تقریبا 62 کالری دارد. اگر به یک فنجان از آن بسنده می کنید، خب مشکلی ندارد و یک واحد میوه تان را در طول روز مصرف کرده اید. اما آیا واقعا به یک فنجان از این میوه شیرین و خوشمزه بسنده می کنید؟ پس حتما هنگام مصرف انگور، کالری آن را ثبت کنید تا از میزان مجاز مصرف کالری روزانه بالاتر نروید. چرا که برای داشتن کاهش وزن تنها باید یک فرمول را رعایت کنید آن هم این است که روزانه کالری کمتری دریافت کنید و کالری بیشتر نیز بسوزانید تا در کالری نقاصان قرار گرفته و به حالت چربی سوزی بروید. در این حالت بدن برای تامین انرژی خود، به جای قند و کربوهیدرات مصرفی روزانه، چربی های ذخیره شده را می سوزاند.

برای سوزان یک فنجان کالری انگور چقدر فعالیت لازم است؟

اگر به همین راحتی نمی توانید از مصرف انگور دست بگشید پس بهتر است به فکر راهی برای سوزاندن کالری آن باشید. برای سوزان 60 کالری حاصل از انگور باید فعالیت های زیر را انجام دهید:

  • 10 دقیقه دویدن نرم
  • 10 دقیقه پیاده روی سر بالایی
  • 10 دقیقه شنای نرم
  • 6 دقیقه زومبا
  • 9 دقیقه دوچرخه سواری
  • 20 دقیقه یوگا
راهنمای کالری انگور

راهنمای کالری انگور

خواص انگور و فواید مصرف آن در رژیم کاهش وزن

انگور سرشار از انواع ویتامین ها و فیبر است. فیبر داخل انگور سبب می شود که احساس سیری بلند مدت تری داشته باشید و همچنین در برقراری روند درست دستگاه گوارش بسیار موثر است.

علیرغم اینکه انگور میوه بسیار شیرینی است اما با توجه به مقدار شیرینی آن کالری زیادی ندارد، بنابراین چنانچه در طول رژیم لاغری هوس شیرینی جات کردید، مصرف انگور در میان وعده و جایگزین شیرینی و تنقلات شیرین، انتخاب بسیار مناسبی است. چرا هم کالری کمی دارد و هم هوس به شیرینیجات شما را برطرف می کند.

همچنین انگور دارای آنتی اکسیدان بالایی است که در پیشگیری از انواع سرطان بسیار مفید عمل می کند. جالب است که بدانید انگورهای قرمز و بنفش بیشترین میزان آنتی اکسیدان را دارند. در کنار آنتی اکسیدان بالای انگور، این میوه حاوی پتاسیم بوده که مصرف آن برای سلامت قلب بسیار توصیه شده است.

و در آخر برای اطلاع از کالری سایر میوه ها، مقاله کالری میوه را مطالعه کنید.

منبع: verywellfit