تاریخ امروز:مارس 2, 2024

کالری زنجبیل چقدر است؟ آیا گزینه خوبی برای رژیم لاغری شکم است؟

کالری زنجبیل چقدر است؟ 160Kcal
مقدار: 100 گرم
کالری: 160 kcal
چربی: 2 g
کربوهیدرات: 36 g
پروتئین: 4 g

کمتر کسی هست که میانه خوبی با زنجبیل این گیاه بومی آسیا نداشته باشد! طعم ادویه مانند و تند در کنار کالری زنجبیل کاری می‌کند تا هر ورزشکار باسلیقه‌ای دلش بخواهد از هنر آن در رژیم لاغری خود استفاده کند.

زنجبیل در کنار کاربرد طعم دهندگی به غذا و همچنین مصرف درمانی، حاوی مواد شیمیایی است که احتمالاً باعث کاهش حالت تهوع و همچنین تورم می‌شود. اگرچه فعالیت این مواد بیشتر در شکم و روده است ولی ممکن است نقش کمک کننده به مغز و اعصاب برای کنترل حالت تهوع داشته باشند.

بسیاری از افراد به این خاصیت زنجبیل آشنا هستند و از آن در سفرهای طولانی با ماشین یا هروسیله نقلیه دیگر استفاده می‌کنند. خوب است بدانید که کالری زنجبیل برای رژیم‌های غذایی مهم است و خود این گیاه انتخابی هوشمندانه برای دردهای قاعدگی، دیابت، سردردهای میگرنی، آرتروز و موارد دیگر است.

هنوز شواهد علمی کافی درمورد تأثیر زنجبیل در درمان بیماری مورد نظر وجود ندارد. همچنین گفته شده است که این گیاه انتخاب خوبی برای کنترل ویروس کووید-19 است.

اگر هنوز با نقش پررنگ زنجبیل در مصارف خوراکی آشنا نشده‌اید باید عرض کنیم که می‌توانید آن را به صورت تازه و رنده شده، خشک، پودرشده یا حتی به صورت عصاره روغنی مصرف کنید.

کالری زنجبیل و سایر فواید آن

کالری زنجبیل و روش مصرف آن

انواع روش ساییدن و رنده کردن زنجبیل هست که میتوانید برای مصرف آن درنظر بگیرید.

اگر قصد دارید برنامه غذایی منسجمی برای چربی سوزی شکم بچینید، بدون تردید زنجبیل جای مخصوصی در این برنامه خواهد داشت. کالری زنجبیل در کنار مواد مغذی دیگر آنقدر ناچیز است که جای نگرانی برای شما باقی نمی‌گذارد. در ادامه قصد داریم به برخی از فواید زنجبیل اشاره کنیم:

کالری زنجبیل و تأثیر روی کاهش وزن

بنابر آزمایش‌های انجام شده روی حیوانات و با شرکت انسان، این گیاه خوش مزه احتمالاً باعث کاهش وزن می‌شود. در سال 2019 این نتیجه به دست آمد که مکمل زنجبیل اثر چشمگیری بر کاهش وزن دارد، باعث کم شدن نسبت پهلو به باسن در افرادی با وزن بالا یا مبتلا به چاقی می‌شود.

مطالعه‌ای که در سال 2016 با شرکت 80 زن مبتلا به چاقی انجام شد مشخص کرد همه انواع روش مصرف زنجبیل باعث کاهش شاخص توده بدنی BMI و سطح انسولین خون می‌شود. ناگفته نماند که بالا بودن سطح انسولین خون ارتباط نزدیکی با چاقی دارد. شرکت کننده‌ها به مدت دوازده هفته، هرروز، مقدار زیادی پودر جینجر- 2 گرم- مصرف می‌کردند.

خوب است بدانید در سال 2019 هم نتایج جالب دیگری منتشر شد که نشان داد کالری زنجبیل و سایر مواد مغذی آن تأثیر زیادی بر کاهش وزن و چاقی می‌گذارد. البته در این مورد مطالعات بیشتری باید انجام شود.

نکته: مطالعات انجام شده بیش از تأثیر بر انسان، روی حیوانات اثر داشته است؛ موش صحرایی و موش پس از مصرف آب زنجبیل یا عصاره آن کاهش وزن داشتند حتی در مواقعی که غذای آنها شامل خوراک پرچرب می‌شد.

این اثر زنجبیل احتمالاً به دلیل مکانیسم مشخصی است که در آن وجود دارد؛ ساختار قوی گیاه در سوزاندن مقدار بیشتری از کالری زنجبیل یا کاهش التهاب.

چگونه از کالری زنجبیل استفاده کنم؟

پایان بخش این مقاله کوتاه و مفید، روش مصرف زنجبیل در رژیم غذایی است. آشنایی با کالری میوه و سبزی‌ها مسیر روشنی برای انتخاب آنها در رژیم غذایی‌تان می‌سازد. همچنین می‌توانید بااین شناخت، روش‌های متنوع مصرف هر میوه یا سبزی را هم یاد بگیرید.

◄ خوراک مرغ رژیمی خود را با زنجبیل، مزه دار کنید.

◄ خوراک جوجه سیر و زنجبیلی خود را با ریحان و گشنیز، خوش طعم تر کنید.

◄ برش‌های مرغ کبابی‌تان را در چاشنی پرتقال و زنجبیل استراحت بدهید.

◄ از مزه دار کردن خوراک مرغ با لیمو و زنجبیل غافل نشوید.

همچنین می‌توانید از زنجبیل تازه، ریشه گیاه یا آب آن برای خوش طعم کردن چای استفاده کنید.

منبع: healthline