تاریخ امروز:مارس 2, 2024

کالری چاقاله بادام چقدر است؟ آیا چاق می کند؟

کالری چاقاله بادام چقدر است؟ 57Kcal
مقدار: 1 عدد
کالری: 57 kcal
چربی: 4.9 g
کربوهیدرات: 2.1 g
پروتئین: 2.1 g
میخوای هر غذایی که دوست داری، بخوری و بازم لاغر شی؟🤩
همین الان اپلیکیشن مینت رو نصب کن تا بتونی ماهی ۵ کیلوگرم بدون محدودیت غذایی، کم کنی💪

در جدول بالا کالری چاقاله بادام را کاملا توضیح داده ایم. اما دوست دارید علاوه بر کالری چاقاله بادام، هر چیزی را که می خورید کالری آن را ثبت کنید و در پایان روز میزان کالری دریافتی خود را محاسبه کنید؟ با اینکار تا حدود زیادی از چاق شدنتان جلوگیری می کنید. برای این کار، اپلیکیشن مینت را از طریق لینک زیر نصب کنید و به کمک کالری شمار آن، کالری هرچیزی را که مصرف می کنید، ثبت کنید.

دانلود اپلیکیشن
کالری شمار اپلیکیشن مینت

کالری شمار اپلیکیشن مینت

چه زردآلوهای نارس را از روی شاخه بچینید چه به اسم چاقاله بادام از چرخ دستی های بهاره بخرید، این میوه ترد و خوشمزه بخشی از خاطره بسیاری از ما شده است. اگر از جمله ورزشکاران یا گیاهخواران هستید، احتمالا به کالری چاقاله بادام هم فکر میکنید و سری به کالری میوه ها میزنید تا آن را بیشتر بشناسید.

چاقاله بادام از جمله مغذی ترین و سالم ترین میوه ها در فصل بهار است. وجود ریزمغذی هایی مثل ویتامین E، منیزیوم، پتاسیم و آهن، این میوه ریزنقش ترد را تبدیل به یکی از گزینه های جدی در رژیم های گیاهخواری بهاره کرده است.

ناگفته نماند که کالری چاقاله بادام کم است و از طرف دیگر، سرشار از فیبر و پروتئین تا گزینه خوبی برای آن دسته از افرادی باشد که میخواهند برنامه ریزی منسجمی برای کاهش وزن داشته باشند و از رژیم های لاغری کمک بگیرند.

 

چاقاله بادام میوه نارس یا کال درخت بادام و متعلق به درخت میوه های زردآلو، هلو یا بادام است. پوستی سبز رنگ کرکی شکل با مزه ترش و مغز سفید و شرینی دارد.

کالری چاقاله بادام و سایر فواید خوراکی آن

از دنیای خواص خوراکی این میوه در کنار کالری کم چاقاله بادام نباید غافل شوید. از جمله میتوان به اثرات مفید آن بر پوست و مو اشاره کرد. جالب است بدانید که چاقاله، موهایی محکم، تیره تر، درخشان تر با موخوره کمتر به شما می دهد.  باید اضافه کنیم که خاصیت ضدپیری این میوه برای پوست شگفت انگیز است و حتی باخوردن مقدار کافی از این میوه میتوانید خواب راحتی داشته باشید.

نکته: در جمع انواع میوه های بهاره، میتوانید رژیم میوه خود را با چاقاله کم کالری خوشرنگ تر کنید. همچنین از افزودن آن به رژیم دیتوکس برای پاکسازی غافل نشوید!

مفید برای کنترل کلسترول بد خون

کالری چاقاله بادام بین کالری میوه ها، اندک است.

کالری چاقاله بادام بین کالری میوه ها، اندک است.

چاقاله بادام را از جمله بهترین مواد خوراکی برای مبارزه با کلسترول بد خون میدانند. بنابراین با مصرف به اندازه این میوه نه تنها سطح LDL خون را پایین می آورید بلکه علائم خطرآفرین مربوط به بیماری های قلبی را هم کنترل میکنید.

کالری چاقاله بادام و نقش آن در کاهش وزن

همانطور که در جدول کالری چاقاله بادام در ابتدای راهنما میخوانید، کالری آن ناچیز است. از طرفی، بنابر مطالعات انجام شده دانشمندان، چاقاله بادام برای لاغری مفید است. این مطالعات نشان میدهد که چاقاله حاوی ترکیباتی به نام اسیدهای چرب غیراشباع چندگانه است و به همین دلیل میتوانید روی آن برای چیدن یک رژیم لاغری حاوی مواد مغذی مثل انواع آنتی اکسیدان ها و فیبر، حساب کنید.

تقویت سیستم عصبی با چاقاله بادام

چاقاله منبع سرشار از منیزیوم است و این ماده از جمله مواد حیاتی برای بهبود عملکرد سیستم عصبی انسان به شمار می رود. خوب است بدانید که منیزیوم به سیگنال سازی سلول های عصبی، حفظ سلامت عضلانی و اندام ها و همچنین محافظت از سلامت قلب برای داشتن ضربانی ثابت و سالم کمک شایانی میکند.

نقش منیزیوم موجود در چاقاله بادام برای بهبود عملکرد انتقال دهنده های عصبی چشمگیر است؛ درواقع خلق و خو، خواب، حافظه، توانایی های یادگیری و عملکرد مغز تحت تأثیر این ریزمغذی قرار دارد.

کنترل قند خون بالا با چاقاله بادام

همانطور که بالاتر توضیح دادیم، این میوه بهاره سرشار از انواع آنتی اکسیدان است و قند پایینی دارد. چاقاله کم کالری مناسب کنترل قند خون بالا است چون حاوی گلوسینولات است که ذرات قند را به صورت ذرات مولکولی تبدیل میکند و این مولکول ها برای تولید انرژی مصرف می شوند.

داروی آفتاب سوختگی

برای مداوای پوست آسیب دیده از آفتاب سوختگی میتوانید روی این میوه پرخاصیت حساب کنید. وجود ویتامین E و چندین نوع آنتی اکسیدان در چاقاله بادام باعث می شود انتخاب خوبی برای محافظت از پوست آسیب دیده ناشی از برخورد پرتوهای مضرآفتاب باشد.

دوستدار قلب

فلاوونوئیدهای موجود در چاقاله بادام- از انواع آنتی اکسیدان ها- اثرگذاری آنتی اکسیدان ها در بدن بیشتر میکند. فلاوونوئیدها با همکاری ویتامین E از دیواره رگ های خونی در برابر پارگی محافظت میکنند. خطر افزایش پلاک در رگ ها و سایر مشکلات قلبی هم با وجود این نوع آنتی اکسیدان، کمتر می شود.

تقویت دندان و لثه

فسفر فروان موجود در چاقاله بادام این میوه را تبدیل به یکی از گزینه ها برای سلامت دهان و دندان کرده است. فسفر یک ماده معدنی ضروری برای بدن است که کارکردهای زیادی دارد که از جمله آنها باید به تقویت دندان و لثه اشاره کنیم. میتوانید مقدار قابل توجهی از آن را برای استحکام استخوان میل کنید.

بهبود قدرت مغز

اگرچه کالری چاقاله بادام اندک است ولی میتوانید روی انرژی ساز بودنش حساب کنید؛ ویتامین E موجود در چاقاله این میوه خوشرنگ را به ماده خوراکی مفید برای بهبود عملکرد مغز و حفظ کیفیت حافظه در بلند مدت تبدیل کرده است. افزایش هوشیاری و عملکرد حافظه از جمله فواید مصرف چاقاله بادام است.

پایان بخش: چگونه کالری چاقاله بادام را مصرف کنم؟

همانطور که نوشتیم کالری چاقاله بادام عدد قابل توجهی نیست بنابراین نباید نگران دریافت آن باشید و اینکه چقدر فعالیت برای سوزاندن آن لازم دارید. درهرحال با ورزش های زیر سوزاندن کالری ناچیز این میوه- همه انواع بادام- ممکن می شود:

پیاده روی به مدت 11 دقیقه

دویدن به مدت 4 دقیقه

دوچرخه سواری به مدت 6 دقیقه

منبع: nutritionix، thegyanganga