تاریخ امروز:مارس 2, 2024

کالری شاتوت تأثیری در کاهش وزن من دارد؟ بهترین روش مصرف شاتوت کدام است؟

کالری شاتوت چقدر است؟ 2.1Kcal
مقدار: 1 عدد
کالری: 2.1 kcal
چربی: 0 g
کربوهیدرات: 0.5 g
پروتئین: 0.1 g

شما برای اندازه‌گیری و تنظیم کالری شاتوت در رژیم لاغری خود چطور وارد عمل می شوید؟ شاید بهتر باشد پیش از مطالعه این مقاله، سری به اپلیکیشن مینت بزنید و در بخش کالری شماری برنامه، ضمن ارزیابی کالری مصرفی روزانه خود، میزان کالری دریافتی از این ماده غذایی را نیز بدانید.

دانلود اپلیکیشن

با کلیک روی دکمه بالا امکان دسترسی و دانلود رایگان اپلیکیشن مینت را خواهید داشت. سپس با ورود به بخش « به تناسب اندام برسم» و سپس « ثبت کالری» میتوانید کالری ماده غذایی مورد نظرتان را وارد و متناسب با مقداری که میخواهید، کالری شماری کنید.

کالری شاتوت را وارد و اطلاعات مورد نیاز را دریافت کنید.

کالری شاتوت را وارد و اطلاعات مورد نیاز را دریافت کنید.

با فرارسیدن شش ماه اول سال و شروع جشنواره میوه ها، شاتوت با آن اندازه و طعم فراموش نشدنی اش برای ذائقه هرکسی خوشمزه و دوست داشتنی است. در این مقاله بهتر دانستیم اطلاعات بیشتری در مورد کالری شاتوت در اختیار شما قرار دهیم تا اگر قصد دارید در آینده ای نزدیک آن را به رژیم میوه خواری خود هم دعوت کنید، آگاهی بهتری داشته باشید.

ارزش غذایی و کالری شاتوت را بدانید

خوب است بدانید که هر صدگرم شاتوت این میزان از ریزمغذی ها را در خود جای داده است:

♦ فیبر: 7/1 گرم

♦ ویتامین B1 (تیامین): 029/0 میلی گرم (2% نیاز مصرفی روزانه بدن)

♦ ویتامین B2 (ریبوفلاوین): 101/0 میلی گرم (7% نیاز مصرفی روزانه بدن)

♦ ویتامین B3 (نیاسین): 62/0 میلی گرم (4% نیاز مصرفی روزانه بدن)

♦ ویتامین B6: 05/0 میلی گرم (4% نیاز مصرفی روزانه بدن)

♦ ویتامین B9 (فولات): 6 میکروگرم (2% نیاز مصرفی روزانه بدن)

♦ ویتامین C: 4/36 میلی گرم (35% نیاز مصرفی روزانه بدن)

♦ کلسیم: 39 میلی گرم (4% نیاز مصرفی روزانه بدن)

♦ آهن: 85/1 میلی گرم (15% نیاز مصرفی روزانه بدن)

♦ منیزیم: 18 میلی گرم (5% نیاز مصرفی روزانه بدن)

♦ فسفر: 38 میلی گرم (5% نیاز مصرفی روزانه بدن)

♦ پتاسیم: 194 میلی گرم (4% نیاز مصرفی روزانه بدن)

♦ سدیم: 10 میلی گرم (0% نیاز مصرفی روزانه بدن)

♦ روی: 12/0 میلی گرم (1% نیاز مصرفی روزانه بدن)

فواید خوراکی شاتوت که لازم است بدانید

این میوه آبدار و خوش طعم نه تنها در جمع کالری انواع میوه خیلی کم کالری است بلکه فواید خوراکی چشمگیری هم دارد. با هم میخوانیم:

نیروگاه ویتامین C

همانطور که در جدول بالا خواندید، 35% از نیاز مصرفی بدن به ویتامین C در روز با خوردن صد گرم شاتوت تأمین می شود. این شگفت انگیز است! باید اضافه کنیم که بدن انسان به تنهایی نمی تواند این ویتامین را تولید کند بنابراین با انتخاب مواد غذایی متنوع، بخشی از نیاز بدن به انواع ریزمغذی ها از جمله ویتامین C را تأمین میکنید.

کالری انواع میوه ها از جمله کالری شاتوت بسیار اندک است.

کالری انواع میوه ها از جمله کالری شاتوت بسیار اندک است.

نقش ویتامین C در ترکیب پروتئین مهم است و فرایند کلاژن سازی با حضور آن انجام می شود. همچنین نقش بسیار مهمی در تولید انتقال دهنده های عصبی دارد. بنابراین برای بهبود زخم ها و بسیاری از کارکردهای بدن به این ویتامین نیاز دارید.

منبع سرشار از فیبر

هرچه قدر کالری شاتوت اندک است، فیبر بسیار قابل توجهی در این گنج سیاه پنهان شده. شما با خوردن 100 گرم شاتوت 14% از نیاز مصرفی بدن به فیبر را در روز تأمین میکنید.

فیبر نوعی از کربوهیدرات است که بدن قدرت شکستن مولکول های آن را به مولکول های قند ندارد. نقش فیبر در تنظیم سطح قند خون و مصرف قند بسیار مهم است.

خوب است بدانید که فیبر موجود در شاتوت هم از نوع محلول و هم غیرمحلول در آب است و در هر دو حالت شما یکی از بهترین مواد مغذی برای دستگاه گوارش را به بدن می رسانید.

اگر در دوران تلاش برای کاهش وزن، تجربه یبوست در رژیم لاغری را داشته اید، باید عرض کنیم که افزایش دریافتی فیبر از میوه و سبزی ها تاحد زیادی کمک میکند عملکرد دستگاه گوارش به مراتب بهتر و کار روده ها برای حرکت مواد هشضم شده باقی مانده تا دفع و درنهایت کنترل یبوست آسان تر شود.

همچنین فیبر خاصیتی دارد که کمک میکند شما مدت زمان طولانی تری سیر باقی بمانید. بنابراین انتخاب یک رژیم پرفیبر ( شامل انواع میوه و سبزی) باعث می شود نه تنها مقدار قابل توجهی ویتامین و مواد معدنی به بدن برسانید، بلکه برای مدت طولانی تری احساس گرسنگی نداشته باشید.

چگونه کالری شاتوت را مصرف کنم؟

به شرط رعایت حدتعادل در مصرف این میوه، اگر علاقه مند به رژیم های گیاهخواری هستید، میتوانید به روش های متفاوتی شاتوت را در بشقاب رژیمی خود بگنجانید؛ گنجاندن در رژیم سالاد یکی از روش های بسیار خوشمزه است که ما به هر گیاهخوار عزیزی یک بار تجربه آن را توصیه میکنیم!

پایان بخش: چگونه کالری شاه‌توت را بسوزانم؟

همانطور که بالاتر توضیح دادیم و در جدول کالری شاتوت هم خواندید، این میوه واقعا کم کالری است و کافی است برای سوزاندن کالری صد گرم از آن، ورزش های زیر را انجام دهید:

پیاده روی (3 متر در ساعت): 12 دقیقه

دوچرخه سواری (10 متر در ساعت): 6 دقیقه

دویدن ( 6 متر در ساعت): 4 دقیقه

منبع: medicalnewstoday، nutritionix