تاریخ امروز:مارس 2, 2024

کالری آووکادو چقدر است؟ آیا برای کاهش وزن مناسب است؟

کالری آووکادو چقدر است؟ 322Kcal
مقدار: 1 عدد
کالری: 322 kcal
چربی: 29 g
کربوهیدرات: 17 g
پروتئین: 4 g

احتمالا تاکنون اسم آووکادو را زیاد شنیده اید، مخصوصا اگر رژیم کتوژنیک را دنبال کرده باشید، حتما در برنامه غذایی آن آووکادو نیز دیده می شود. اگر هم شبکه های اجتماعی ورزشکاران حرفه ای را دنبال کنید ( مخصوصا کسانیکه بدنسازی کار می کنند)، حتما در پیج آن ها رد پایی از آووکادو را خواهید دید که مدام در حال مصرف این میوه خوشمزه هستند. همانطور که می دانید در رژیم کتوژنیک چربی زیادی مصرف و کربوهیدرات را به شدت محدود می کنید. از همین جا مشخص است که آووکادو چربی زیادی دارد. بله درست است! بیشترین جزو آووکادو را چربی تشکیل داده است. اما چربی مفید! همین باعث شده است که کالری آووکادو به نسبت سایر میوه ها بالا باشد. کالری آووکادو حدودا 330 است که تقریبا با کالری یک عدد انار برابر است. همانطور که در مقاله انار نیز توضیح دادیم، با توجه به بالا بودن کالری این میوه ها، باید در مصرف آن ها اعتدال را رعایت کنید. مخصوصا اگر رژیم کتوژنیک دارید. اگر هم از رژیم کالری شماری پیروی می کنید، حتما کالری آن را با دقت بیشتری ثبت کنید. چرا که اگر از مقدار مجاز کالری روزانه بالاتر بروید، بدن از حالت کتوزی ( تبدیل چربی ها به انرژی مصرفی بدن) خارج شده و نمی توانید به روند چربی سوزی ادامه دهید.

البته اگر از تجربه شخصی خودم بگویم، به نظر من این میوه بسیار بد مزه است و واقعا مصرف آن در رژیم بسیار طاقت فرسا است و با جرئت می توانم بگویم تا کنون میوه به این بد مزگی را نخورده بودم. پس حتما قبل از خرید، که اتفاقا میوه گران قیمتی نیز هست، حتما این نکته را در نظر بگیرید.

با توجه به کالری آووکادو، این میوه چگونه به کاهش وزن کمک می کند؟

اول از همه باید بگوییم که چربی موجود در آووکادو از نوع چربی غبر اشباع بوده بنابراین جزو چربی های مفید به حساب می آید. مصرف این چربی ها، احساس سیری بلند مدت تری را به شما القا می کند، بنابراین کالری کمتری را مصرف خواهید کرد. ضمن اینکه آووکادو سرشار از فیبر بود که همین فیبر در کنار چربی غیر اشباع آن، بازهم احساس سیری را در شما القا می کند. ضمن اینکه فیبر موجود در آن، باعث کنترل قند خون و مقدار ترشح انسولین پس از صرف وعده های غذایی می شود. همچنین از ایجاد یبوست در رژیم لاغری جلوگیری می کند.

راهنمای کالری آووکادو

راهنمای کالری آووکادو

اما علاوه بر خواص بالا که به آن اشاره کردیم، آووکادو سرشار از پتاسیم است. حتما تا حالا شنیده اید که موز سرشار از پتاسیم است، اما جالب است بدانید که آووکادو پتاسیم بیشتری نسبت به موز داشته و مصرف آن سبب رشد و بهبود عملکرد عضلات خواهد شد. علاوه بر این با مصرف آووکادو مقدار زیادی از نیاز روزانه بدن به ویتامین K را تامین خواهید کرد. ویتامین K در جذب کلسیم و استخوان سازی و همچنین در شرایط خونریزی برای کمک به بند آوردن آن بسیار مفید است. علاوه بر این آووکادو حاوی اسید فولیک و ویتامین B6 است. برای اطلاع از کالری سایر میوه ها، مقاله کالری میوه را مطالعه کنید.

منیع: healthline