تاریخ امروز:مارس 26, 2023
همه چیز درمورد رژیم انگلیسی

رژیم انگلیسی چیست؟ (راهنمای مصرف مواد غذایی در رژیم لاغری انگلیسی)

Rate this post

عده ای رژیم انگلیسی را یک رژیم غذایی محدود کننده میدانند و بعضی دیگر هم آن را یک رژیم لاغری اقتصادی توصیف میکنند. مینت هم چند جمله بیشتر اضافه میکند و آن، دردسترس بودن محصولات و قدرت پذیرش بدن برای انجام این رژیم غذایی است.

درمورد اقتصادی بودن یک رژیم لاغری باید بنویسیم که به معنی جامع بودن آن از نظر تنوع غذایی است که مجموعه ای از انواع ویتامین ها و مواد معدنی و سایر مواد مغذی ( پروتئین، کربوهیدرات و چربی) را دربر میگیرد. بنابراین چنین رژیم غذایی یک راه آسان برای دوری کردن از چند رژیم است که در آنها شما مجبور هستید محصولات یکنواخت را برای مدتی مصرف کنید.

میخوای هر غذایی که دوست داری، بخوری و بازم لاغر شی؟🤩
همین الان اپلیکیشن مینت رو نصب کن تا بتونی ماهی ۵ کیلوگرم بدون محدودیت غذایی، کم کنی💪

جزئیات رژیم انگلیسی را بیشتر بشناسید

اگر بخواهیم یک چکیده درمورد رژیم لاغری انگلیسی بنویسیم آن را رژیم بلندمدت ولی بسیار تأثیرگذار معرفی میکنیم که میتوانید به مدت 21 روز آن را رعایت کنید. با انجام این رژیم کاهش وزن شما از 8-12 و حتی 18 کیلو کاهش وزن خواهید داشت، بدن شما همراهی میکند و این روند، بدون خطر انجام می شود.

نکته اصلی در این رژیم غذایی جایگزینی روزهاست. این رژیم سه هفته ای باید طراحی و مشخص شود؛ یعنی نباید اشتباه کنید و نباید غذایی را میل کنید که ممنوع است.

رژیم انگلیسی به صورت آزمایشی دو روز بسیار سنگین دارد که شامل تخلیه لبنیات، نوشیدن سه بار شیر در روز می شود. صبحانه و تنقلات فقط شامل یک نان تست می شود. شام رژیمی شامل یک وعده آب گوجه فرنگی می شود و این پایان روز اول است. این دو روز برای آماده سازی است.

منوی دوره اصلی تاحدودی یکنواخت است و به صورت زیر خواهد بود:

◄ روزهای 3-4، 7-8، 11-12، 15-16، 19-20 – پروتئین

◄ روزهای 5-4، 9-10، 13-14، 17-18 – سبزی

منوی پروتئین 4 مرتبه است:

 • نان تست با عسل و چای
 • آب گوشت، یک تکه گوشت و سبزی
 • شیر، نان تست یا چای
 • تخم مرغ و ماست یا 150 گرم پنیر خانگی، چای

منوی سبزی ها 4 مرتبه است:

 • 2 میوه، قهوه یا چای
 • آب گوشت و سبزی، نان تست، سالاد بدون سس
 • میوه
 • سالاد، میوه، چای

افراد لاغر خیلی به ندرت به رژیم غذایی نیاز دارند. این گروه خود را در وضعیت ورزشی نگه می دارند که هم عملی است و هم سالم. جالب است بدانید که رژیم انگلیسی از نظر غیرانگلیسی ها به رژیم بریتانیایی لاغر اندام ها معروف است.

رژیم انگلیسی به رژیم بریتانیایی لاغرها معروف است.

رژیم انگلیسی به رژیم بریتانیایی لاغرها معروف است.

همانطور که بالاتر توضیح دادیم شکل استاندارد این رژیم، سه هفته است با دو روز سخت معروف. به عبارتی دو روز گرسنگی و در عوض، روزهای پروتئین، سبزی و میوه ها. منوی هر روز شامل همه انواع مواد غذایی می شود.

ناگفته نماند که افراد گرسنه، با شیر و نان شروع میکنند. همچنین در ساعت 3 بعدظهر. در ساعت 12 شب و 6 عصر فقط باید شیر بنوشند. مقداری هم اسموتی گوجه فرنگی.

در صبح روزهای پروتئین، با قهوه و شیر باید شروع کنید. شیرینی کاناپه با کره و عسل هم در کنار آن میتوانید بخورید.

در ساعت 12 ظهر- آب گوشت، 150 گرم ماهی یا گوشت، نان، 2 قاشق نخود یا نخودفرنگی

در ساعت 3 بعدظهر باید شیر یا چای با عسل بنوشید. در ساعت 7 عصر، 2 عدد تخم مرغ یا 50 گرم پنیر، دوغ کفیر و نان

مقدار سبزی برای 4 مرتبه تنظیم می شود که شامل محصولات زیر است:

صبحانه- 2 عدد پرتقال یا سیب، نان

ساعت 12 ظهر- سوپ بدون سیب زمینی، سالاد یا سبزی بخارپز، نان

ساعت 3 بعدظهر- مقداری ماست یا شیر

ساعت 7 عصر- سالاد سبزبرگ ها، 1 قاشق چایخوری عسل، چای، نان

استثنائا میتوانید در رژیم انگلیسی، ماکارونی و سیب زمینی با پوست هم بخورید. روز آخر با شیر سپری می شود.

کنار گذاشتن رژیم لاغری انگلیسی

توجه داشته باشید که بسیاری از محصولات غذایی در این رژیم لاغری را میتوانید تغییر بدهید. فقط فراموش نکنید هر تغییری که ایجاد می شود باید با درنظر گرفتن مواد مغذی مورد نیاز بدن باشد و نباید از مقدار کالری مجاز روزانه شما بیشتر شود.

ناگفته نماند که با رعایت رژیم کم کالری، بدن از ذخیره چربی برای تأمین انرژی خود استفاده میکند و همین، باعث کاهش وزن می شود. این روند باعث می شود شما به یک رژیم غذایی مشخص عادت کنید و با خوردن غذای سالم در برنامه روزانه، فرصت خوبی برای لاغری داشته باشید.

ترتیب و شرایط رژیم انگلیسی به این صورت است؛ هرچه شما بیشتر سیر بمانید، سریع تر وزن کم می کنید. مشکل اینجاست که برگشت وزنی نخواهید داشت.

در رژیم انگلیسی هرچه بیشتر سیر باشید، بیشتر وزن کم میکنید.

در رژیم انگلیسی هرچه بیشتر سیر باشید، بیشتر وزن کم میکنید.

اینکه بتوانید جلوی بروز این مشکل را بگیرید، بهترین روش ترک رژیم لاغری انگلیسی است. فراموش نکنید که کاهش وزن به معنی کنار گذاشتن هرچیزی که ممنوع و منحصر شده، نیست. بلکه درنظر گرفتن مواد غذایی به صورت تدریجی با اندازه مشخص است. مراقب باشید که بعد از این رژیم، دوباره برای خوردن غذاهای چرب و نرم، گوشت های طعم دار و نوشیدنی های بی ارزش و شیرین احساساتی نشوید!

چند نکته تکمیلی

ما قصد داریم چند توصیه تکمیلی برای خروج از رژیم بریتانیایی به شما بدهیم:

◄ کم بخورید؛ کل برنامه غذایی تان را برای 5-6 وعده تقسیم کنید.

◄ کندتر بجوید و به روند خوردن خود فکر کنید.

◄ پس از وعده ناهار، به وعده غذایی سنگینی فکر نکنید.

◄ پس از 18 ساعت معده را پر نکنید.

◄ هرروز مقدار کافی آب سالم بنوشید.

گاهی اوقات به سراغ نقاط ضعفتان بروید ( کیک و غذاهای گوشتی) و بعد، با خوردن سبزی ها و چای سبز آن را جبران کنید.

به باور برخی از کارشناسان تغذیه، بدن با رژیم انگلیسی تحت فشار قرار نمی گیرد و بیشتر از 21 روز طول میکشد. بااین اوصاف همه چیز به ویژگی های فردی دنبال کننده رژیم بستگی دارد.

منظور از روزهای پروتئین در رژیم انگلیسی چیست؟

با وجود سختی هایی که این رژیم دارد، فواید بسیاری در آن نهفته است. در طول دوره رژیم، بدن فرصت دارد تا به روش جدید غذاخوردن عادت کند. ساختار تازه ای پیدا میکند و همین تغییر کمک میکند تا فرد به وزن مطلوبی که میخواهد در آینده برسد. اما منظور از روز پروتئین دقیقا چیست؟

علاوه بر کارکرد سازندگی این درشت مغذی، پروتئین در تجزیه مواد مغذی و کاهش مواد سمی هم نقش دارد. بدن، این درشت مغذی را مرتبا نمی سازد بلکه باید به صورت منظم با پروتئین تأمین شود.

روزهای اول پروتئین گیری برای پرکردن ذخایر پروتئین بدن مهم است که این ذخایر در طول روزهای خالی کردن، کم می شوند. شما میتوانید قهوه با شیر، تخم مرغ و تخم پرندگان، پنیر، شیر یا دوغ کفیر میل کنید. روزهای بعدی شامل روزهایی با هدف پاکسازی گوارش و تغذیه آن با فیبر می شود.

در رژیم انگلیسی، پروتئین در روزهای 3و 4، 7و8، 11 و 12، 16 و 19 و 20 باید به بدن برسد. برنامه جایگزینی: پس از دو روز تخلیه، دو روز پروتئین باید درنظر بگیرید و بعد، با سبزی ها و گیاهان جایگزین می شود. میتوانید نمونه منوی زیر را درنظر بگیرید:

 • چای با عسل و یک برش نان
 • ماهی یا گوشت گوساله یا گوسفند، مقدار کمی آب گوشت با نان
 • آجیل یا شیر
 • آجیل، 200 گرم دوغ کفیر یا 50 گرم پنیر

سخن پایانی

رژیم انگلیسی را باید نوعی از رژیم های غذایی خاص دانست که در یک بازه زمانی مشخص میتوانید آن را انجام دهید. مهم ترین ویژگی این رژیم لاغری تنوع مواد غذایی و فراهم شدن تمام نیازهای بدن با مواد مغذی است که برای فعالیت های خود به آن نیاز دارد. البته توصیه میکنیم برای گرفتن نتیجه بهتر، حتما زیر نظر پزشک یا کارشناس تغذیه آن را دنبال کنید.

منبع: iliveok

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *