تاریخ امروز:مارس 2, 2024
نکاتی درمورد رژیم های کاهش وزن در زنان

آیا کاهش وزن در زنان شامل رژیم های غذایی مخصوص زنان می شود؟

Rate this post

این مقاله را با یک خبر خوشحال کننده شروع میکنیم! برنامه های متنوعی برای کاهش وزن سالم در زنان طراحی شده است و این تنوع دست آنها را برای انتخاب باز میگذارد. احتمالا به موضوع لاغری اینطور نگاه نکرده بودید که کاهش وزن در زنان ممکن است با برنامه های کاهش وزن در مردان متفاوت باشد. با خواندن این مقاله متوجه حقایق خواندنی و مهمی خواهید شد.

میخوای هر غذایی که دوست داری، بخوری و بازم لاغر شی؟🤩
همین الان اپلیکیشن مینت رو نصب کن تا بتونی ماهی ۵ کیلوگرم بدون محدودیت غذایی، کم کنی💪

یک نکته را نباید فراموش کنید و آن یکسان نبود تاثیر رژیم های لاغری زنان است. درواقع بااینکه بسیاری از برنامه ها بی خطر، سالم و در بلند مدت تاثیرگذار است ولی انواع دیگری هم وجود دارند که به دلیل سختگیرانه بودن و اثرات مخربی که دارند، توصیه متخصصین تغذیه نیستند.

بهترین برنامه کاهش وزن در زنان چگونه است؟

بهتر است وقتی برنامه و رژیم لاغری مورد نظرتان را انتخاب میکنید چند نکته را به خاطر بسپارید. افراد تازه کار نباید از تامین نیازهای شخصی و اولویت هایشان برای کاهش وزن غافل بمانند. از طرفی، بعضی از افراد طرفدار برنامه های هدفمند منجسم و مشخص هستند درحالیکه بعضی دیگر به انعطاف و تغییر پذیر بودن برنامه اهمیت میدهند. بنابراین راه خودتان را مشخص کنید.

مثلا اگر به سراغ یک برنامه غذایی مشخص می روید احتمالا به زمان و تلاش بیشتری برای نتیجه گرفتن نیاز دارید. این نکته برای آن دسته از زنانی که به حجم غذا و دریافت مواد مغذی اهمیت چندانی نمیدهند، مهم است.

فراموش نکنید انتخاب رژیم های سخت گیرانه که شما را از مصرف همه مواد غذایی محروم می کند یا به طور کل یک رژیم محدودکننده برای سلامتی مناسب نیست. این نوع رژیم های غذایی در بلند مدت باعث ناراحتی شما می شوند و از طرفی بدن شما به سختی مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت میکند.

مشورت با متخصص تغذیه برای تنظیم یک برنامه کاهش وزن سالم و اصولی واقعا مهم است. حتی اگر قصد دارید تغییرات کوچکی در رژیم خود ایجاد کنید حتما از کارشناس کمک بگیرید. این موضوع زمانی اهمیت بیشتری دارد که مبتلا به بیماری خاصی باشید یا دوره دارو درمانی را سپری کنید.

روش انتخاب رژیم لاغری برای زنان

برای داشتن برنامه کاهش وزن در زنان بهتر است موارد زیر را به خاطر بسپارید:

  • تعادل مواد مغذی– وقتی برای تنظیم رژیم غذایی تان هدفمند باشید یعنی به سراغ غذاهایی سرشار از انواع کربوهیدرات ها، چربی ها و پروتئین ها می روید تا ترکیب درستی از ویتامین ها و مواد معدنی را داشته باشید.
  • مفید بودن– فراموش نکنید که یک برنامه غذایی اصولی پشتوانه علمی دارد و به همین دلیل بهترین برنامه برای لاغری میتواند باشد.
  • بادوام بودن– فرقی نمیکند که بخواهید برای چربی سوزی برنامه داشته باشید یا لاغری ران، شما به یک برنامه غذایی نیاز دارید که محدودیتی ایجاد نکند و در بلند مدت بتوانید روی آن حساب کنید.
  • ساده بودن– یک برنامه کاهش وزن مناسب باید شفاف با دستورالعملی قابل اجرا و شدنی باشد. درحالیکه احتمالا بعضی رژیم های غذایی را سراغ دارید که باوجود سادگی و انعطاف، هیچ ویژگی مغذی برای تامین نیازهای بدن را در خود ندارند.
  • تنوع منابع و دستور تهیه ها– بله این مورد را جدی بگیرید! شما به رژیم لاغری با پشتوانه کتاب ها، چندین وبسایت، دستور پخت های متنوع، فهرستی از میوه و تره بار و برنامه های غذایی ساده نیاز دارید تا بتوانید بدون دغدغه خاصی برنامه ریزی کنید و از تاثیر کاهش وزن در زنان لذت ببرید.

رژیم لاغری برای گیاهخواران

اگر گیاهخوار هستید یا علاقه دارید یکی از انواع رژیم های گیاهخواری را امتحان کنید با خواندن این بخش حتما به نتایج درستی می رسید.

یکی از روش های کاهش وزن در زنان انتخاب رژیم های گیاهخواری است.

یکی از روش های کاهش وزن در زنان انتخاب رژیم های گیاهخواری است.

رژیم گیاهی بر پایه غلات کامل

◄ رژیم مناسب برای: علاقه مندان به برنامه های منعطف که به بهبود سلامت عمومی در کنار لاغری اهمیت می دهند.

این رژیم لاغری مشخصا بیشتر برپایه گیاهان مثل انواع میوه و سبزی، مغزهای خوراکی، دانه های گیاهی و حبوبات طراحی شده است. باید اضافه کنیم که بخش اندکی از رژیم های گیاهخواری شامل پروتئین حیوانی ( گوشت قرمز، ماهی، گوشت پرندگان، تخم پرندگان و لبنیات) هم می شود.

بنابر مطالعات انجام شده، آن دسته از زنانی که به دنبال چربی سوزی شکم و پهلو هستند این نوع رژیم لاغری را به عنوان یک روش مؤثر انتخاب میکنند. یکی از پژوهش ها نشان داد که علاقه مندان به رژیم های گیاهخواری طی چهار سال افزایش وزن کمتری در مقایسه با افرادی دارند که سایر رژیم های لاغری را دنبال میکنند.

علاوه بر این، هرچه میوه و سبزی بیشتری بخورید شانس به مراتب بیشتری برای کاهش وزن و کاهش چربی ذخیره شده در بدن دارید.

رژیم کاهش وزن در زنان برای تعادل هورمونی

خوب است بدانید که رژیم های غذایی مخصوص زنان مشخصا برای سلامت هورمونی آنها طراحی شده است تا در دوره های خاصی از زندگی ( قاعدگی، اقدام به بارداری، بارداری و دوران شیردهی، یائسگی (پساقاعدگی) به کمک سلامت آنها بیاید.

رژیم کم کربوهیدرات

◄ رژیم لاغری مناسب برای: علاقه مندان به برنامه های مشخص ولی ساده با یک دستورالعمل قابل اجرا

این رژیم لاغری شما را تشویق میکند تا قند اضافه و غذاهای پرکربوهیدرات کمتری بخورید؛ مثل غلات و نشاسته. البته مینت درمورد انواع رژیم کم کربوهیدرات برای شما توضیح داده است. اما درکل بخش زیادی از این نوع رژیم های لاغری شامل مصرف کمتر از 26 % نیاز مصرفی بدن به کربوهیدرات می شوند.

در بررسی 17 مطالعه درمورد کاهش وزن در زنان مشخص شد که رژیم های کم کربو میزان کالری سوزی را در طول روز افزایش می دهد و همین روند به کاهش وزن بهتر کمک میکند.

سخن پایانی

خوشبختانه انواع رژیم های لاغری در جهان طراحی و اجرا می شوند که دست افراد را برای انتخاب باز میگذارند. در این بین رژیم های غذایی مخصوص زنان اهمیت به مراتب بیشتری دارد چون سلامت عمومی زن را با حفظ تعادل هورمونی و افزایش نشاط و انرژی تضمین میکند.

بهترین برنامه ها برای کاهش وزن در زنان شامل رژیم های گیاهخواری و رژیم های کم کربوهیدرات می شود که در کنار حفظ سلامت عمومی به حفظ تعادل هورمونی آنها در هر سنی کمک میکند.

منبع: healthline

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *