تاریخ امروز:می 23, 2024
نکاتی درمورد بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری

چقدر از بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری می دانید؟

Rate this post

نوشیدن یک فنجان قهوه را با فواید زیادی همراه بدانید که یکی از آنها کمک به کاهش وزن است. درواقع از بین نوشیدنی های لاغری، قهوه به دلیل کافئین، به شمابرای کنترل وزن کمک میکند. مطالعات نشان می دهد که اگر مرتب قهوه بنوشید، کالری سوزی بیشتری خواهید داشت. تنها نکته ای که باقی می ماند این است؛ بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری چه وقتی است؟

میخوای هر غذایی که دوست داری، بخوری و بازم لاغر شی؟🤩
همین الان اپلیکیشن مینت رو نصب کن تا بتونی ماهی ۵ کیلوگرم بدون محدودیت غذایی، کم کنی💪

بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری

بدون شک وقتی صحبت از قهوه برای لاغری می شود، نباید به سراغ شیرقهوه یا شکر همراه با آن بروید. مطالعات نشان میدهد که بهترین زمان برای نوشیدن این نوشیدنی قدیمی و فرح بخش، از اواسط صبح تا نزدیک ظهر است؛ یعنی زمانی که سطح کورتیزول خون شما پایین تر است.

اگر ساعت بیدار باشتان 6:30 صبح باشد، بهترین ساعت بین 9:30- 11:30 صبح است. البته ناگفته نماند که بهتر است این نظم را برای اوایل عصر هم ادامه بدهید تا همچنان به کاهش وزن اصولی برسید.

اینکه درطول روز مرتب قهوه بنوشید مخصوصا اگر برنامه آن روز شما مشخص نباشد، خطرناک است. فراموش نکنید که متخصص تغذیه درمورد نوشیدن قهوه به فعالیت و زمان نوشیدن این نوشیدنی برای کنترل وزن توجه میکند.

نکته دیگری که باقی می ماند رفع کنجکاوی ها درمورد زمان درست نوشیدن قهوه برای روزهایی است که ورزش میکنید و مورد بعدی اینکه آیا میتوانید همراه با غذا، قهوه بخورید.

آیا نوشیدن قهوه صبحگاه به کاهش وزن کمک میکند؟

بله.

نوشیدن قهوه برای کنترل وزن مناسب است و بسیاری از افراد پس از بیدار شدن ابتدا به سراغ قهوه می روند. البته بهتر است کمی پس از بیدار شدن صبر کنید و سپس به سراغ قهوه صبحگاهتان بروید. دراینصورت بدن، فواید به مراتب بیشتری را دریافت میکند.

یک مثال تکمیلی برای اینکه بیشتر بدانید بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری چه وقتی است؛ اگر هر روز ساعت 6:30 صبح بیدار می شوید بهتر است تا ساعت 9:30 صبح صبر کنید و سپس به سراغ سهمیه صبحگاهتان بروید. حالا میتوانید قهوه خوری را تا اوایل عصر ادامه بدهید.

اما دلیل این فاصله گذاری چیست؟ رعایت این فاصله به افزایش کورتیزول خون شما کمک میکند. بنابراین اگر در اوج سطح کورتیزول قهوه بنوشید باعث افزایش مقدار آن می شوید. هرچه سطح کورتیزول بالاتر باشد و شما این نکته را نادیده بگیرید، در بلند مدت به سیستم ایمنی بدن شما آسیب می رساند و در نهایت باعث بروز مشکلاتی خواهد شد. بااینحال افرادی که مرتب کافئین به بدن می رسانند، سطح بالای کورتیزول خون آنها پایین تر است.

همچنین باید اضافه کنیم قهوه صبحگاه باعث بهبود سوخت و ساز و حفظ انرژی بالا تا اوایل عصر می شود. پس وقتی انرژی بیشتری داشته باشید، درطول روز فعالیت بیشتر و در نتیجه کالری سوزی بیشتری خواهید داشت که در کنار یک رژیم لاغری سالم به شما کمک خواهد کرد. بنابراین بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری را بدانید و رعایت کنید تا به آنچه میخواهید برسید!

آیا قهوه شبانه برای کاهش وزن جواب می دهد؟

بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری، شب قبل از خوابیدن نیست.

بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری، شب قبل از خوابیدن نیست.

خیر. فکر خوبی نیست.

نوشیدن قهوه در این بازه زمانی نه تنها کمکی به کاهش وزنتان نمیکند بلکه نظم خوابتان را هم به هم می ریزد. بنابراین اگر به فکر رژیم قهوه هستید، حتما این نکته را درنظر داشته باشید. چون خواب کافی و منظم برای بازسازی بدن پس از فعالیت روزانه مخصوصا ورزش لازم است.

توصیه میکنیم دستکم شش ساعت پیش از خوابیدن دست از نوشیدن قهوه بکشید. چون بدن شما برای سوخت و ساز نیمی از کافئین دریافتی به شش ساعت زمان نیاز دارد. از طرفی اگر کافئین برای شما نقش محرک را دارد یا برای ساعات بعدظهر یا به طور کامل آن را کنار بگذارید. البته این تغییرات و محرک ها برای هرفردی متفاوت است.

دقت کنید که کافئین در چای، نوشابه گازدار و حتی شکلات هم وجود دارد. علاوه بر این بعضی داروها و مکمل ها هم مقداری کافئین دارند. پس حتما پیش از خرید محصول به مواد موجود در آن دقت کنید.

فراموش نکنید که

کافئین روی خواب شما تاثیر میگذارد. ولی ممکن است تنها عامل موثر نباشد. مثلا کافئین خوابیدن در ساعات اولیه شب را دشوار میکند. عوامل دیگر کاری میکنند تا بیدار باش پیش از صبح منظمی داشته باشید. پس توصیه میکنیم دراین مورد با متخصص مشورت کنید تا او برای بهبود خواب و برطرف کردن مشکلات بی خوابی شما را راهنمایی کند.

آیا دانستن بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری کافی است؟

نه تنها این نکته فقط کافی نیست بلکه قهوه به تنهایی به لاغری شما کمک نمیکند. مطالعات نشان می دهد که رعایت رژیم قهوه ممکن است به کاهش وزن با کاهش اشتها و افزایش کالری سوزی کمک کند.

هرچند مواد مشخصی در قهوه تغییراتی در سوخت و ساز بدن ایجاد میکند و رژیم قهوه شامل نوشیدن سه فنجان قهوه می شود درحالیکه قرار است در کنار آن، رژیم 1500 کالری (کالری گیری محدود) داشته باشید. البته ما به مطالعات بیشتری نیاز داریم.

در کنار دانستن بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری بهتر است درنظر داشته باشید که مصرف نوشیدنی های کافئین دار گرسنگی کمتری به شما میدهد و از طرفی کالری گیری کمتری هم خواهید داشت. پس اگر پیش از غذا قهوه بنوشید انگار تمایلی به غذاخوردن ندارید.

سخن پایانی با کافئین دوستان

قهوه از جمله نوشیدنی هایی است که به دلیل کافئین بالایی که دارد، گزینه مناسبی برای کاهش وزن به شمار می رود. وقتی کافئین بیشتری به خون وارد کنید، انرژی بیشتری خواهید داشت و درنتیجه کالری سوزی بیشتر اتفاق می افتد. البته این ویژگی قهوه در بدن افراد ممکن است متفاوت باشد.

درمورد بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری لازم است ساعات صبح را درنظر بگیرید؛ 9:30- 11:30. از طرفی توصیه میکنیم بلافاصله وقتی بیدار می شوید قهوه ننوشید. چون سطح کورتیزول خون در آن ساعات بالاست. کمی صبر کنید و سپس سهمیه قهوه صبحگاهتان را آماده کنید.

منبع: coffeebeans101

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *