تاریخ امروز:می 26, 2022
رژیم سرکه سیب

چگونه به کمک رژیم سرکه سیب، تمام چربی ها را آب کنیم؟

5/5 - (1 امتیاز)

رژیم سرکه سیب در سال‌های اخیر به عنوان یکی از رایج ترین رژیم های لاغری مشهور شده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که این رژیم در بین 10 رژیم غذایی بیشتر جستجو شده در گوگل در سال 2017 قرار دارد. تنوع بی شماری در رژیم سرکه سیب وجود دارد، اما این رژیم به معنای سنتی آن نیست. در این رژیم لیستی از محدودیت‌های غذایی، برنامه‌های غذایی توصیه شده یا دستورالعمل‌ها را پیدا نمی‌کنید، یا هیچ متخصص تغذیه معتبر یا منبع معتبری (مانند کتاب یا وب سایت) در رابطه با آن وجود ندارد. در عوض، ویدیوهای YouTube، وبلاگ‌ها و سایر داستان‌های روایی در مورد اینکه چگونه استفاده از سرکه سیب می‌تواند باعث کاهش وزن شود را پیدا خواهید کرد. برای پیروی از این برنامه، کافی است هر روز چند بار یک نوشیدنی سرکه سیب مصرف کنید.

سرکه سیب چیست؟

سرکه سیب (ACV) از آب سیب تخمیر شده تهیه می‌شود. هنگامی‌که در مقادیر بسیار کم مصرف شود، کالری یا مواد مغذی قابل توجهی نخواهد داشت. طعم ترش تند آن ناشی از از اسید استیک و اسید سیتریک (محصولات جانبی فرایند تخمیر) است. از سرکه سیب از مدت ها قبل (5000 سال پیش) به عنوان دارو استفاده شده است. برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد که بقراط از سرکه سیب به عنوان اکسیر درمانی، آنتی بیوتیک و برای سلامت عمومی ‌در حدود 400 سال قبل از میلاد استفاده کرده است. حتی گزارش‌هایی از سربازان جنگ داخلی ایالات متحده که از سرکه سیب برای ضد عفونی کردن زخم‌ها استفاده می‌کردند، وجود دارد.

فواید ادعایی برای سرکه سیب بسیار است. برخی معتقدند که این مایع می‌تواند فشار خون را تنظیم کند، کلسترول را کاهش دهد، سلامت پوست را بهبود بخشد، قند خون را کنترل کند و مزایای بسیار دیگری برای سلامتی داشته باشد. متأسفانه، هیچ شواهد علمی ‌قوی برای اثبات این ادعاها وجود ندارد. طرفداران سرکه سیب می‌گویند این ماده برای کاهش وزن مفید است و می‌تواند باعث کاهش سریع وزن، کاهش نفخ و افزایش حرکات روده شود. در حالی که برخی تحقیقات رابطه بین ACV و کاهش وزن را مورد بررسی قرار داده اند، نتایج چشمگیر نبوده است و برخی مطالعات نشان می‌دهد که سرکه سیب در صورت مصرف زیاد می‌تواند ضرر داشته باشد.

کارشناسان می‌گویند:

“بر اساس علم، نوشیدن سرکه سیب به کاهش وزن کمک نمی‌کند. در واقع، اسیدیته بیشتر می‌تواند دندان‌های شما را خراب کند و همچنین حالت تهوع ایجاد کند.”

 آیا واقعا رژیم سرکه سیب می‌تواند به شما در کاهش وزن کمک کند؟

رژیم سرکه سیب چگونه به کاهش وزن کمک می کند؟

رژیم سرکه سیب چگونه به کاهش وزن کمک می کند؟

در رژیم سرکه سیب، هیچ غذای سازگار یا غیر سازگار وجود ندارد. بسیاری این برنامه را جذاب می‌دانند زیرا می‌توانید از الگوی غذایی معمول و انتخاب‌های خود پیروی کنید. هیچ شمارش کالری، کنترل نسبت غذاها یا محدودیت زمانی برای خوردن غذا وجود ندارد. تنها شرط لازم برای این رژیم، مصرف نوشیدنی سرکه سیب چند بار در روز است.

لازم است بدانید:

رژیم‌های سرکه سیب انواع مختلفی دارد. برخی افراد برای خوش طعم شدن نوشیدنی، مواد لازم را به آن اضافه می‌کنند. به عنوان مثال، برای افزودن طعم، نعناع، زنجبیل، سرخ کرده یا میوه یخ زده را امتحان کنید. برخی از طرفداران از آب گازدار به جای آب لوله کشی استفاده می‌کنند تا نوشیدنی لذت بخش تر شود. بسیاری از دستور العمل‌های مختلف برای نوشیدنی ACV را می‌توان در اینترنت یافت. اغلب، دستور العمل شامل حداقل یک قاشق غذاخوری سرکه، یک قاشق غذاخوری آب لیمو و یک نصف تا یک فنجان آب است. قرص‌های سرکه سیب نیز توسط برخی از طرفداران این رژیم غذایی استفاده می‌شود و برخی دستور العمل‌های درست کردن نوشیدنی با سرکه سیب را کنار می‌گذارند و مستقیما خود سرکه سیب را می‌نوشند.

سرکه سیب را می‌توان در هر بازار یا خواربارفروشی خریداری کرد. با این حال، برخی از وبلاگ نویسان توصیه می‌کنند که سرکه سیبی بخرید که حاوی یک لِرت خاص (رسوبی غیر سمی‌ متشکل از باکتری مخمر و اسید استیک) است و می‌تواند در طول تخمیر طولانی مدت ایجاد شود. در صورت نگهداری طولانی مدت در سرکه سیب رو باز نیز ممکن است ایجاد شود.این لرت باعث می‌شود سرکه کدر به نظر برسد. به همین دلیل، بسیاری از سرکه سیب‌های کارخانه ‌ای حاوی این باکتری‌ها نیستند. اما برخی معتقدند که این لرت برای حداکثر استفاده از خواص سرکه سیب برای سلامتی ضروری است. با این حال، اثرات این لرت توسط تحقیقات اثبات نشده است.

برنامه رژیم سرکه سیب:

نوشیدنی سرکه سیب 3 بار در روز

و همه غذاهای دیگر!

وقتی رژیم سرکه سیب را دنبال می‌کنید، چندین بار در طول روز این نوشیدنی تند را خواهید نوشید. در اکثر رژیم‌های غذایی توصیه می‌شود که یک نوشیدنی صبح بعد از بیدار شدن و شب قبل از خواب بنوشید. هیچ محدودیتی در مورد آنچه در حین پیروی از رژیم سرکه سیب می‌خورید وجود ندارد. با این حال، ایده خوبی است که تا حد امکان بر تغذیه سالم و مصرف غذاهای مغذی و کامل تمرکز کنید. این می‌تواند به معنی محدود کردن مصرف غذاهای فرآوری شده و شکر باشد که این کار ممکن است منجر به کاهش وزن شود. با این حال، ممکن است ارتباط چندانی با مصرف سرکه سیب نداشته باشد.

مدت زمان رژیم سرکه سیب به طور خاص مشخص نشده است، اما بسیاری از طرفداران پیشنهاد می‌کنند که نوشیدن این نوشیدنی می‌تواند یک برنامه بلند مدت برای کاهش وزن و حفظ آن باشد. با این حال، ایمنی این رژیم با تحقیقات تأیید نشده است.

مزایا و معایب رژیم سرکه سیب

مزایا:

 • به راحتی قابل پیگیری است
 • مواد اولیه ارزان هستند
 • نیازی به تغییر در برنامه غذایی نیست

معایب:

 • رعایت عادات غذایی سالم را تشویق نمی‌کند.
 • شواهد علمی درباره آن ‌محدود است.
 • مصرف طولانی مدت ممکن است باعث ایجاد آسیب شود.

مانند هر رژیم غذایی، رژیم سرکه سیب دارای اشکالاتی است. مزایا و معایب را مرور کنید تا با اطمینان بیشتری تصمیم خود را در مورد افزودن نوشیدنی‌های ACV به برنامه غذایی خود بگیرید.

آیا رژیم سرکه سیب یک انتخاب سالم است؟

بررسی رژیم سرکه سیب

بررسی رژیم سرکه سیب

سایر برنامه‌های کاهش وزن نشان می‌دهد که یک نوشیدنی خاص می‌تواند به کاهش وزن شما کمک کند. مانند رژیم سرکه سیب، اکثر این برنامه‌ها به جز مصرف نوشیدنی پیشنهادی، تغییر دیگری در برنامه غذایی شما ایجاد نمی‌کنند. به عنوان مثال، “چای شکمِ تخت” یک نوشیدنی محبوب است که خانم‌های جوان که می‌خواهند در قسمت میانی خود وزن کم کنند، این چای را می‌نوشند. اما مانند رژیم غذایی سرکه سیب، هیچ شواهد علمی ‌مبنی بر موثر بودن این چای در کاهش چربی وجود ندارد و متخصصان نگرانی‌های را به ویژه با استفاده طولانی مدت از این چای ابراز کرده اند.

یکی دیگر از نوشیدنی‌های محبوب کاهش وزن، چای بالرین است که از ترکیب مواد گیاهی چینی تهیه شده است. وبلاگ نویسان و برخی از نویسندگان زیبایی مزایای چای بالرین را تبلیغ می‌کنند، اما این ادعاها بر اساس هیچ واقعیت علمی نیست.

چای سبز علاوه بر دارا بودن بسیاری از مزایا، برای کاهش وزن نیز استفاده می‌شود. اما با توجه به موسسه ملی بهداشت، هیچ شواهد قوی وجود ندارد که نشان دهد در کاهش وزن موثر است.

این توصیه‌ها برای کمک به شما در دریافت ویتامین‌ها و مواد معدنی مهم مورد نیاز برای سلول‌های سالم طراحی شده اند. کربوهیدرات‌ها برای تامین انرژی لازم هستند؛ و فیبر، پروتئین و چربی‌های سالم به شما کمک می‌کند احساس سیری و رضایت کنید. وعده‌های غذایی و میان وعده‌های خود را با این غذاهای سالم تهیه کنید:

 • سبزیجات برگ تیره (کلم پیچ، اسفناج، کلم بروکلی، سوئیس، لوبیا سبز)
 • میوه (سیب، توت، خربزه)
 • غلات (کینوا، برنج قهوه ای، جو دوسر)
 • گوشت بدون چربی (سینه مرغ، ماهی، سینه بوقلمون)
 • حبوبات و حبوبات (همه لوبیا، عدس، نخود فرنگی)
 • آجیل و دانه‌ها (گردو، بادام، تخمه آفتابگردان)
 • لبنیات (شیر کم چرب، پنیر، ماست)
 • روغن (روغن زیتون، روغن آووکادو)

برای کاهش موثر وزن، با مصرف کالری کمتر از آنچه که روزانه می‌سوزانید، حالت کمبود کالری ایجاد کنید. نیاز روزانه شما به کالری بر اساس سن، جنس و میزان فعالیت متفاوت است. از این ماشین حساب برای تعیین میزان مناسب کالری برای رسیدن به اهداف کاهش وزن خود استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر مقاله کالری میوه و سبزیجات را مطالعه کنید.

منبع: today

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.